counter for blogger
Pro Choice Yavru Kuzulu Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,0349
  % 1,60
 • EURO
  6,9548
  % 1,05
 • ALTIN
  231,1307
  % 0,21
 • BIST
  97.892,53
  % -0,65
Pro Choice Yavru Kuzulu Köpek Maması

Pro Choice Yavru Kuzulu Köpek Maması

Pro Choice Yavru Kuzulu Köpek Maması Yavru bir köpeğe sahiplenmenin keyfi bir başkadır, ancak yavru köpeğin bakımı ve beslenmesi de oldukça büyük bir özveri ve sorumluluk ister. Yavru köpekler her anlamda çok hassastırlar. Gerek sağlıkları, gerek beslenmeleri, gerek eğitimleri büyük bir özen gerektirir. Yavru bir köpeğe sahiplenmek ve bakmak istiyorsanız, yavru köpeğe her ihtiyacını karşılamak […]

Pro Choice Yavru Kuzulu Köpek Maması

Yavru bir köpeğe sahiplenmenin keyfi bir başkadır, ancak yavru köpeğin bakımı ve beslenmesi de oldukça büyük bir özveri ve sorumluluk ister. Yavru köpekler her anlamda çok hassastırlar. Gerek sağlıkları, gerek beslenmeleri, gerek eğitimleri büyük bir özen gerektirir. Yavru bir köpeğe sahiplenmek ve bakmak istiyorsanız, yavru köpeğe her ihtiyacını karşılamak anlamında da hazırlıklı olmalısınız. Yavru köpekler her şeyden önce ilgi ve sevgi beklerler. Özellikle evinize yeni getirdiğiniz ve size ve yeni evine alışmaya çalışan yavru köpeğinize göstereceğiniz ilgi, onunla aranızda kurulacak dostluğun temelini kuracaktır. Size güvenmesinin en önemli yolu, sizin ona zaman ayırmanız olacaktır.

 

Yavru köpeğinizin eğitimini ihmal etmemeli ve bu konuda ne yapmanız, nasıl davranmanız gerektiğini bilmelisiniz. Komutlarınıza uyacak ve sosyalleşmiş olan bir köpekle birlikte yaşamak, her zaman keyiflidir. Eğitim verilmeyen bir köpekle, sosyal bir ortamda beraber yaşamak oldukça zor olacaktır. Yavru köpeğinizin eğitimi ile ilgili, köpek eğiticileri ile görüşüp, bu konuda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda araştırma yapmanız, işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

 

Ancak köpeğinizi bir köpek eğitim merkezine bırakarak, eğitimini orda almasını istiyorsanız, iyi düşünmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü birçok köpek eğitim merkezi, köpeklere uygun bir ortam yaratamadıkları ve köpeklere kötü davrandıkları gerekçeleri ile eleştiriliyorlar. Böyle bir niyetiniz varsa, çok iyi bir araştırma yapmalı ve köpeğinizi güvenilir ellere teslim etmelisiniz. Köpeğinizin evdeki bakımı, sizin onunla zaman geçirmenizi de sağlayacaktır. Köpeğinizin banyosundan, tüy bakımına kadar ilgilendiğiniz her türlü bakımı sırasında, köpeğiniz size daha çok yakınlaşacak, size daha çok güven duyacaktır.

 

Köpeğinizle her gün çıkacağınız yürüyüşler, onun dışarıda enerjisini atması için fazlasıyla iyi olacaktır. Bu yürüyüşler yavru köpeğinizin kendi yapacağı keşiflerle birlikte, sosyalleşmesine katkı sağlayacaktır. Yavru köpeklerin günün belli saatlerinde dışarıya çıkarılması, tuvalet eğitimleri içinde önemli bir aktivitedir. Yapacağınız yürüyüşler bir saatten az olmamalıdır.

 

Yavru köpeğinizin beslenme düzeni, özellikle anne sütünden yeni kesilmiş yavru köpekler açısından biraz sancılı bir durum olabilir. Anne sütünden yeni kesilmiş olan yavru köpeklerin, yeni bir beslenme düzenine alışması biraz zaman alabilir. Sindirim sistemi tamamen anne sütüne göre çalışmaya alıştığından, mama geçişi köpeğinizin sindirim sisteminde sorunlara yol açacaktır. İshal ya da kabız olması, sancılarının olması gayet doğaldır. Bu sorunları en aza indirgemek için, köpeğinize uygun olan doğru mamayı seçmeniz ve özellikle yavru köpekler için olan mamalardan kullanmanız oldukça önemlidir. Yavru köpeğinizi kuru mama ile beslemeli ve alışması için ona zaman tanımalısınız. Sert yapısından dolayı kuru mamaların ilk defa deneyecek yavru köpekler için çiğneme ve yutma sorunları ile karşılaşabilirler. Köpeğinize kuru mamayı verirken alışma sürecinde mamayı su ile ıslatabilirsiniz. Böylece kuru mama yumuşayacak ve yavru köpeğiniz tarafından daha kolay çiğnenecektir. Ayrıca ıslattığınız kuru mama, daha leziz olacaktır.

 

Yavru köpeğinizin mama seçimini yaparken, oldukça dikkatli olmalısınız. Yavru köpeklerin doğru beslenmesi, onların tüm hayatlarını etkileyecek bir sorumluluktur. Doğru ve kaliteli bir mama seçmek, bu nedenle oldukça önemlidir. Pro Choice yavru kuzulu köpek maması, yavru köpekler için üretilmiş bir köpek mamasıdır. Mamanın içeriğinin incelenmesi sonucu, uzmanlar tarafından önerilmeyen birçok maddenin içeriğinde bulunduğu görülmektir. Mamanın içeriğinde bulunan kuzu etinin oranı oldukça azdır. Bir köpek mamasında bulunması gereken oranda et bulunmaması, mamanın kalitesini düşürmektedir.

Pro Choice Yavru Kuzulu Köpek Maması

Köpek mamalarında, köpek sağlığını olumsuz olarak etkileyen ve maliyeti düşürmek amacıyla kullanılan et ürünleri bu mamada da mevcuttur. Et ürünlerinin yağlarından faydalanarak üretilen hayvansal yağlarda, köpek sağlığı açısından zararlıdır ve bu mamada bulunmaktadır. Mamada bulunan pirinç ise, köpekler için en zararlı tahıllardan biridir. Tahıllar, köpeklerin beslenmesinde kullanılmaması gereken besin grubudur. Özellikle pirinci köpeklerin sindirmesi oldukça zordur ve köpeklerde kanser riski oluşturur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM