counter for blogger
Proplan Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  5,9987
  % 0,99
 • EURO
  6,9248
  % 0,61
 • ALTIN
  231,7958
  % 1,10
 • BIST
  98.173,60
  % -0,37
Proplan Köpek Maması

Proplan Köpek Maması

Proplan Köpek Maması Proplan Köpek Maması Türkiye’ en çok tercih edilen ve önerilen köpek mamalarında biri olan Proplan köpek maması bir süper Premium köpek mamasıdır. Süper Premium köpek mamaları Amerika’da yoğun kontroller sonucunda onay alarak kaliteli bir köpek maması olduğunu belirten mamalardır. Ayrıca Proplan köpek mamaları Türkiye’de en çok tercih edilen köpek mamalarına bakarsak ilk […]

Proplan Köpek Maması

Proplan Köpek Maması

Türkiye’ en çok tercih edilen ve önerilen köpek mamalarında biri olan Proplan köpek maması bir süper Premium köpek mamasıdır. Süper Premium köpek mamaları Amerika’da yoğun kontroller sonucunda onay alarak kaliteli bir köpek maması olduğunu belirten mamalardır. Ayrıca Proplan köpek mamaları Türkiye’de en çok tercih edilen köpek mamalarına bakarsak ilk beşe girdiğini görürüz. Bunu nedeni mamalarında köpek beslenmesinde yararlı olan malzemeleri kullanmaları ve besin değerleri yüksek malzemeler sayesinde bol protein, mineral ve vitamin içermesidir.

 

Proplan köpek mamaları merkezi Amerika’da olan ve Nestle Purina tarafından üretilmekte olan ithal bir mamadır. Sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde de sayılı markalardan biridir problan köpek mamaları. Bu yüzden köpeğinize mama bakarken almanız önerilen markalardan birisi haline gelmiştir. Köpeğiniz ister yavru olsun, ister yetişkin, isterse yaşlı Proplan markası hepsini düşünerek mamalarını çeşit çeşit hazırlar.

 

Köpek sahipleri bilir ki köpekleri için uygun en olan köpek mamasını seçmek oldukça zordur. Çok fazla seçenek vardır. Bu yüzden hangilerini almaları gerektiğini bilmezler. Alacakları mamanın hem kaliteli hem de uygun olmasını isterler. Ayrıca köpekleri tarafından mamaların sevilmesi de önemlidir. Çünkü bazı köpek mamalarını eve getirdiğiniz de köpeğiniz biraz bile yemeden mamayı çöpe atmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca kaliteli ve sağlıklı bir mama almazsanız he siz hem de köpeğiniz zarar görürsünüz. Örneğin bazı köpek sahipleri ucuz diye bazen adını bile hiç duymadıkları mamalar alırlar ve sonucunda köpekleri alerji ve hasta olur. Bu yüzden veterinere daha fazla para harcamak zorundadırlar. Kalitesiz mamaları aslında hemen anlayabilirsiniz. Peki, nasıl mı?

 

Öncelikle içindekiler kısmına bakın. Eğer hayvansal yan ürünler, hayvansal yağlar ve mısır glüteni kullanıldıysa köpeğiniz için zararlı olabilir demektir. Hele oran olarak mamada çoksa kesinlikle almayın. Sonra elbette mamanın içindeki tahıl oranı çok önemlidir. Çünkü tahıl oranı fazla olan mamalar maalesef köpekler için oldukça zarar teşkil eden mamalardır. Tahıllı mamalarda kullanılan ve buğday, mısır ve pirinç gibi malzemeler köpekler için zarar teşkil edebilecek malzemelerdir. Gelgelelim her mamada bu tahılları bulmak mümkündür. O yüzden yapmanız gereken oranlarının çok az olmasına bakmaktır. Ayrıca içerik olarak yüksek protein, mineral ve vitamin içermesine de dikkat edilmesi gerekilir.

 

Kalitesiz mamayı kullanan köpeklerde göreceğiniz ilk şey aşırı şekilde mama yemesidir. Çünkü besin değerleri düşük malzemelerle yapılır ve köpeğiniz doymaz. Daha sonra fark edeceksiniz ki tüyleri daha fazla dökülecek, tüylerinin mat ve sağlıksız bir görünüm kazandığına şahit olacaksınız. Ayrıca köpeğinizde enerji düşüşleri görecek ve köpeğinizin sürekli uyuduğunu, çabuk yorulduğunu, şişmanladığını fark edeceksiniz. Kalitesiz mama kullanımı ister mama ekonomik olsun ister olmasın her zaman size zarar verecektir. Bu yüzden mama alırken bilindik ve önerilen mama almaya özen gösterin.

Proplan Köpek Maması

            Alamaya başladıktan sonra fark edeceksiniz ki köpeğinizin tüyleri daha parlak olacak ve daha sağlıklı bir görünüşe kavuşacaktır. Ayrıca enerjisi gün boyu hiç bitmeyecektir. Bu yüzden eğer mama almak istiyor ama karar veremiyorsanız Proplan köpek mamasını almanızı tavsiye ederiz. Proplan köpek mamaları Amerika’da uzmanlar tarafından kontrol edilip ithal edilen ve gayet kaliteli olan bir köpek mamasıdır. Bu yüzden gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. İsterseniz internet üzerinden, isterseniz dışardan kolaylıkla bulabilirsiniz. Özellikle et oranı gayet iyi olan proplan köpek mamaları tam da köpeğinizin ihtiyacı olan bir mamadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM