counter for blogger
ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Kuru Maması

 • DOLAR
  6,1164
  % 0,33
 • EURO
  7,0331
  % 0,24
 • ALTIN
  233,9409
  % -0,01
 • BIST
  96.892,70
  % 0,17
ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Kuru Maması

ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Kuru Maması

 ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Kuru Maması Evcil hayvan bakımı oldukça zordur. Çok fazla sorumluluk ister ve eğer bir de köpek sahibiyseniz köpeğin mama konusu bile işin içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Ama ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Kuru Maması köpeklerinizin büyümesini destekleyecek ve onlar için özel içerikte hazırlanan vitaminlerle günlük ihtiyaçları olan […]

 ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Kuru Maması

Evcil hayvan bakımı oldukça zordur. Çok fazla sorumluluk ister ve eğer bir de köpek sahibiyseniz köpeğin mama konusu bile işin içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Ama ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Kuru Maması köpeklerinizin büyümesini destekleyecek ve onlar için özel içerikte hazırlanan vitaminlerle günlük ihtiyaçları olan gerekli kaloriyi bu mamadan karşılayacaklardır. ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Kuru Maması köpeklerinizin kas yapısının daha güçlü olmasında size yardımcı olacaktır. İhtiyaç duyulan gerekli minerallere de sahip olan mama bağışıklığı güçlendirmenin yanında dengeli beslenip gelişim aşamasında köpeğin kilolarının da dengeli olmasını sağlayacaktır.

 

ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Kuru Maması içerdiği yüksek E, A, ve B12 vitaminleri sayesinde köpeğinizin tüy yapılarının da parlak ve daha canlı olmasını sağlayacaktır. Ayrıca içerdiği bu vitaminler ile köpeklerinizin beyin ve göz fonksiyonlarının gelişimini tamamlanmasını sağlayacaktır. Köpeğiniz için gerekli olan tüm besin ihtiyaçlarını karşılayan ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Kuru Maması köpeklerinizin damak tadını da zenginleştirecektir.

 

ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Kuru Maması içerdiği malzemeler ile de çok besleyici gözükmektedir. Mamanın içerisinde bulunan tavuk köpeğiniz için gerekli protein için yeterli olacaktır. Mamanın içerisinde bulunan ham protein miktarı %25 oranında hesaplanmıştır. Mamanın içinde bulunan mısır, pirinç ve gluten unu ise çok faydalı birer karbonhidrat kaynaklarıdır. Mamanın içerisinde bulunan ham yağ oranı ise %14,8 – 24,6 oranında hesaplanmaktadır. Mamanın içerisinde bulunan diğer vitamin ve besinleri şöyle sıralayabiliriz : Potasyum klorür, Yumurta ürünleri, kalsiyum fosfat, sarımsak yağı, vitamin D-3 takviyesi, E vitamini takviyesi ayrıca B-12 takviyesi içermektedir.

 

Kilo başına düşen kaloriyi hesapladığımızda ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Kuru Maması 4122kcal/kg oranına sahiptir. Bu oran ise yaklaşık olarak 460kcal/112 gram’a tekabül etmektedir. köpeklerin vücut ağırlığına göre tüketmesi geren mama miktarını şu şekilde sırlayabiliriz.

 

Vücut ağırlığı 1,5-5 kg olan köpeklerin günlük olarak tüketmesi gereken mama miktarı 56-112 gram arasındadır. 6 – 9 kilogram arasında olan köpeklerde ise bu miktar 112-149 grama kadar çıkmaktadır. 9,5 – 16 kilogram arasında bulunan köpeklerde 149 – 224 gram arasında mama tüketmeleri gerekmektedir. 16 – 22,5 kg arasında olanlarda ise 224-280 gram mamayı yediklerinde kendileri için gerekli olan günlük kalori miktarını karşılamış olacaklardır.         23-34 kg köpeklerin ortalama olarak 280-373 gr mama tüketmeleri gerekmektedir. 34-45 kg da ise bu miktar 373-448 olmaktadır. 45 kg köpekler için 448gr mama tüketmeleri gerekir. 45 kg üstü her köpek için 45 kg vücut ağırlığı üzerindeki her 4,5 kilo için 448 gram mamaya 37 gram daha eklemelidirler .

ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Kuru Maması

Gebelik ve emzirme dönemlerinde ProPlan Küçük Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Kuru Maması kullanımı nasıl olmalıdır sorusuna cevap olarak; köpeğinizin kondisyondan düşmediğine emin olarak, gebeliğin son 3-4 haftasında mama miktarı 25, köpeğinizin emzirme durumlarında ise 2-3 kat artırılmalıdır. Annenin beslenmesini uygun şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Anne sütten kesildikten sonra kondisyonunun düşmemesine dikkat ediniz. Mama miktarını ona göre ayarlamanız gerekmektedir. Genel bir hatırlatma olarak da mamanızı güneçli yerlerde muhafaza etmeyiniz, rutubetten uzan tutunuz ve kuru mama ile birlikte köpeğinize temiz su vermeyi unutmayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM