counter for blogger
Profine Büyük Irk Tavuklu Patatesli Yavru Kuru Köpek Maması

 • DOLAR
  6,1911
  % 0,44
 • EURO
  7,1321
  % 0,24
 • ALTIN
  238,5118
  % -0,13
 • BIST
  94.496,80
  % -2,77
Profine Büyük Irk Tavuklu Patatesli Yavru Kuru Köpek Maması

Profine Büyük Irk Tavuklu Patatesli Yavru Kuru Köpek Maması

Profine Büyük Irk Tavuklu Patatesli Yavru Kuru Köpek Maması Her insan yaşam ortamında yanında dostları olsun ister. Hayatındaki olumlu ya da olumsuz tüm gelişmeleri, dertlerini, üzüntülerini, sevinçlerini onlar paylaşmak ister. Ancak her zaman sadık bir dost bulmak kolay olmayabilir. Ya da sizin dost sandığınız birisi aslında size karşı aynı düşüncede olmayabilir. İnsanın dostluğu bu yüzden […]

Profine Büyük Irk Tavuklu Patatesli Yavru Kuru Köpek Maması

Her insan yaşam ortamında yanında dostları olsun ister. Hayatındaki olumlu ya da olumsuz tüm gelişmeleri, dertlerini, üzüntülerini, sevinçlerini onlar paylaşmak ister. Ancak her zaman sadık bir dost bulmak kolay olmayabilir. Ya da sizin dost sandığınız birisi aslında size karşı aynı düşüncede olmayabilir. İnsanın dostluğu bu yüzden kalıcı ya da gerçek olmayabiliyor. Fakat bazı insanlar kendilerine insanların dışında bazı hayvanları dost edinmektedirler. Şüphesiz ki bir hayvanın dostluğu bir insanınkine göre daha kalıcı ve daha gerçektir. Onlar hiçbir zaman sizden sıkılmaz, sizden vazgeçmezler ya da arkanızdan konuşmaz, kuyunuzu kazmazlar. Onlarda yanılma yoktur, size karşı olan sevgi ve bağlılıkları yüzde yüz gerçektir.

 

İnsanlar evcil hayvan olarak genelde kuş, köpek ya da kedi beslemektedirler. Bunlardan köpeklerin miktarı ise azımsanamayacak kadar fazladır. En güzeli de bir köpeği henüz yeni doğmuşken sahiplenip onun bütün gelişimine ortak olmak ve bu süreçte yanında olmaktır. Hayvanların gelişimi insanlara göre oldukça hızlıdır. Aynı süre içerisinde bizden daha hızlı büyür ve gelişirler. Ama en az bizim kadar büyüme evresinde bakıma ihtiyaçları vardır. Bir bebek gibi özen gösterilmeli, ihtiyaçlarına çözüm bulunabilmelidir. Şöyle düşünün, bir bebeğiniz olduğunda onu belirli dönemlerde doktora götürüp aşı yaptırıyorsunuz. Bunun için bebeğinizin hasta olmasını beklemiyorsunuz. İhtiyaç duyduğu besinler de sizinkilerden tamamen farklı. Onun yiyebileceği, ihtiyaç duyduğu besinleri tercih ediyorsunuz. Bir köpek için de aslında bu durum aynen geçerli. Köpeğinizi sahiplendiğinizde öncelikle bir veterinere gidip onun gelişimi sırasında neler yapmanız gerektiğini öğrenmeniz gerekir. Hem köpeğinizi hem de kendinizi korumak adına yapılması gereken aşıları ve zamanlarını öğrenmeli aksatmadan takip etmelisiniz. Hatta köpeğinizin hastalanması beklemeden veterinerinizin tavsiye edeceği belirli dönemlerde onu kontrole götürmeniz gerekmektedir. Köpeğinizi eve ilk defa getirmeden önce onun yaşam alanını planlayıp hazırlamış olmanız da önemlidir. Onun yatacağı yeri, oyun alanını, tuvaletini yapacağı yeri önceden belirleyip köpeğinizin gerekli eğitimlerini buna göre yapmanız gerekmektedir.

 

Vermeniz gereken eğitimler ile ilgili yine veterinerinizden ya da hayvan bakımı ile ilgili internet sitesi ve forumlardan yardım alabilirsiniz. Hayvan sevgisi yaşayan herkes size gönülden yardım etmek isteyecektir. Minik dostunuzun yiyecekleri de oldukça önemli. Kendiniz yiyecek seçerken nelere dikkat ediyorsunuz? Örneğin; aldığınız ürünleri lezzetine göre ya da vücudunuza olan faydasına göre mi seçiyorsunuz. İşte yavru köpeğiniz için yiyecek seçerken de aynı konuları göz önünde bulundurmanız gerekmekte. Ona da gelişimi için faydalı olan ve lezzetli yiyecekleri sunmalısınız.

 

Beslenme düzenini oldukça iyi ayarlamalısınız. Düzenli bir beslenme köpeğinizin sizinle geçireceği sağlıklı bir ömür için en önemli konulardan birisidir. Yediği porsiyonlara dikkat etmeli, ihtiyaç duyacağı yiyecek ve suyu kolay ulaşabileceği bir yerde ve temiz bir kap içerisinde vermelisiniz. Unutmayınız ki o sizin bir nevi çocuğunuzdur.

Profine Büyük Irk Tavuklu Patatesli Yavru Kuru Köpek Maması

Yavru köpeğinizin beslenmesi için üretilmiş özel mamalar bulunmaktadır. Örneğin; Profine Büyük Irk Tavuklu Patatesli Yavru Kuru Köpek Maması da bunlardan birisidir. Bu ürün büyük ırk yavru köpekleri için özel olarak üretilmiş olup gelişimine katkı sağlayacak tüm mineral ve vitaminleri içermektedir. Köpeğinizin sindirim ve bağışıklık siteminin düzene girmesini sağlarken, vücut gelişimini de düzene sokacaktır. Profine Büyük Irk Tavuklu Patatesli Yavru Kuru Köpek Mamasının içeriği şu şekildedir: Tavuk ve tavuk ciğeri, mısır, patates, somon yağı, kümes hayvanı yağı, kuru pancar küspesi, domates, kuru elma, tatlandırıcı, bira mayası, mineraller, folik asit, prebiyotikler, organik çinko ve bakır, A, D3, E, B1, B6 ve B12 vitaminleri, kalsiyum pantothenate, Yucca Schidigera özü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM