counter for blogger
Proline Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,1645
  % 1,95
 • EURO
  7,1092
  % 2,38
 • ALTIN
  237,9001
  % 0,20
 • BIST
  95.549,82
  % -1,69
Proline Köpek Maması

Proline Köpek Maması

Proline Köpek Maması Köpek sahiplerinin, köpeklerinin bakımlarını düzenli aralıklarla ve aksatmadan yapmaları, son derece önemlidir. Köpeklere uygulanması gereken birçok bakım ve temizlik kuralı vardır. Köpeklerin temizliği, onların daha sağlıklı olması ve daha iyi görünmeleri için şarttır. Bir köpeğin temizliği denince akla gelenler, köpeğin banyosu, göz, kulak temizliği, tüy bakımı ve tırnaklarıdır. Köpeklerin sık sık banyo […]

Proline Köpek Maması

Köpek sahiplerinin, köpeklerinin bakımlarını düzenli aralıklarla ve aksatmadan yapmaları, son derece önemlidir. Köpeklere uygulanması gereken birçok bakım ve temizlik kuralı vardır. Köpeklerin temizliği, onların daha sağlıklı olması ve daha iyi görünmeleri için şarttır. Bir köpeğin temizliği denince akla gelenler, köpeğin banyosu, göz, kulak temizliği, tüy bakımı ve tırnaklarıdır. Köpeklerin sık sık banyo yaptırılması gerekmemektedir. Genel olarak uzmanlar tarafından önerilen, ekstra bir kirlenme söz konusu olmadığı sürece, köpeklerin ayda bir yıkanmasıdır. Köpekler, ılık su ile ve onlara uygun bir köpek şampuanıyla, hırpalanmadan yıkanmalıdırlar.

 

Kullanılan şampuanın köpek şampuanı olması, köpekte bazı alerjik durumların oluşmaması için önemlidir. Köpeklerin tüyleriyle ilgili farklı bir özellikleri yoksa, tüyleri kesinlikle kesilmemelidir. Tüyleri kesilen köpekler, farklı sorunlarla karşı karşıya gelebilirler. Köpeklerin tüy bakımı denilince akla gelmesi gereken, tüylerinin kısaltılması değil, tüylerinin temiz tutulması, kene, pire gibi haşerelerin oluşmasının engellenmesi ve tüylerinin sık aralıklarla fırçalanmasıdır. Köpeklerin kene ve pire oluşumlarına karşı, tüyleri sık sık kontrol edilmelidir. Ayrıca uygun bir fırçayla taranan tüyler, hem temizlenmiş olacak, hem de köpek daha bakımlı ve iyi görünümlü olacaktır.

 

Köpeklerin kulak temizlikleri de aksatılmadan yapılması gereken bir bakımdır. Köpeklerin kulakları her hafta düzenli olarak, pamuğa dökülen mavi ispirto ile temizlenmelidir. Köpeklerin rutin olarak yapılması gereken bakımlarından biride, köpeklere göz banyosu yaptırılmasıdır. Köpeklerin diş bakımının veteriner kontrolünde yapılması önemlidir. Evde yapılacak diş bakımı, köpeğin dişlerinin düzenli olarak fırçalanmasıdır. Köpeklerin dişlerinde zamanla oluşan diş taşları, köpeklerde diş dökülmelerine neden olabilir. Temizlenmeyen diş taşları enfeksiyonlara da neden olabilir.

 

Bu nedenle, diş taşı oluşan köpeklerin, veteriner hekimler tarafından diş taşlarının temizlenmesi gerekmektedir. Köpeklerin tırnakları, onları incitmeyecek şekilde kesilmelidir. Köpeklerin tırnakları, yürümelerini engelleyecek kadar kısa kesilmemeli ve tırnakları keserken, kanatmamaya özen göstermelidir. Bu durumlarda, köpeğin hem canı yanacak, hem de, enfeksiyon kapmaya müsait olacaktır. Köpeklerin yapılması gereken rutin bakımlarından başka, bir köpek sahibinin köpeğiyle geçirdiği zaman, köpeğin ruhsal sağlığı açısından büyük anlam ifade etmektedir. Köpekler sahiplerine çok çabuk ve derinden bağlanırlar. Köpeklerin sahiplerinden gördükleri ilgi ve sevgi onlar için inanılmaz büyük bir mutluluktur.

 

Köpek sahiplerini, köpekleri ile ilgili en çok düşündüren konu, beslenmedir. Köpeklerin yeterli ve dengeli beslenmesinin ne denli önemli olduğunu bilen bütün köpek sahipleri, aynı korkuyu ve endişeyi yaşamaktadırlar. Bir köpeğin doğru beslenmesinin, köpek için hayati önem taşıdığı düşünülürse, köpek sahipleri bu konuda endişe duymakta pek de haksız sayılmazlar. Köpek sahiplerini, köpeklerinin beslenmesinde en çok düşündüren ve çıkmaza sokan konu, doğru köpek maması seçiminin nasıl yapılması gerektiğidir. Çünkü piyasada bulunan köpek mamalarının hepsi sağlıklı mamalar değildir ve içeriklerinde köpek sağlığını bozacak zararlı birçok madde barındırırlar.

 

Köpek mamalarının kaliteli bir köpek maması görüntüsü vermesinin ilk şartlarından biri, yüksek et oranına sahip olmalarıdır. Proline köpek maması, içeriğinde bulunan et yönünden oldukça yetersiz bir mama markasıdır. Proline köpek mamasında kullanılan düşük miktarda ki et, bir köpeğin günlük alması gereken protein miktarını karşılamayacaktır ve bu köpeğin sağlığını olumsuz etkiyecektir. Proline köpek mamalarında, birden çok tahıl, yüksek oranda bulunmaktadır. Köpekler açısından tahıl, tüketilmemesi gereken ve köpekler için zararlı olan bir besin grubudur.

Proline Köpek Maması

Tahılların sindirilmesine, köpeklerin sindirim sistemleri uygun değildir ve tahıllar köpeklerde sindirim sorunlarına neden olurlar. Bu sorunların dışında, tahıllar köpeklerde alerjiye ve obeziteye de neden olabilmektedirler. Bu nedenle de Proline köpek mamalarında bulunan yüksek oranda ki tahıl, mamanın köpek beslenmesinde kullanılmaması gerektiğini ön plana çıkarmaktadır. İçeriğinde bulunan et yan ürünleri, mısır küspesi, hayvansal yağlar ve katkı maddeleri de, Proline köpek mamasının, köpeklerin sağlığını bozacağının bir göstergesidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM