counter for blogger
Profine Kuzulu ve Patatesli Hipo-Alerjik Formül Köpek Maması

 • DOLAR
  6,0558
  % 0,16
 • EURO
  6,9680
  % 0,34
 • ALTIN
  233,4731
  % 0,10
 • BIST
  97.187,87
  % -0,99
Profine Kuzulu ve Patatesli Hipo-Alerjik Formül Köpek Maması

Profine Kuzulu ve Patatesli Hipo-Alerjik Formül Köpek Maması

Profine Kuzulu ve Patatesli Hipo-Alerjik Formül Köpek Maması Köpekler belki de yüzyıllardır biz insanoğlunun en sadık, en güvenilir ve en yakın dostları konumunda bulunmaktadırlar. Zekâları, sadakatleri ve sevimlilikleriyle hayatımızın bir parçası olarak, evlerimizde, bahçelerimizde bizlerle beraber yaşamaktadırlar. Böyle olunca onlarla ilgili belki de her şeyi bilmeli, aldığımız sorumluluğu en doğru şekilde yerine getirmeliyiz. Bir köpeği […]

Profine Kuzulu ve Patatesli Hipo-Alerjik Formül Köpek Maması

Köpekler belki de yüzyıllardır biz insanoğlunun en sadık, en güvenilir ve en yakın dostları konumunda bulunmaktadırlar. Zekâları, sadakatleri ve sevimlilikleriyle hayatımızın bir parçası olarak, evlerimizde, bahçelerimizde bizlerle beraber yaşamaktadırlar. Böyle olunca onlarla ilgili belki de her şeyi bilmeli, aldığımız sorumluluğu en doğru şekilde yerine getirmeliyiz. Bir köpeği mutlu etmek sadece bir şekilde karnını doyurmakla, başını iki okşamakla olmaz tabi ki. Onun da bir canlı olduğunu düşünerek her türlü ihtiyacını karşılamalı ve sevildiğini hissettirmeliyiz.

 

Köpek sahibiysek eğer, öncelikle bir veterinerimiz olmalı ve düzenli olarak kontrole götürmeliyiz. Aşıları, genel sağlıklı durumu, tırnaklarının ve tüylerinin bakımı için veteriner hekimin önerilerini ve tavsiyelerini yerine getirmek başlıca yapmamız gereken önceliklerimiz olmalıdır. Bunların dışında düzenli olarak yürüyüşe çıkarmak, doğal ortamından uzaklaşan dostlarımızı mutlu edecektir. Parkta diğer köpeklerle geçirecekleri vakit, kedilerin peşinden koşturdukları zaman onlara iyi gelecektir. Kalan bütün sevgi ve ilgilerini size ayırmak onları daha da mutlu edecektir.

 

Sıkıntı yaşayabileceğiniz bir diğer konu da onlar için en uygun olan mamayı seçmek olacaktır. Bu konu her köpeğe göre değişkenlik göstermekle birlikte köpeğinizin vücut yapısına, boyutuna, karakterine ve sosyal yaşamına göre değişebilir. Mesela çok hareketli bir köpeğiniz varsa enerjisi yüksek mamaları tercih etmelisiniz ya da sık sık hasta olan bir köpeğiniz varsa bağışıklık sistemini güçlendirecek bir mama bulmalısınız. Ayrıca köpeğinizin eğitimi için kullanacağınız ödül bisküvileri de olmazsa olmazlardandır. Bunların dışında dikkat etmeniz gereken köpek mamasının içeriğidir ki bu her marka için farklılık gösterebilir. Kimi mama üreticisi ucuz olması için bol tahıl ve patates kullanarak mama üretir ki tahıl köpekler için gerekleri besin değerini taşımaz ve ayrıca sindirimi zor olduğu için köpeğinizi rahatsız edebilir veya kimi mama üreticisi hayvansal gıda miktarını yüksek tutmak için iç organ, toynak, bacak gibi besin değeri olmayan ve insan tüketimine uygun olmayan maddeler kullanırlar ve bunlarda köpeğinizin besin ihtiyacını karşılamaz.

 

Bu konuda karşımıza çıkan en önemli köpek maması markalarından biri Profine’dir. Profine köpek mamaları içeriğinde %60-70 oranında hayvansal gıda içerir ve bu içeriğin tamamı insan tüketimine uygun ürünlerden oluşur, yan gıda bulundurmaz. Mamanın kalan kısmı ise köpeğinizin sağlığı açısından her hangi bir zararı bulunmayan patates ve sindirimi diğer tahıl ürünlerine oranla daha kolay olan buğday kullanılarak hazırlanır. Ayrıca içinde bulunan çeşitli vitamin ve proteinler ile köpeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirir, kas ve kemik gelişimine katkıda bulunur, tüy ve tırnak bakımına fayda sağlar.

Birçok farklı çeşidi bulunan Profine köpek mamaları aynı zamanda Profine Kuzulu ve Patatesli Hipo-Alerjik Formül Köpek Maması gibi çeşitleriyle de köpeğinizin alerji sorunu yaşamayacağı, son teknolojiler kullanılarak hazırlanmış, kalite ve lezzetten ödün vermeden köpeğinizin sağlığı ve mutluluğu için her türlü garantiyi vermektedir. Köpeğinizin günlük besin ihtiyacı ambalajların arkasında bir tabloda belirtilmiş olup birçok çeşidi bu tablolara göre köpeğinize verebilirsiniz. Fakat bunu yaparken yine veterinerinizle görüşmenizde fayda vardır.

Profine Kuzulu ve Patatesli Hipo-Alerjik Formül Köpek Maması

Köpeğinizin temizliği de besin ihtiyacı kadar önemlidir. Köpekler suyu çok severler ve suyla oynamaya bayılırlar. Düzenli aralıklarla köpeğinizi yıkamak ona iyi gelecektir, ayrıca doğra yaptıklarında onları ödüllendirerek yanlış yaptıklarında da onları cezalandırarak onları en doğru şekildedir. Eğitebilir, size daha bağlı hale getirebilirsiniz. Tüm bunları yaparken onlarında birer canlı olduğunu unutmamalı ve onlarında sevgiye, ilgiye ve saygıya insanlar kadar ihtiyaçları olduğu gerçeğini göz ardı etmemeliyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM