counter for blogger
Profine Köpek Konserve Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  5,7928
  % -1,35
 • EURO
  6,7121
  % -1,40
 • ALTIN
  228,5690
  % 0,77
 • BIST
  98.631,27
  % 2,04
Profine Köpek Konserve Maması

Profine Köpek Konserve Maması

Profine Köpek Konserve Maması Evde beslediğiniz köpeğinizin, her anlamda size çok ihtiyacı vardır. Bir köpeğe sahiplenip, evinize getirdiğiniz ilk gün, ona karşı birçok sorumluluğunuz olduğunu, size ne kadar muhtaç olduğunu fark edeceksiniz. Köpekler iyi bir bakım ve doğru uygulanan bir beslenmenin eşliğinde, sağlıklı ve huzurlu olurlar. Ona göstereceğiniz ilgi, onun mutlu olmasını, sizin yanınızda kendini […]

Profine Köpek Konserve Maması

Evde beslediğiniz köpeğinizin, her anlamda size çok ihtiyacı vardır. Bir köpeğe sahiplenip, evinize getirdiğiniz ilk gün, ona karşı birçok sorumluluğunuz olduğunu, size ne kadar muhtaç olduğunu fark edeceksiniz. Köpekler iyi bir bakım ve doğru uygulanan bir beslenmenin eşliğinde, sağlıklı ve huzurlu olurlar. Ona göstereceğiniz ilgi, onun mutlu olmasını, sizin yanınızda kendini güvende hissetmesini sağlayacak ve birlikte yaşadığınız evde sizi daha uyumlu hale getirecektir. Aynı insanlar gibi sevgi ve ilgiye muhtaç olan köpeğinizle beraber geçireceğiniz keyifli saatler sonunda, köpeğinizin size olan bağlılığı daha da artacaktır.

 

Köpeğinizle yapacağınız uzun yürüyüşler bu anlamda size çok yardımcı olacaktır. Çıktığınız yürüyüşlerde sadece köpeğinizle olan ilişkilerinizi geliştirmekle kalmayacak, köpeğinizin sosyalleşmesine de tanık olacaksınız. Ayrıca bu yürüyüşler sayesinde, köpeğinizin tuvalet ihtiyacını da karşılamış olacak ve onun bu yürüyüşlerle enerjisini atmasını, hareket etmesini de sağlamış olacaksınız. Köpeğinizle yapacağınız yürüyüşlerden en büyük faydayı sağlamak için, yürüyüş yapacağınız yerin önemi çok büyüktür.

 

Onun tasma olmadan, özgürce hareket edebileceği bir alan, onun için büyük bir avantaj olacaktır. En azından haftada bir gün bu tarz bir yürüyüş programı yapmanız, onu çok rahatlatacaktır. Ancak bunu yaparken, köpeğinizin tasmasını çıkardığınızda, komutlarınıza uyacağından emin olmalısınız. Aksi takdirde, komutlara uymayan köpeğiniz, sizden uzaklaşabilir ve kaybolabilir. Tasmasız, açık alanlarda düzenleyeceğiniz yürüyüşler için, önce köpeğinizin eğitimini tamamlamanız çok daha avantajlı bir seçim olacaktır.

 

Köpeğinizin beslenmesi, onun sağlıklı yaşamasının olmazsa olmaz kuralıdır. Eğer bir köpeğe sahiplenmek istiyorsanız, öncelikle bir köpeğin beslenmesi ile ilgili tüm detayları önceden öğrenmeniz, köpeğinizin sağlıklı bir yaşam sürmesi için önemlidir. Köpeğinizin dengeli ve yeterli beslenmesini sağlayabilmek için, size büyük bir görev düşmektedir. Köpeklerin tüm ihtiyaçlarının karşılandığı, yeterli düzeyde alması gereken besin gruplarını alması, onu yaşamı boyu etkileyecek, hatta daha az hastalıkla mücadele edeceğinden ve güçlü bağışıklık sisteminden dolayı, daha uzun bir yaşam sürmesine neden olacaktır. Köpeklerin doğru beslenmesi demek, köpeklerin belli aralıklarla karnının doyurulması demek değildir.

 

Köpeklerin, cinsine, yaşına ve buna benzer birçok özelliklerine göre, farklı beslenme ihtiyaçları vardır. Örneğin, gelişim çağında olan bir yavru köpeğin çok daha fazla kaloriye ihtiyacı olduğundan, yüksek kalorili beslenmesi gerekirken, yaşlı bir köpeğin, hareketsiz yaşamından dolayı kilo alımının engellenmesi anlamında, çok daha düşük kalorili bir beslenme programı ile beslenmesi önemlidir. Bunun gibi ayrıntılara dikkat ederek, neye ihtiyacı olduğu bilinerek beslenen köpekler, daha sağlıklı bir yaşam sürebilme şansına kavuşacaklardır. Köpeğinizin doğru beslenmesini sağlamak adına, köpeğinize ev yemekleri ve farklı lezzetler tattırmamanız, köpeğinizin besin ihtiyaçlarını karşılayacak ona uygun, kaliteli bir köpek maması ile beslenmesini sağlamanız önemlidir.

 

Köpeğinizin kaliteli bir mama ile beslenmesini sağlamak için, köpek mamalarının özelliklerini, bir köpek mamasını kaliteli yapan özellikleri bilmeniz gereklidir. Piyasada bulunan birçok köpek maması arasından köpeğiniz için en doğru seçimi yapmanız, ancak kaliteli köpek mamasının özelliklerini bilmenizle ilgilidir. Profine köpek konserve maması, köpeğinizin beslenmesini yeterli ve dengeli sağlayabilmeniz için, önerilen köpek mamalarından bir tanesidir. Kaliteli bir köpek mamasında aranan birçok özelliği içeriğinde bulunduran bu mama, her şeyden önce yüksek et oranıyla dikkat çeker. Köpeklerin etobur hayvanlar olmasından kaynaklanarak ihtiyacı olan protein oranı, olması gereken oranda karşılanmıştır.

Profine Köpek Konserve Maması

Profine köpek konserve maması bir diğer olumlu özelliği ise, içeriğinin, düşük oranda tahıl bulundurmasıdır. Tahıllar, köpeklerin beslenmesinde istenmeyen bir besin grubudur ve köpeklerin sağlıklarını olumsuz etkileme ihtimalleri vardır. Bu nedenle tahıl oranı oldukça düşük olan mamaların tercih edilmesi önemlidir. Mamada düşük oranda bulunan mısır, mısırın diğer tahıllara oranla daha zor sindirilebilir özelliğinden dolayı, mamanın olumsuz yanlarından bir tanesidir. Yine mamanın olumsuz olarak sayılabilecek bir yanı da, mamada kalitesiz ve sağlıksız bir ürün olan şeker pancarı küspesinin bulunmasıdır. Bu iki olumsuzluk dışında, hiçbir istenmeyen madde bulundurmayan bu mama, köpeklerin sağlıklı beslenebilmesi için kullanılabilecek mama markalarından bir tanesidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM