counter for blogger
Profine Kuzulu & Patatesli Yavru Köpek Maması 3 kg + Somon ve Tavuklu

 • DOLAR
  5,9855
  % 0,77
 • EURO
  6,9143
  % 0,46
 • ALTIN
  231,5637
  % 1,17
 • BIST
  98.160,73
  % -0,38
Profine Kuzulu & Patatesli Yavru Köpek Maması 3 kg + Somon ve Tavuklu Köpek Konservesi

Profine Kuzulu & Patatesli Yavru Köpek Maması 3 kg + Somon ve Tavuklu Köpek Konservesi

Profine Kuzulu & Patatesli Yavru Köpek Maması 3 kg + Somon ve Tavuklu Köpek Konservesi Köpeklerimiz bizim en sadık dostlarımızdır. Onları korumak ve onlar tarafından korunmak bizlere son derece güven verir. Köpek ve insanlar arasındaki bu dostluk çok ama çok eski çağlara dayanır. İnsanlar mızrak kullanma ve çeşitli av hayvanlarını yakalama becerisine sahiptiler fakat köpekler […]

Profine Kuzulu & Patatesli Yavru Köpek Maması 3 kg + Somon ve Tavuklu Köpek Konservesi

Köpeklerimiz bizim en sadık dostlarımızdır. Onları korumak ve onlar tarafından korunmak bizlere son derece güven verir. Köpek ve insanlar arasındaki bu dostluk çok ama çok eski çağlara dayanır. İnsanlar mızrak kullanma ve çeşitli av hayvanlarını yakalama becerisine sahiptiler fakat köpekler kadar hızlı koşamıyorlar ve bunun için pek çok hayvanı yakalayamıyorlardı. Fakat köpek ve insan birleştiğinde doğada rakibi olamayan çok iyi bir avcıya dönüşüyorlardı. Köpekler avları hızlı koşarak sıkıştırıyor insanlar da yaptıkları aletlerle onları öldürüp avlıyorlardı. İşte bugünlerden kalma köpek ve insanlar arasında bir dostluk mevcuttur. Bu dostluk çağımızda bu amaçla kullanılmasa da kalıntılarıyla kamıştır.

 

Bunları belirttikten sonra köpek bakımı ve beslenmesi ile ilgili bazı konuları anlatalım. Köpeklerimiz bazı önemli dönemler geçirirler bu dönemlerde ister istemez sorunlar yaşayıp bu sorunlar ruhi ve fizyolojik bir takım rahatsızlıklar duyabilirler. Bunun en önemli bölümü tüy dökme dönemleri, hamilelik dönemleri ve cinsel açıdan çok yoğun duygular yaşadıkları dönemlerdir. Bu dönemde kaşla göz arasında kaybolup, evden kaçarlar ve dğer köpekler cinsel temasa geçerler bu sırada çeşitli parazitler vücutlarına bulaşır özellikle pireler çok hızlı bir şekilde yayılıp ürüyerek hem sizin ve evinizin hem de köpeğinizin sağlığını çok olumsuz etkiler bunun için köpeğiniz eve gelir gelmez kaliteli şampuanlarla mutlaka yıkamalısınız aksi takdirde ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

 

Bu meseleyi belirtmişken şuna da değinmekte fayda var. Kullandığımız şampuanların kaliteli olması oldukça önemli çünkü hepimizin çeşit çeşit sıkıntılara düşüp her zaman pahalı ammalar alamayabiliriz fakat şampuanları mutlaka kaliteli almamız gerekir.

 

Ayrıca köpekler herkesin bildiği gibi çok fazla tüy döken hayvanlar olduğu için bu dönemlerinde kaşınma ve tüylerini o şekilde dökme ihtiyacı hissederler bunun için tırnaklarıyla vücutlarında yaralar oluşturabilirler. Bu yaraların oluşmasını engellemek için köpeklerinizi kaşımak için bir takım araç gereçler satın alıp o araç gereçlerle kaşımalı ve bu şekilde tüylerini dökmelisiniz. Bu şekilde köpeğiniz de rahatlayacaktır.

 

 

 

 

Ayrıca köpeğinizi beslenmesinde dikkat edilecekler şunlardır;

A_Mama seçimi; özellikle açık mama alırken oldukça dikkatli davranmak gerekir, pek çok dükkânda açık mama alıp satarken bazıları bile bile bazıları da farkında bile olmadan tarihi geçmiş mamalar satabilirler mamaların paketi olmadığı için tarihini geçip geçmediğini anlayamaz. Ve böylece köpeklerimize sağlıksız mamalar yedirmiş oluruz.

 

Bunu dışında şu da oldukça önemlidir ki pek çok açık köpek maması farklı mamalarla karıştırılarak satılmakta, bu da köpeklerinizin çok farklı mamalara alışmasına sebebiyet vermekte ayrıca içeriğini bilmediğimiz mamaları yedirmemize sebep olmaktadır.

 

Köpek bakımı beslenmesini anlattığımız bu içeriklerin ardından asıl konumuz olan, Profine Kuzulu & Patatesli Yavru Köpek Maması 3 kg + Somon ve Tavuklu Köpek Konservesi konusuna dönelim % 10 indirimli olarak bazı sitelerde bulacağınız bu ürün fiyatı 62 ile 65 lira arasında değişmektedir.

 

Özellikle sağlıklı bir şekilde kilo verdirmek ve şişman köpeklerinizi zayıflatmak için oldukça güzel bir üründür. İçerisinde bol miktarda omega 6 ve omega 3 bulunur. Protein miktarı oldukça fazladır 6.5 oranında da ham kül mevcuttur.

Profine Kuzulu & Patatesli Yavru Köpek Maması 3 kg + Somon ve Tavuklu Köpek Konservesi

Bunların dışında değinmemiz gereken bir başka konu da dışarıda yaşayan köpeklerle ilgilidir. Bildiğimiz gibi dışarıda yaşayan bu köpekler çoğu zaman yemek için yemek bulamıyor ve aç bir şekilde uyumak zorunda kalıyorlar. Bu sebeple köpeklerimizin yemediği veya alışkın olmadığı mamaları mutlaka diğer köpeklere vermeli asla ziyan etmemelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM