counter for blogger
Profine Kuzulu Ve Patatesli Hipo-Alerjik Formül Köpek Maması

 • DOLAR
  6,0446
  % 0,95
 • EURO
  7,0087
  % 1,32
 • ALTIN
  233,9974
  % 0,06
 • BIST
  98.220,68
  % 0,06
Profine Kuzulu Ve Patatesli Hipo-Alerjik Formül Köpek Maması

Profine Kuzulu Ve Patatesli Hipo-Alerjik Formül Köpek Maması

Profine Kuzulu Ve Patatesli Hipo-Alerjik Formül Köpek Maması Eğer bir köpek sahiplenmek istiyorsanız, köpekler hakkında bilgi sahibi olmalı, köpeğe sahiplenmeden önce, ona nasıl bakacağınız ve nasıl besleyeceğiniz hakkında fikir sahibi olmalısınız. Köpekler sürekli ilgi isterler ve bakımları için onlara zaman ayırmanız şarttır. Eğer sahipleneceğiniz köpeğe ayıracak zamanınız yoksa köpeği evde sürekli yalnız bırakacak ya da […]

Profine Kuzulu Ve Patatesli Hipo-Alerjik Formül Köpek Maması

Eğer bir köpek sahiplenmek istiyorsanız, köpekler hakkında bilgi sahibi olmalı, köpeğe sahiplenmeden önce, ona nasıl bakacağınız ve nasıl besleyeceğiniz hakkında fikir sahibi olmalısınız. Köpekler sürekli ilgi isterler ve bakımları için onlara zaman ayırmanız şarttır. Eğer sahipleneceğiniz köpeğe ayıracak zamanınız yoksa köpeği evde sürekli yalnız bırakacak ya da bahçeye bağlayıp ilgilenmeyecekseniz, köpek sahibi olmak konusunu bir kere daha düşünmenizde fayda var. Köpeğin ihtiyacı olan sevgi ve ilgiyi ona göstermediğinizde, köpeğin bu durumdan olumsuz etkileneceğini, hatta sağlığının bile bozulma ihtimali olduğunu unutmamalısınız.

 

Bir köpekle beraber yaşadığınız andan itibaren, hayatınızın düzeni tamamen değişecektir. Köpeğin bakımı ve beslenmesi konusunda, ilgilenmeniz gereken birçok ayrıntı söz konusu olacak. Köpeğinizi yeni aldığınızda, özellikle onun eğitimi ile ilgilenmelisiniz. Eğitimli bir köpeğin hem daha huzurlu bir hayatı olacak, hem de siz eğitimli bir köpekle daha uyumlu ve mutlu olacaksınız. Özellikle eğitimin en önemli bölümü olan sosyalleşme sürecini atlamamalı, köpeğinizin çevreyi rahatsız etmesine ve zarar vermesine izin vermemelisiniz. Köpeğinizin vereceğiniz komutlara uyması için yapacağınız eğitimler, köpeğinizle beraber bulunacağınız her ortamda işinizi kolaylaştıracak, köpeğinize hükmetmeniz, size büyük avantajlar sağlayacaktır.

 

Köpeğinizin sağlıklı bir yaşam sürmesini istiyorsanız, veteriner hekim ile olan randevularını aksatmamalı, gerekli tüm sağlık kontrollerini aksatmadan yaptırmalısınız. Özellikle köpeğinizi birçok hastalıktan korumak amacıyla yapılan aşılarına dikkat etmelisiniz. Veteriner hekiminizin acil durumlar karşısında kolay ulaşılabilir olması önemlidir. Ayrıca veteriner hekiminiz, işini seven ve güvenilir biri olmalı, köpeğinizle ilgili her konuda sizi doğru yönlendirmelidir. Köpeğinizin yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamanızda, onun tüm yaşamını etkileyecek ve sağlıklı olmasını sağlayacak önemli sorumluluklarınızdan biri olacaktır.

 

İlk defa bir köpeğe sahipleniyorsanız, köpeklerin nasıl beslenmeleri gerektiği konusunda, araştırma yapmalı ve bu konuda hata yapmamalısınız. Köpekler için en doğru beslenme yöntemi, köpeklerin hazır köpek mamaları ile beslenmesidir. Bundan yaklaşık 20 yıl önce, piyasada çok az ve pahalı olan köpek mamaları, günümüzde yüzlerce marka ve çeşitle karşımıza çıkıyor. Eskiden ev yemekleriyle, haşlanmış kemiklerle beslenen köpeklerin sağlıklı beslenemedikleri uzmanlarca sürekli belirtilmektedir.

 

Bu nedenle köpeğinizi eski yöntem olan ev yemekleri ile değil, onlara özel hazırlanan ve onların ihtiyaçlarını karşılayacak özellikte olan köpek mamaları ile beslemeniz, köpeğiniz için çok daha doğru bir seçim olacaktır. Köpek mamaları, köpeklerin gereksinimlerini karşılayacak şekilde, köpeklerin özelliklerine göre profesyonelce hazırlanmış mamalardır. Bu noktada tek yapmanız gereken şey, en doğru mamayı bulmanızdır. Kaliteli ve doğru mama ile beslenen köpekler, oldukça sağlıklı ve hastalıklara karşı dirençli olurlar.

 

Kaliteli bir köpek mamasında aranan özellikleri bilmeniz, sizin en doğru mamayı almanızı sağlayacaktır. Bu konuda yapacağınız küçük bir araştırma ile kaliteli bir mamada aranan kriterleri öğrenmeniz mümkün olacaktır. Profine Kuzulu Ve Patatesli Hipo- Alerjik Formül Köpek Maması, özellikle hassas ve alerjik bir yapıya sahip olan köpekler için üretilmiş bir mamadır. Köpekler için alerjik reaksiyonlara neden olan ürünlere, özellikle de tahıllara bu mamada yer verilmemiştir. Tahıllar köpeklerin beslenmesinde bazı sorunlara neden olmaktadırlar. Köpeklerin tahılların sindirimine uygun olmayan sindirim sistemleri, tahıl tüketimi ile sindirim sorunlarına neden olmaktadır. Bazı tahılların ise, köpeklerde alerjik reaksiyonlara neden olduğu bilinmektedir. Bu durum mamaya olumlu bir özellik katmaktadır.

Profine Kuzulu Ve Patatesli Hipo-Alerjik Formül Köpek Maması

Profine köpek mamalarının birçoğunda, yüksek oranda görmeye alıştığımız ve mamanın kalitesini oldukça yükselten eti, Profine Kuzulu Ve Patatesli Hipo- Alerjik Formül Köpek Mamasında göremiyoruz. Et yerine kullanılan kuzu eti unu, mamanın kalitesini oldukça düşürmüştür. Et unu, hayvanların yenmeyen ve oldukça sağlıksız olan, kan, ayak, gaga gibi yerlerinden oluşur. Köpek mamalarında asla istenmeyen bir durumdur ve köpek mamasının kalitesini ciddi oranda düşüren bir üründür. Kuzu eti unu ile mamada oluşturulan protein değeri, oldukça kalitesizdir. Yine mamada bulunan şeker pancarı küspesi de, köpekler için zararlı ve kalitesiz bir üründür. Piyasaya oldukça kaliteli mamalar sunan Profine, bu mamada aynı başarıyı gösterememiş ve kalitesiz bir mama ile karşımıza çıkmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM