counter for blogger
ProPlan Büyük Irk Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,8639
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
ProPlan Büyük Irk Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

ProPlan Büyük Irk Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

ProPlan Büyük Irk Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması İnsanların hem ruhsal, hem fiziksel sağlıkları açısından oldukça önemli olan konulardan bir tanesi de evcil hayvan beslemektir. Sevimli halleriyle sahiplerine arkadaş olan evcil hayvanlar, onlara eğlenceli ve huzurlu bir yaşam konusunda önemli katkılarda bulunurlar. Fakat burada da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlardan birisi, hayvanların bakımına […]

ProPlan Büyük Irk Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

İnsanların hem ruhsal, hem fiziksel sağlıkları açısından oldukça önemli olan konulardan bir tanesi de evcil hayvan beslemektir. Sevimli halleriyle sahiplerine arkadaş olan evcil hayvanlar, onlara eğlenceli ve huzurlu bir yaşam konusunda önemli katkılarda bulunurlar. Fakat burada da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlardan birisi, hayvanların bakımına verilmesi gereken önemdir. Onların da birer canlı olduğunu unutulmamalı, hastalanabilecekleri, ruhsal ya da fiziksel hastalıklar yaşayabilecekleri göz önünde bulundurulmalıdır. İnsanların bunları algılama konusunda zorluk çekmesi gayet doğaldır. Bu gibi durumlara çözüm bulabilmek için hayvanların diş yapıları, patileri, derilerinde bir sıkıntı olup olmadığı ve kulaklarının önüyle arkasıyla kontrol edilmesi gerekir. Onların sağlıkları konusunda titiz davranılmalı, olabildiğince onlarla ilgilenilmeli ve ihtiyaçlarını karşılama konusunda eksiklik hareket edilmelidir. Eve alınan hayvanlar için oyun ortamları oluşturulmalı, onlarla bizzat oyunlar oynanmalı ve günlük temizlikleri de dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Bu sevimli ve küçük dostlarımız için en önemli konulardan bir diğeri de beslenmedir. Hayvanlar için en kaliteli, en faydalı ve en uygun mamalar seçilmeli, beslenmeleri eksik bırakılmamalıdır. Buradaki en önemli husus ise mamalar konusundaki seçimlerin doğru olup olmadığıdır.

Son zamanlarda üretilen mamalar yüksek değerlerde tahıl ve yapay kimyasallarla donanmıştır. Mama seçerken bu durumlar göz önünde bulundurulmalı, en kaliteli, en besleyici ve alınan hayvan için en uygun mama seçilmelidir. Protein ve vitamin içerir bilgisi bulunan bazı mamalar kalitesiz besinler kullandığı için bu seçimin çok büyük bir titizlikle yapılması şirin dostlarımız için çok önemlidir.

 

Köpek Mamaları Seçimi ve Köpeklerin Beslenmesi

 

Köpek, en popüler evcil hayvanların başında gelir. Bu bağlamda köpek bakımı için en önemli maddelerin başında da köpeğe uygun ev ortamı hazırlayabilme gelir. Köpekler sağlıklı beslendiği zaman hastalıklara yakalanma riski daha az olacağından yaşam süreleri de oldukça uzun olur. Bu sayede daha az acı çekerek, daha az rahatsızlanarak bir yaşam sürer ki bu da insanların onlara verdiği değeri gösterir.

Temizlikleri de özel tasarlanmış ilaçlarla ve sabunlarla, dikkatlice yapılması gerekir. Bu süreçte belirli zaman aralıklarıyla köpeği veterinere götürmek, aynı zamanda profesyonel bir ilerleme süreci olur.

 

Köpeklerde beslenme için en önemli şey ise mamanın yüksek oranda içermesi gereken et miktardır. Bu etler dana, kuzu, tavuk ve balık etleri olarak farklılıklar gösterir. Köpeğin yaşı, ırkı ve cinsi de mama seçiminde dikkate alınması gereken kilittaşı etkenlerdendir.

En kaliteli markaları takip ederek, ucuz diye alınan markalardan uzak durmak en doğru karardır. Bu durumlara dikkat edilmediği takdirde çeşitli zararlara yol açabilecek durumlar, hayvanlar üzerinde olumsuz etkiler yapar.

 

Markalar Hakkında

 

En kaliteli ve güvenilir markalara ulaşmak için yazdığımız bu yazı bir yol gösterici olacaktır. Hangi markalardan uzak durulmalı, hangi markalar tercih edilmeli bunları incelemeye almamız gerekir. ProPlan Büyük Irk Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması piyasada önde gelen, güvenilen ve çok rağbet gören bir markadır. Bu mama yavru köpekler için en uygun besinleri, tavuk etini içererek kaliteli proteinler ve vitaminlerle yavrunun gelişimine en sağlıklı şekilde katkıda bulunur.

ProPlan Büyük Irk Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

İçeriği oldukça besleyici ve faydalı olan bu marka, en iyi ve en sağlıklı yöntemlere başvuranlar için vazgeçilmez bir üründür.

Advance, Alfapet, Chappi, Foxy… gibi markalar ise uzak durulması gereken markalar olarak sizlere verebileceğimiz bir bilgidir. Maddiyattan kısma anlamında hayvanlara sağlıksız, düşük besin değerleri olan mamaları yedirmek onlara verilecek en büyük zarar olur. ProPlan markamız bu anlamda hayvan sahiplerine sonsuz güven verir, endişeye düşmekten alıkoyacak kalitenin altına imzasını atar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM