counter for blogger
Pro Choice Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,1207
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
Pro Choice Köpek Maması

Pro Choice Köpek Maması

Pro Choice Köpek Maması Köpek beslemek birçok hayvan severin ilgisini çekmiştir. Köpek besleme hayali olan hemen hemen herkes bu hayalini yavru bir köpek besleyerek gerçekleştirir. Yavru köpekler için hazırlamış olduğumuz Pro Choice Köpek Maması tanıtımında aynı zamanda sizlere köpekler hakkında bilgi de vereceğiz. Makalemizi dikkatlice incelemenizi tavsiye ediyoruz.   Köpekler sizler için bir arkadaş hatta […]

Pro Choice Köpek Maması

Köpek beslemek birçok hayvan severin ilgisini çekmiştir. Köpek besleme hayali olan hemen hemen herkes bu hayalini yavru bir köpek besleyerek gerçekleştirir. Yavru köpekler için hazırlamış olduğumuz Pro Choice Köpek Maması tanıtımında aynı zamanda sizlere köpekler hakkında bilgi de vereceğiz. Makalemizi dikkatlice incelemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Köpekler sizler için bir arkadaş hatta arkadaştan öte bir dost olacaktır. Onlar sizlere sadık hayvanlar olacakları için sizleri çok sevecek aynı zamanda sizler de onları çok seveceksiniz. Köpeklerinizin sizlere sadık bir dost olabilmesi ve onların sizlere zarar vermemesi için öncelikli olarak köpeklerinizi bakım ve beslenmesine özen göstermeli bakım ve beslenmelerini aksatmamalısınız.

 

Yavru köpekleriniz için öncelikle bir veteriner seçmeniz gerekmektedir. Veteriner seçimi yaparken veterinerin kaliteli olmasına özen göstermeli ve köpeklerinizin bakımına özen gösterecek ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirecek hekimlere başvurmanız gerekecektir. Aynı zamanda seçmiş olduğunuz veteriner bulunduğunuz adrese yakın olmalıdır. Çünkü acil durumlarda köpeğinizi kolaylıkla ulaştırabilir ya da veterineriniz sizlere kolaylıkla ulaşabilir.

 

Yavru köpeğinizi eve getirdiğinizde bir kulübeye ihtiyacınız olacaktır. Yavru köpeğinizin huzuru için bu kulübenin rahat ve konforlu olması çok önemli. Köpeğinizi bu kulübeye alıştırarak köpeğinizin rahat ve güvende hissetmesini sağlayabilirsiniz. Köpeğinizin rahat ve güvende hissetmesi sizlerin de rahat olmasını sağlamaktadır. Köpeğinize geç kalmadan tasma kullanımında alıştırmanız gerekmektedir. Tasma kullanması hem kaybolmasını engelleyecektir hem de diğer köpeklerin saldırılarına karşı köpeğinizi koruyacaktır.

 

Yavru köpeklerin gelişimleri için ilk 1 sene çok önemlidir. Köpekler genel anlamda gelişimlerini ilk yıllarında tamamladıkları için ilk bir sene içinde çok özenli bakmanız ve beslenmelerini düzenli olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Köpeğinizin kemik ve diş yapıları ilk başlarında gelişim göstereceği için ilk yıllarda ayrı bir ilgi göstermeniz gerekir. Yavru bir köpek ilk bir sene içerisinde gelişmesi için normal yetişkin bir köpeğin ihtiyacı olan besin maddelerinin 2 katına kalorinin ise 3 katına ihtiyaç duyar. Genel anlamda köpekler 1 senede gelişimini tamamlarken bazı büyük ve dev cinslerin gelişmesi 2 seneyi bulabilir. Yapılan araştırmalara göre yavru köpeğinizin sağlıklı beslenmesi ve aşırı beslenmeden kaçınılması köpeğinizin uzun ömürlü ve sağlıklı yaşamasını sağlamaktadır.

 

Evcil Hayvan Bakım Merkezleri tarafından yapılan araştırmalara göre yavru köpekler gelişme ve büyüme dönemlerinde ekstra kalori ve besine ihtiyaç duyarlar. Bu ekstra besin ve kalorileri de köpeklerinize vereceğiniz köpek mamaları sayesinde temin edebilirler. Köpeklerinize verecek olduğunuz mamalar kaliteli olmalıdır. Köpeklerinizin gelişimi için kullanacağınız köpek mamalarında protein ve minerallerin orantılı bir şekilde dağıtılmalı ve köpeğinize zarar vermeyecek aksine yarar verecek düzeyde olmalıdır.

 

Bir yavru köpek 4 ayına gelene kadar ve yemek ihtiyaçları azalmaya başlayana kadar günde en az 3 defa beslenmelidirler. 4 aydan sonraki süreçlerde ise köpeğinizi günde 2 defa beslemelisiniz. Köpeğinizi çok fazla beslememeli fakat sık sık beslemeniz önemlidir. Yavru bir köpek en hızlı ilk aylarında büyür ve gelişir. Bu yüzden köpeğinizi ilk aylarında köpek mamalarıyla sık sık beslemelisiniz. Köpeğiniz 20 dakikada yiyebileceği kadar mamayı yiyebilmektedir. Bundan dolayı 20 dakika sonrasında köpeğinizin önünden mamayı almalısınız. Aksi takdirde köpeğinizin obez olmasına neden olabilirsiniz.

Pro Choice Köpek Maması

Köpeğinizin düzenli beslenmesi köpeğinizin geleceği açısından çok önemlidir. Bu yüzden köpeğinizin beslenmesine çok ama çok dikkat etmelisiniz. Çünkü köpeğinizi ne kadar düzenli beslerseniz köpeğiniz o kadar sağlıklı olur ve köpeğinizin ömrü de bir o kadar uzun olur. Bu yüzden köpeğinizi çok sağlıklı ve çok düzenli beslemeli ona sadık bir dost olmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM