counter for blogger
Proline Tavuklu Yavru Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,8639
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
Proline Tavuklu Yavru Köpek Maması

Proline Tavuklu Yavru Köpek Maması

Proline Tavuklu Yavru Köpek Maması Yavru köpeğinizle evinize ilk girdiğiniz an, köpeğinizi eğitmenizin ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Köpek sahipleri, genel olarak eğitilen köpeklerin sadece verilen, otur, kalk, yat gibi komutları uygulaması durumunda eğitimlerini tamamladığını düşünmektedirler. Oysa gerçek eğitim bununla sınırlı değildir. Köpeğinizin verilen komutlara uymayı başarması da köpek eğitiminin bir parçasıdır, ancak köpeğinizin eğitiminin […]

Proline Tavuklu Yavru Köpek Maması

Yavru köpeğinizle evinize ilk girdiğiniz an, köpeğinizi eğitmenizin ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Köpek sahipleri, genel olarak eğitilen köpeklerin sadece verilen, otur, kalk, yat gibi komutları uygulaması durumunda eğitimlerini tamamladığını düşünmektedirler. Oysa gerçek eğitim bununla sınırlı değildir. Köpeğinizin verilen komutlara uymayı başarması da köpek eğitiminin bir parçasıdır, ancak köpeğinizin eğitiminin daha kapsamlı düşünmeniz gerekmektedir.

 

Öncelikle komutlarınıza uymaya başlayan köpeğiniz, daha sonra bulunduğu her ortamda nasıl davranması gerektiğini öğrenmelidir. Bir sosyal çevrede, insanlarla bir arada yaşayan köpeklerin eğitimlerinden asıl beklenen, çevresini huzursuz etmemesi, rahatsızlık vermemesidir. İyi eğitilen köpeklerin çevresine karşı saldırgan olmaması, ısırmaması beklenir. Köpeğinizle huzurlu bir yaşam istiyorsanız, köpeğinize bunları öğretmeniz kesinlikle şarttır. Köpeğinize iyi bir eğitim vermenizin en öncelikli şartı, köpeğinize karşı eğitim sürecinde anlayışlı ve sabırlı olmanız gerekmektedir.

 

Köpeğinizi eğitirken, iyi bir köpek eğitmeninden nasıl davranmanız gerektiğini, köpeğinizi eğitirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmeniz, sizin bu konuda daha başarılı olmanızı sağlayacaktır. Köpeğinizin eğitimini, bir köpek eğitim merkezinde tamamlamasını istiyorsanız, bunun bazı sakıncaları olabilir. Eğitim sonunda, eğitmenin tüm komutlarını yerine getiren köpeğiniz, sizin komutlarınızı yerine getirmeyebilir. Çünkü kendisini eğiten kişiye karşı itaat etmesi gerektiğini düşünen köpek, size itaat etmesi gerektiğini anlamayabilir.

 

Ayrıca, köpek eğitim merkezlerinde bulunan köpeklerin, çok da iyi şartlarda bulunmadığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu nedenlerden dolayı, bir köpek eğitmeni ile anlaşıp, size yol göstermesi ve bu doğrultuda köpeğinizin eğitimini bizzat sizin vermeniz daha mantıklı bir durum olacaktır. Köpeklerin eğitimi sırasında, en bilinen ve en etkin yöntem, köpeğinizin istediğiniz hareketleri yaptığında ödüllendirilmesidir. Doğru hareketler karşısında ödüllendirilen köpekler, daha hızlı öğreneceklerdir. Ödüllendirme, köpeğiniz sevdiği herhangi bir şeyle yapılabilir. Ödüllendirme için genel olarak ödül mamalarını tercih eden köpek sahipleri, sıcak bir sevgi gösterisi, okşama, dışarı çıkma, köpekle oyun oynama gibi daha birçok şeyi ödül olarak kullanabilir.

 

Burada önemli olan, köpeğin sevdiği, hoşlandığı bir şeyin ödül olarak seçilmesidir. Ödüllendirmenin zamanı, köpeğin neden ödül aldığını yani doğru davranışının ne olduğunu anlaması açısından önemlidir. Köpeğinizin yaptığı doğru davranışı nedeniyle ödül aldığını anlaması için, ödülünü hemen doğru davranışın yapıldığı an, zaman kaybetmeden alması gerekir. Köpeğinizin yanlış davranışları karşısında da, ödül sisteminin tersine cezalandırılması gerekir. Ancak köpeğinizi cezalandırırken, asla dozu aşmamalı, ona vurmamalı, canını acıtmamalı, aç bırakmamalısınız. Köpek eğitiminde uygulanan cezadan kasıt, köpeğinizi sert bir dille uyarmak gibi yöntemlerin uygulanması gerekmektedir.

 

Yavru köpeğinizin eğitimi dışında, dikkat etmeniz ve önemsemeniz gereken en önemli diğer ayrıntı, yavru köpeğinizin sağlıklı gelişmesi için, onu doğru beslemeniz olacaktır. Her yaştaki köpeğin beslenmesi sağlıkları için çok önemlidir, ancak, yavru köpeklerin beslenmesi iki kat daha önemlidir. Çünkü yavru köpekler gelişim çağındadırlar. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmaları, kas ve iskelet sistemlerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için, dengeli ve yeterli bir beslenmeye kesinlikle ihtiyaçları vardır. Doğru beslenmesi sağlanamayan yavru köpekler, bunun acısını ömürlerinin sonuna kadar çekerler. Ayrıca yavru köpekler, zayıf bağışıklık sistemleri nedeniyle, ölümcül birçok köpek hastalığına yakalanma konusunda daha hassastırlar. Yavru köpeğinizin doğru beslenmesini ancak, kaliteli ve onun tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir köpek maması ile gerçekleştirebilirsiniz.

 

Köpek maması seçiminizi doğru yapmalısınız ki, yavru köpeğinizin sağlığını riske atmamalısınız. Köpeğiniz için mama seçerken dikkat etmeniz gereken birçok detay olacaktır. Proline tavuklu yavru köpek maması, köpeğiniz için mama seçimi yaparken karşınıza çıkabilecek mama markalarından bir tanesi. Köpek mamalarında olması gereken önemli noktalardan bir tanesi, mamanın içinde gerçek etin kullanılması ve etobur olan köpeklerin yüksek oranda protein taşıyan mamalarla beslenmesidir.

Proline Tavuklu Yavru Köpek Maması

Proline tavuklu yavru köpek mamasında, gerçek et değil, tavuk eti unu, yani sağlık için çok zararlı olan, tavuğun yenmeyen bölümlerinden oluşan, protein kalitesi oldukça düşük olan, tavuk ürünleri kullanılmıştır. Ayrıca sindirim sistemlerinin tahılların öğütülmesi için yeterli olmamasına rağmen, köpeklerin en zor sindirdikleri tahıllar olan buğday ve mısırında mamada bulunması, Proline tavuklu yavru köpek mamasının kalitesini iyice düşürüyor. Yine mamanın içeriğinde bulunan ve çok zararlı olan mısır glüteni unu ile şeker pancarının da bulunması, mamanın yavru köpeklerin sağlığı için çok uygun bir mama olmadığını açıklıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM