counter for blogger
Profine Yüksek Enerjili Yetişkin Kuru Köpek Maması

 • DOLAR
  6,0084
  % 1,15
 • EURO
  6,9367
  % 0,79
 • ALTIN
  232,7346
  % 1,36
 • BIST
  97.775,75
  % -0,77
Profine Yüksek Enerjili Yetişkin Kuru Köpek Maması

Profine Yüksek Enerjili Yetişkin Kuru Köpek Maması

Profine Yüksek Enerjili Yetişkin Kuru Köpek Maması Köpek sahibi olan herkesin ortak sıkıntısı, köpeğin nasıl daha doğru beslenmesi gerektiğidir. Köpeklerin doğru ve yeterli beslenmeleri, onların sağlığını koruyacak ve hayatları boyunca onları etkileyecek, önemli bir sorumluluktur. Köpeklerin doğru beslenmesi için, artık ev yemeklerini kullanmayan ve köpek mamalarını tercih eden köpek sahipleri, köpekleri için doğru bir karar […]

Profine Yüksek Enerjili Yetişkin Kuru Köpek Maması

Köpek sahibi olan herkesin ortak sıkıntısı, köpeğin nasıl daha doğru beslenmesi gerektiğidir. Köpeklerin doğru ve yeterli beslenmeleri, onların sağlığını koruyacak ve hayatları boyunca onları etkileyecek, önemli bir sorumluluktur. Köpeklerin doğru beslenmesi için, artık ev yemeklerini kullanmayan ve köpek mamalarını tercih eden köpek sahipleri, köpekleri için doğru bir karar vermişlerdir, ancak hangi köpek mamasının seçilmesi gerektiği biraz akıl karıştırıcı bir durumdur. Tüm köpek sahipleri bu konuda oldukça zor karar vermekte ve çoğu zaman da bu konuda yanlış seçimler yapabilmektedirler. Köpek mamasının doğru seçilmesi için, öncelikle bu konuda araştırma yapmak, kaliteli bir köpek mamasının özelliklerini bilmek ve ona göre doğru bir karar vermek gereklidir.

 

Köpek maması seçerken karar verilmesi gereken ilk şey, köpeğin kuru mamayla mı yoksa yaş mamayla mı besleneceğidir. Uzmanlara göre bu konuda ki tercihin kuru mamadan yana olması, daha doğru bir karar olacaktır. Kuru mamalar, yaş mamalara göre daha kaliteli ve içeriği daha zengin mamalardır. Yaş mamaların üretim aşamasında geçtikleri süreç, besin kalitesini düşürmektedir.

 

Uzmanlar tarafından, kuru mamaların köpeklerin besin ihtiyaçlarını daha iyi karşıladığı söylenmektedir. Ancak kuru mamaların su oranı oldukça düşüktür. Köpeği için kuru mamayı tercih eden bir köpek sahibinin, köpeğin yemeğinin yanında mutlaka temiz su bulunmasına özen göstermesi gerekmektedir. Yaş mamaların daha leziz olması ve köpeklerini hep aynı mama ile beslemek istemeyen köpek sahiplerinin izlediği yol, her iki mamayı karıştırarak, köpeğe vermesidir. Bu yöntemde hiçbir sakınca yoktur ve köpeklerin beslenmesi bu şekilde sağlanabilir.

 

Köpek maması seçerken, hangi tür mama kullanılırsa kullanılsın, içeriğine dikkat edilmelidir. Köpek mamalarında bulunması gereken ve bulunmaması gereken besin grupları hakkında bilgi sahibi olmak, doğru mama seçimi yapmak için önemlidir. Kaliteli bir köpek mamasının, et oranının yüksek olması beklenir. Düşük oranda et bulunan bir köpek maması, köpeğin ihtiyacını karşılamayacak, dengeli ve yeterli beslenmesini sağlamayacaktır. Köpekler etçil hayvanlardır ve özellikle proteine ihtiyaçları vardır. Köpeklerin sindirim sistemleri buna göre gelişmiştir ve köpekler protein ihtiyaçlarını etten karşılarlar. Köpek beslenmesinde önemli bir yer tutan proteinin gerekli ölçülerde sağlanmış olması, köpek mamalarının önemli özelliklerinden biridir.

 

Protein oranı yüksek mamalarda, dikkat edilmesi gereken diğer ayrıntı, mamada proteinin nerden karşılandığıdır. Köpek maması firmaları, maliyeti oldukça düşük olan et ürünlerini ürettikleri mamalarda kullanarak, mamada gerekli protein değerini sağlamış görünmektedirler. Ancak et ürünleri oldukça sağlıksız ve kalitesiz ürünlerdir. Et ürünlerinden sağlanan protein de doğal olarak, kalitesiz proteindir ve köpeklere faydadan çok zarar getirir. Köpek maması seçerken, mamanın içeriğinde yüksek oranda gerçek et kullanılmış olmasına ve et ürünlerinin bulunmamasına önem verilmelidir.

 

Bunun yanında mamada bulunan katkı maddeleri, mısır glüten unu, şeker pancarı küspesi, hayvansal yağlar gibi zararlı maddelerin köpeğin sağlığını bozacak nitelikte olduğu bilinerek seçim yapılmalıdır. Köpeklerin beslenmesinde asla yeri olmayan tahıllar, köpek beslenmesinde kullanıldıklarında, köpeklerin sağlığı için tehdit oluşturabilirler. Sindirim sistemi sorunu, obezite ve alerjik reaksiyonlara neden olan tahıllar, bir köpek mamasında bulunmamalıdırlar.

 

Profine yüksek enerjili yetişkin kuru köpek maması, fazla hareketli olan ve yüksek enerjiye ihtiyaç duyan köpekler için üretilen, köpeklerin beslenmesinde kullanılabilecek kalitede bir mamadır. İçeriğinde % 70’lere varan et kullanılarak, köpeklerin ihtiyacı olan proteinin sağlıklı ve yeterli düzeyde karşılanması sağlanmıştır. Mamada çok düşük oranda kullanılan tek tahıl mısırdır ve bu oldukça olumlu bir durumdur.

Profine Yüksek Enerjili Yetişkin Kuru Köpek Maması

Özellikle kalitesi düşük ve köpekler için oldukça zararlı olan pirinç, buğday gibi tahılların kullanılmaması, mamaya olumlu bir özellik katmaktadır. Mamada köpek sağlığını olumsuz etkileyen tek ürün, şeker pancarı küspesidir. Bunun dışında içeriğinde zararlı bir ürün barındırmayan Profine yüksek enerjili yetişkin kuru köpek maması, köpeklerin beslenmesinde kullanılabilecek bir köpek mamasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM