counter for blogger
Profine Light Kuzu Etli Patatesli Yetişkin Kuru Köpek Maması

 • DOLAR
  6,0966
  % -0,22
 • EURO
  7,0124
  % -0,19
 • ALTIN
  233,1934
  % 0,15
 • BIST
  96.731,76
  % 0,67
Profine Light Kuzu Etli Patatesli Yetişkin Kuru Köpek Maması

Profine Light Kuzu Etli Patatesli Yetişkin Kuru Köpek Maması

Profine Light Kuzu Etli Patatesli Yetişkin Kuru Köpek Maması Her köpeğin düzenli ve dengeli beslenmesi, köpeğin sağlığı açısından hayati önem taşımaktadır. Köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürmelerinin en önemli şartı yeterli ve dengeli beslenmeleridir. Bu nedenle, köpek sahiplerinin bu konuda duyarlı olması ve gerekeni yapması gerekir. Bir köpek sahibi olmak, köpek sahibine türlü sorumluluklar yükler. Bu […]

Profine Light Kuzu Etli Patatesli Yetişkin Kuru Köpek Maması

Her köpeğin düzenli ve dengeli beslenmesi, köpeğin sağlığı açısından hayati önem taşımaktadır. Köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürmelerinin en önemli şartı yeterli ve dengeli beslenmeleridir. Bu nedenle, köpek sahiplerinin bu konuda duyarlı olması ve gerekeni yapması gerekir. Bir köpek sahibi olmak, köpek sahibine türlü sorumluluklar yükler. Bu sorumlulukların belkide en başında gelen ve en önem verilmesi gerekenide hiç kuşkusuz ki, köpeğin doğru beslenmesinin sağlanmasıdır. Köpeklerin beslenmesi, yaş, cins, cinsiyet gibi birçok özelliğe göre büyük değişiklikler göstermektedir. Köpek sahibi, köpeğini beslerken, köpeğinin özelliklerine göre bir beslenme programı uygulamalı ve köpeğinin sağlığını korumalıdır.

 

Birçok köpek sahibi, köpeğinin beslenmesinin ne kadar ciddi bir konu olduğunun ve aksi durumda köpeği bekleyen tehlikelerin farkında bile değil. Evde bakılan köpeklerin birçoğu bilinçsiz bir şekilde, klasik bir yöntem olan artık yemeklerle beslenmeye devam ediyor. Bu durum sonucunda, köpeğin dengeli beslenmesi maalesef sağlanamıyor ve köpek birçok hastalığa açık olarak hayatını sürdürüyor. Ev halkının yediği yemeklerin arta kalanlarıyla beslenen köpeklerin, ihtiyacı olan besin grupları dengeli bir şekilde köpeğe verilemiyor.

 

Köpeklerin günlük kalori ihtiyacı, ev yemeklerinde bulunan kaloriden oldukça düşük olduğu için, köpeklerin bu şekilde beslenmesiyle obezite sorunu ortaya çıkabiliyor. Köpeklerde obezite birçok ciddi soruna neden oluyor. Bu sorunlardan bir taneside diyabet. Aşırı kilo alan köpeğin sonu diyabet hastalığına yakalanmak oluyor. Yeterli ve dengeli beslenemeyen köpekleri bekleyen hastalıklar, köpeklerin daha az yaşamasına neden oluyor. Ayrıca köpeğe yedirilen çiğ et, çikolata, şarküteri ürünleri ve balık kılçıkları, köpeklerde birçok sıkıntıya neden olabiliyor.

 

Köpek sahiplerinin, köpeklerini nasıl beslemeleri konusunda bilgi sahibi olmaları ve köpeklerini doğru beslemeleri, köpeklerinin sağlığını korumak adına çok büyük önem taşıyor. Köpeklerin beslenmesinin en doğru yolu, köpeklerin hazır köpek mamaları ile beslenmesi olduğu, uzmanlarca uzun zamandır söyleniyor. Köpek mamaları, köpeklere özel hazırlandığı için, onların her türlü besin ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Ancak köpek mamalarında da köpek sağlığını olumsuz etkileyen birçok faktör bulunuyor.

 

Köpek mamalarında, yüksek kar elde etmek isteyen mama firmaları tarafından, düşük maliyetli ve kalitesiz ürünler kullanılabiliyor. Çok pahalı olan ve kaliteli olduğu düşünülen köpek mamalarında dahi bu sorun yaşanabiliyor. Bu anlamda, köpek sahibinin, köpeğine mama seçerken dikkatli davranması gerekiyor. Kaliteli bir mamanın nasıl olması gerektiği, köpek için zararlı maddelerin neler olduğu, köpeğin nelere ihtiyacının olduğu köpek sahibi tarafından bilinmesi gerekiyor. Mama seçerken bilinçli davranan ve bilgi sahibi olan bir köpek sahibi, köpeğinin kaliteli bir mama yiyerek, sağlıklı olmasına destek vermiş oluyor.

 

Profine light kuzu etli patatesli yetişkin kuru köpek maması, kilo almaya yatkın köpekler için hazırlanmış ve orta kalite görünümünde, köpekler için tavsiye edilebilecek bir köpek maması. Mamada kaliteli bir mamada olması gerektiği gibi, gerçek et, yüksek bir oranda kullanılmış. Mamanın ikinci içeriği ise, patates olarak görülüyor. Mamada köpekler için zararlı olan maddeler kullanılmamış. Bu durumda mamanın kalitesini artıran bir özellik olarak göze çarpıyor.

Profine Light Kuzu Etli Patatesli Yetişkin Kuru Köpek Maması

Profine light kuzu etli patatesli yetişkin kuru köpek maması, düşük tahıl oranıyla da olumlu bir durum yaratıyor. Köpek beslenmesinde istenmeyen ve köpek sağlığına birçok zararı olan tahılların, mamada düşük oranda kullanılması, mamanın köpek sağlığını koruyan bir mama olduğunu gösteriyor. Mamanın düşük tahıl oranı içermesine rağmen, bir olumsuzluğu içeriğinde bulunan ve kalitesiz bir tahıl olan mısırdır. Bu tahılında oranının oldukça az olması, sorunun çok büyük olmamasına neden oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM