counter for blogger
Proplan Küçük Irk Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

 • DOLAR
  6,0687
  % 0,37
 • EURO
  6,9810
  % 0,53
 • ALTIN
  233,8413
  % 0,10
 • BIST
  97.187,87
  % -0,99
Proplan Küçük Irk Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

Proplan Küçük Irk Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

Proplan Küçük Irk Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması Köpekler, köpekgiller familyasına mensup olup görünüş bakımından yaklaşık 400 çeşitten fazla bulunan memeli hayvanlardır. Genel olarak geniş coğrafyaya yayılan en yaygın hayvan türüdür. Köpekler insanlara en sadık olan hayvanlardır. İnsanlara alışması durumunda her zaman insanlara sadık olan hayvanlardır. Sizlerin onları sevmeniz durumunda onlarda sizlere sadık kalacaklardır.   […]

Proplan Küçük Irk Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

Köpekler, köpekgiller familyasına mensup olup görünüş bakımından yaklaşık 400 çeşitten fazla bulunan memeli hayvanlardır. Genel olarak geniş coğrafyaya yayılan en yaygın hayvan türüdür. Köpekler insanlara en sadık olan hayvanlardır. İnsanlara alışması durumunda her zaman insanlara sadık olan hayvanlardır. Sizlerin onları sevmeniz durumunda onlarda sizlere sadık kalacaklardır.

 

Köpekler 12 bin yılı aşkın süredir insanoğlu için vazgeçilmezdir. İnsanlar av yaparken insanların en büyük yardımcısı olmuşlardır. Aynı zamanda da insan oğlu için bir dost bir arkadaş olmuşturlar. Köpekler her toplumda farklı amaçlarda kullanılmıştır. Köpekler Antik Mısır’da kutsal hayvan olarak görülmekteydi. Günümüzde ise bazı ülkelerde yük hayvanı, bazı ülkelerde evcil hayvan ve hatta bazı ülkelerde yiyecek olarak kullanılmaktadır.

 

Köpek beslemek istiyorsanız öncelikle köpekleri sevmeniz gerekmektedir. Onları sevmezseniz bakımlarını da gerçekleştirmek sizler için zor olabilir. Bir işi sevmeyerek yaparsanız alacağınız verim de o kadar az olur. Bundan dolayıdır ki köpekleri sevmiyorsanız kesinlikle köpek edinmemeniz gerekmektedir. Çünkü hayvanlar ilgi beklerler ve bu ilgiyi onlara hissettirmezseniz sizler için zararlı olabilirler. Köpekler insan canlısı hayvanlar oldukları için sizlerin onları sevmesi durumunda sizleri çok sevecek sizlere bir dosttan öte olacaklardır. Fakat onların sizler için iyi bir arkadaş olmasını istiyorsanız öncelikle köpeğinize bir veteriner seçmeniz gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz veteriner işini hakkıyla yapmalı tabii ki hakkını almalı fakat sadece para için kesinlikle yapmamalıdır. Seçmiş olduğunuz veteriner aynı zamanda bulunduğunuz yere yakın olmalıdır.

 

Yavru köpeğinizi evinize getirdikten sonra öncelikli olarak onlara bir kulübe yapmanız gerekmektedir. Çünkü her ne kadar tüyden bir postları da olsa onlar da canlılar ve üşümeleri gayet normal. Bundan dolayı köpeklerinize bir kulübe edinmelisiniz. Yapacak olduğunuz kulübe köpeklerinizin güvenliği bakımından çok önemlidir. Köpeklerinizi dış etkenlere karşı korumalı ve kendisi de yıkılarak köpeklerinize zarar vermemelidir. Besleyecek olduğunuz yavru köpeklerinize tasma alışkanlığı kazandırmanız da önemlidir. Çünkü tasma alışkanlığı kazanması köpeğinizin kendini güvende hissetmesini sağlayacak ve onu dışarıdan gelecek tehlikelere karşı koruyacaktır.

 

 

 

Besleyecek olduğunuz köpekler gelişimlerini ilk 1 sene içerisinden büyük oranda tamamlayacaklardır. Köpeğinizi ilk 1 sene içerisinde ne kadar iyi beslerseniz o kadar çok yakın olacaktır sizlere. Bu dönemde aynı zamanda köpeğinizin kemiksel yapısı ve diş yapısı gerçekleşecektir. Bundan dolayı beslenmesi konusunda çok hassas davranmalısınız. Yavru köpekler, yetişkin köpeklere göre ilk bir sene içerisinde ihtiyacı olan besin miktarının 2 katına, kalori miktarının ise 3 katına ihtiyaç duymaktadır. Sıradan köpekler gelişimlerini ilk 1 yıl içerisinde gerçekleştirmektedir. Fakat bazı dev cinslerde bu gelişim 2 seneye kadar bulabilmektedir. Araştırmalara göre yavru köpeklerin sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenmesi köpeklerin daha fazla yaşamasını sağlayacaktır. Yani köpeğinizi ne kadar sağlıklı ve düzenli beslerseniz köpeğiniz o kadar fazla yaşar.

 

Köpekler için yapılan araştırmalar göz önüne alındığında köpekler gelişim dönemlerinde yani yavru iken daha fazla kalori ve besine ihtiyaç duymaktadır. Bundan dolayı köpeğinizin gelişim dönemi olan ilk bir sene içerisinde köpeğinize ekstra kalori ve besin miktarı vermeye özen göstermelisiniz. Bu ekstra besin miktarlarını ise mamalar ile karşılayabilirsiniz.

Proplan Küçük Irk Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

Köpeklerinize verecek olduğunuz mamaların kalitesi de köpeklerinizin sağlığı için çok önemli bir ölçüttür. Hazırlamış olduğumuz ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması köpekleriniz için gerekli olan her türlü ihtiyacı karşılayacaktır. Bizleri seçmeniz durumunda köpekleriniz rahat bir şekilde beslenmesini ve gelişimini gerçekleştirecek, bu durumda da sizlerin gözü arkada kalmayacaktır. Teşekkür ederiz..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM