counter for blogger
Pro Plan Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi

 • DOLAR
  6,0766
  % 1,49
 • EURO
  7,0281
  % 1,60
 • ALTIN
  235,1108
  % 0,01
 • BIST
  97.952,83
  % -0,21
Pro Plan Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

Pro Plan Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

Pro Plan Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması Piyasa bir çok köpek maması var. Firmalar genelde birden çok marka çıkarıyor. Bunun ilk nedeni mama fiyatıdır. Ucuz köpek mamaları pirinç, mısır vb. tahıllarla dolu oluyor. Önemli olan mamanın et miktarı ve kalitesidir. Tahılsız mamalar obeziteye ve çabuk acıkmaya yol açar. İyi bir mama bol meyve, sebze vitamin […]

Pro Plan Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

Piyasa bir çok köpek maması var. Firmalar genelde birden çok marka çıkarıyor. Bunun ilk nedeni mama fiyatıdır. Ucuz köpek mamaları pirinç, mısır vb. tahıllarla dolu oluyor. Önemli olan mamanın et miktarı ve kalitesidir. Tahılsız mamalar obeziteye ve çabuk acıkmaya yol açar. İyi bir mama bol meyve, sebze vitamin ve mineral içermelidir. Mama yavrunun ihtiyaçlarına göre özel formüle edilmiş olmalıdır, çünkü yavru köpekler hem hastalıklara karşı savunmasızdır hem de beslenme eksikliğinden doğan problemler ileride yavrunun daha büyük sorunlar yaşamasına sebep olur. Mamanın yanlış seçilmesi en başta tüy dökülmesi, diş ve kemik gelişimi yetersizliği ve mide rahatsızlıklarına neden olabilir. Mama yavrunun diş temizliğine ve diş gelişimine yardımcı olur, köpeğin sindirim sistemini yormaz, tüy ve derisine bakım yapar.

 

Mama seçerken birkaç basit şeye dikkat etmek önemlidir. İlk olarak içerikler miktarlarına göre sıralanır. Yani ilk içerik et olmalıdır. Hayvansal ürünler içermemeli direkt et içermelidir. Eklem gelişimini desteklemek için glucosamine, condition vb. içermelidir. Doğal antioksidanlar içermelidir. A, B, D gibi vitaminler ve kalsiyum, demir, fosfor içermelidir. Taze ve çok rafta beklememiş olmalıdır. Karbonhidrat değerleri dengeli olmalıdır. İçeriğinde kesinlikle şeker bulunmamalıdır. Alerjiye karşı glutensiz ve laktozsüz mama tercih edilmelidir. İçeriğinde soya bulunmaması konusunda çok hassas olmak gerekiyor.

 

Mamayı seçtikten sonra yavrumuz çok küçükse ıslatarak vermemiz yavrunun mamayı yemesini kolaylaştırır. Bu işlem aynı zamanla şişkinlik ve gaz oluşumunu engeller. Mama ıslatma işlemi ilk 2-3 ay sütle yapılmalıdır. Sonrasında ıslatmak gerekmese de ıslatmak için et suyu daha uygundur. 3 aylık periyottan sonra süt kullanılması ishale yok açar. Ayrıca köpeklerin büyük kısmının inek sütüne alerjisi vardır. Kuru mamaya geçiş dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Aniden süt kesilip mamaya geçilmelidir. Bu kabızlığı neden olur.

 

Mamayı kaba koyduktan sonra gel veya ye komutuyla yavruyu yönlendirmelisiniz. Günlük ihtiyacının tamamını tek bir seferde tüketememen yavrular için 4 öğün oluşturmak gerekebilir. Yemek saatleri aksatılmamalıdır. Fakat yavrular uyuyorsa uyandırılmamalıdır.

 

Kuru mama ile beslenen köpekler bol bol su içmelidir. Bu yüzden mamanın yanında her zaman su bulundurulmalıdır. Kesinlikle temiz su konmalı, çeşme suyu kullanılmamalıdır. Eğer köpek mamayı yemiyorsa başka mama tercih edilmelidir.

 

Piyasa bir çok köpek maması var. Firmalar genelde birden çok marka çıkarıyor. Bunun ilk nedeni mama fiyatıdır. Ucuz köpek mamaları pirinç, mısır vb. tahıllarla dolu oluyor. Önemli olan mamanın et miktarı ve kalitesidir. Tahılsız mamalar obeziteye ve çabuk acıkmaya yol açar. İyi bir mama bol meyve, sebze vitamin ve mineral içermelidir.

Pro Plan Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

            Pro Plan tavuklu yavru kuru köpek maması, köpeğiniz için veterinerler tarafından özel formüle edilmiş, yavrunuzun tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerçek tavuk eti ihtiva eder. Özel formüllü köpeğin dışkısının daha az kokmasını, tüylerinin parlak olması ve az dökülmesini sağlar. Taneleri diş etlerine masaj yapar. ProPlan Nestlé firmasının hayvan ürünleri için oluşturduğu Purina şirketine aittir. Türkiye’de en çok tercih edilen 5 mama içindedir. Mama içeriği et ve sebzeden oluşur. İçeriğinde bulunan lifler köpeğin sindirimine yardımcı olur. Protein kalitesi oldukça yüksektir. Yüksek et oranı ve dengeli besin değerine sahiptir. Ürün içeriğinde bağışıklık ve sindirim sistemini düzenleyici ürünler vardır. Dengeli besin değeriyle yavru beslenmesi için idealdir. Hazırlama evresinde herhangi bir katkı maddesi ve koruyucu içermez. Enerjisi ve proteini yüksektir. Yemek seçim huyu olan yavru köpekleri bile tatmin eder.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM