counter for blogger
Profine Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,1207
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
Profine Köpek Maması

Profine Köpek Maması

Profine Köpek Maması Evde köpek bakımı büyük bir özveri ister. Köpeğin tüm ihtiyaçlarının karşılanması, köpek sahibinin hayatının büyük bir parçasını oluşturur. Bir köpek ile aynı evde yaşamak ve o köpeğin sorumluluğunu üstlenmek, oldukça ciddi bir iştir. Köpeklerin bakımına ilişkin birçok ayrıntı vardır vemiştir. Bunların tamamının eksiksiz yerine getirilmesi büyük önem taşır. Köpeklerin sosyalleşmesi, köpeklerle ilgili […]

Profine Köpek Maması

Evde köpek bakımı büyük bir özveri ister. Köpeğin tüm ihtiyaçlarının karşılanması, köpek sahibinin hayatının büyük bir parçasını oluşturur. Bir köpek ile aynı evde yaşamak ve o köpeğin sorumluluğunu üstlenmek, oldukça ciddi bir iştir. Köpeklerin bakımına ilişkin birçok ayrıntı vardır vemiştir. Bunların tamamının eksiksiz yerine getirilmesi büyük önem taşır. Köpeklerin sosyalleşmesi, köpeklerle ilgili önem arz eden durumlardan biridir. Çünkü bir köpekle aynı evde yaşamanın zaten kendine has zorlukları vardır, bu zorluklar sosyalleşme eğitimini tamamlamamış olan, uyumsuz ve saldırgan bir köpekle beraber daha da artacaktır.

 

Sosyalleşmeyen bir köpekle yaşamak gerçekten zordur. Sosyalleşmesi sağlanamayan köpekler, çevrelerine zarar veren ve rahatsız eden köpeklerdir ve bu köpek sahipleri için hiç istenmeyen bir durumdur. Köpeklerin sosyalleşme eğitimi, köpeklerin yavru döneminde başlamalı ve bu konuda asla zaman kaybedilmemelidir. Köpeklerin sosyalleşmesi için yapılan eğitimlerin dışında, köpeklerin sosyalleşmesini sağlayan ve bu süreci hızlandıran ve köpek sahibi tarafından uygulanan bazı aktiviteler vardır. Örneğin, köpekle çıkılan uzun yürüyüşler, köpeklerin sosyalleşmesine büyük katkı sağlamaktadır.

 

Çevresini gözlemleyen ve kendince yeni keşifler yapan köpek, bu geziler eşliğinde, dışarıda nasıl davranması gerektiğini daha rahat anlayacaktır. Ayrıca köpekler için önemli olan, onları eğlendirerek oyalayan ve aynı zamanda da sosyalleşmelerine yardımcı olan köpek oyuncakları, köpeğin sosyalleşme sürecinde, büyük fayda sağlayacaktır. Oyuncakların köpek eğitiminde ve köpeğin sosyalleşmesinde önemi büyüktür, ancak seçilen oyuncağın bu anlamda doğru oyuncak olması şarttır.

 

Köpekler için seçilen oyuncaklar, köpeğin karakterine uygun olarak seçilmelidir. Köpeğin karakter yapısına uygun olmadan seçilen oyuncaklar, köpeğin ilgisini çekmeyecek vercektir. Köpek o oyuncakla oynamak istemeyecektir. Genel yaşam şartları düşünüldüğünde, özellikle evde akşama kadar yalnız kalan köpeklerin, onların ilgisini fazlasıyla çeken oyuncaklara ihtiyaçları büyüktür. Seçilen oyuncakların ayrıca köpeğin enerjisini atmasını sağlayan oyuncaklar olmasına da dikkat edilmelidir.

 

Eğitim ve sosyalleşme süreci, yavruluk döneminde olması gerektiği için, özellikle yavru köpekler için oyuncak seçiminin iyi yapılması daha büyük bir özen gerektirmektedir. Yavru köpekler için alınan oyuncakların, aynı zamanda boğaza tıkanma gibi istenmeyen durumlara neden olmaması için, çok küçük parçalı oyuncakların tercih edilmemesi gereklidir. Evde köpeğe ait olan bir oyuncağın ya da oyuncak parçasının kaybolması durumunda, köpeğin bunu yutmuş olma ihtimalinin de göz önünde bulundurulması ve köpeğin hareketlerinin gözlemlenmesi önemlidir. Çünkü yutulan bir oyuncak, köpekte sindirim sisteminde bir tıkanmaya ya da yırtılmaya neden olabilir ve bu da hayati önem taşıyan bir durumdur.

 

Köpeklerin eğitimi ya da bakımı dışında, dikkat edilmesi gereken en hayati ihtiyacı da, köpeğin beslenmesidir. Sağlıklı beslenen köpeklerin, oldukça sağlıklı ve zinde oldukları, hastalıklara karşı daha dirençli oldukları, daha uzun yaşadıkları, bilimsel olarak kanıtlanan bir gerçektir.

Her köpek sahibi bu konudaki sorumluluğunu yerine getirmeli ve beslenme konusunda yanlışlar yapmamalıdır. Köpek beslenmesi ile ilgili, köpek sahiplerinin yapmış olduğu yanlışlar, köpeklerin sağlığı için büyük riskler yaratmaktadır. Bu nedenle köpek sahibinin köpeği için seçeceği köpek mamasının önemi büyüktür. Profine köpek maması, köpeklerin sağlığını koruyabilecek, yeterli ve dengeli beslenmesini sağlayabilecek, orta kalitede bir köpek mamasıdır ve köpeklerin beslenmesinde kullanılabilir.

Profine Köpek Maması

Profine köpek mamalarının, yüksek oranda et içermesi, köpeklerin protein ihtiyacını yeterli düzeyde ve kaliteli protein ile karşılaması anlamında önemlidir. Köpeklerin ihtiyaç duyduğu proteinin, köpekler tarafından yeterli oranda alınmaması, köpeklerin hayati fonksiyonlarında sorunlara yol açacağından, mamada yeterli oranda bulunan et, köpek sağlığı açısından önemlidir. Genel olarak tahılsız ya da düşük tahıllı olarak piyasaya sürülen Profindedir.Köpek mamaları, tahılların köpekler için zararlı olmasından dolayı, oldukça olumlu bir görüntü vermektedir. Düşük tahılı mamaları da kullanılan mısır, mısırındır. Köpekler tarafından sindirilmesinin güç olmasından dolayı, mamaya olumsuzluk katan bir durum yaratmaktadır. Mamanın içeriğinde şeker pancarı küspesi dışında, zararlı hiçbir madde bulunmamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM