counter for blogger
Pro Line Tavuklu Yavru Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  5,9987
  % 0,99
 • EURO
  6,9248
  % 0,61
 • ALTIN
  231,7958
  % 1,10
 • BIST
  98.173,60
  % -0,37
Pro Line Tavuklu Yavru Köpek Maması

Pro Line Tavuklu Yavru Köpek Maması

Pro Line Tavuklu Yavru Köpek Maması Yavru köpeklerin uyumlu olmaları ve söz dinlemeleri için, eğitimlerine ne kadar küçük iken başlarsanız, verilen eğitim o kadar amacına ulaşacaktır. Yavru köpeklerin eğitiminin bir paçası da yavru köpeklerin sosyalleşmeleridir. Sizinle birlikte, bir çevreye bağlı olarak yaşayan köpeğin sosyalleştirilmesi, köpek sahiplerinin, köpeğe karşı olan büyük sorumluluklarından biridir. Yavru köpeklerin sosyalleşmesi, […]

Pro Line Tavuklu Yavru Köpek Maması

Yavru köpeklerin uyumlu olmaları ve söz dinlemeleri için, eğitimlerine ne kadar küçük iken başlarsanız, verilen eğitim o kadar amacına ulaşacaktır. Yavru köpeklerin eğitiminin bir paçası da yavru köpeklerin sosyalleşmeleridir. Sizinle birlikte, bir çevreye bağlı olarak yaşayan köpeğin sosyalleştirilmesi, köpek sahiplerinin, köpeğe karşı olan büyük sorumluluklarından biridir. Yavru köpeklerin sosyalleşmesi, yaşadıkları toplum içinde karşılaşılabilecek birçok sorunu da ortadan kaldıracaktır. Doğru bir şekilde sosyalleşmesi sağlanan köpeklerde, saldırganlık, ısırma, insanların üzerine atlama gibi davranış bozuklukları söz konusu olmayacak ve bu köpekler çevreleriyle uyum halinde yaşayacaklardır.

 

Yavru köpeğin sosyalleşme eğitimi, köpeğe çevresindeki insanlara ve hayvanlara nasıl davranması gerektiğini öğretecektir. Sosyalleşmeyen köpeğinizin saldırgan tavırları, çevrenize birtakım rahatsızlıklar vereceğinden, hatta bazı şikâyetlere bile konu olabileceğinden, sizin adınıza da ciddi önem taşımaktadır. Yavru köpeklerin sosyalleşmesine ait eğitimlerinin, aktif sosyalleşme ve pasif sosyalleşme olmak üzere iki şekli vardır. Aktif sosyalleşme, sizin köpeğinizi sosyalleştirmek adına, bilinçli olarak verdiğiniz, sosyalleştirme eğitimidir. Pasif sosyalleşme ise, köpeğinizin yalnız kaldığı zamanlarda, kendi başına bazı şeyleri fark etmesi ile gerçekleşir. Yavru köpeğinizin sosyalleşme eğitimi için geç kalmamanız önemlidir. Yavru köpeklerin ilk 16 haftalık süreçte, sosyalleşme eğitimleri verilmeye başlanmalıdır.

 

Çünkü bu süreyi kaçırmanız durumunda, karakteri ve mizacı iyice oturan köpeğinize, bu konuda eğitim vermeniz zorlaşacaktır. Yavru köpeğiniz için verilmesi gereken önemli bir eğitimde, yavru köpeğinizin tuvalet eğitimi olacaktır. Yavru köpeğinizi tuvalet alışkanlığı kazanması için eğitirken, biraz sabırlı olmanız gerekebilir. Yavru köpeğinizin, dışarı çıktığında, tuvalet ihtiyacını gidermesi gerektiğini anlamasına yardımcı olmalısınız. Yavru köpeğinizin genel olarak tuvalet saatleri bellidir ve bu zaman genel olarak yemek sonralarıdır. Bu saatleri takip edip, köpeğinizi o saatlerde, düzenli olarak dışarı çıkarmanız, bunu anlamasını sağlayacaktır. Bir süre sonra yavru köpeğiniz, tuvalet ihtiyacı geldiğinde, kapıya yönelecek, dışarı çıkmak isteyerek, size bunu belli edecektir. Yavru köpeğinizle ilgili olan başka ve önemli sorumluluklarınızdan bir tanesi de, yavru köpeğinizin, düzenli ve doğru bir şekilde beslenmesidir.

 

Gelişimlerini henüz tamamlamamış ve hızla büyümeye çalışan yavru köpeğinizin doğru beslenmesi, onun tüm gelişimini, doğal olarak tüm hayatını etkileyecektir. Yavru köpekler hızla gelişirler ve metabolizmaları çok hızlı çalışır. Yavru köpeğinizin bu nedenle yüksek enerjiye ihtiyaçları vardır. Yine gelişimlerini sağlıklı tamamlayabilmeleri için, özellikle ihtiyaç duydukları bazı besin grupları vardır. Yavru köpeğinize, ihtiyaç duyduğu şekilde bir beslenme programı uygulamanız önemlidir. Yavru köpeğinizi nasıl beslemeniz gerektiği konusunda bazı şüpheleriniz varsa, karar vermeden önce kesinlikle veteriner hekiminizle görüşmeli ve yavru köpeğinizi beslenmesi konusunda onun bilgisine başvurmalısınız. Yavru köpeğinizi hazır köpek mamalarıyla beslemeniz, onun sağlığı ve gelişimi açısından verdiğiniz en doğru karar olacaktır. Bir yavru köpek için gerekli besin gruplarını bilmeniz ve kaliteli bir mamanın niteliklerini öğrenmeniz, yavru köpeğinizi yeterli ve dengeli besleme konusunda, size yol gösterecektir. Pro Line Tavuklu Yavru Köpek Maması, yavru köpeğiniz için mama araştırması yaparken karşınıza çıkacak mamalardan sadece bir tanesi.

Pro Line Tavuklu Yavru Köpek Maması

Pro line tavuklu yavru köpek maması, uzmanlar tarafından, yavru köpeğiniz için önerilmeyen mamalar arasında yer alıyor. Yüksek oranda ve kalitesiz tahıl içeriği ile, köpeklerin sağlığını tehdit eden bir içeriği olan mama. İçeriğinde mısır ve buğday gibi tahılları yüksek oranda bulunduran mama, bu nedenle, köpeklerin sindirim sistemini yoran bir özelliğe sahiptir. Kaliteli bir mamada yüksek oranda olması gereken gerçek et, bu mamada kullanılmamış. Mama protein değerini tavuk yerine, tavuk unundan almış. Et yan ürünleri, tavuk unu gibi içeriğe sahip olan mamalar, köpek sağlığını olumsuz şeklide etkileyen mamalardır. Yine mamanın içeriğinde bulunan, şeker pancarı ve mısır glüteni unu, köpekler için uygun olmayan, sağlıklarını bozan besin gruplarındandır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM