counter for blogger
ProPlan Light Tavuklu ve Pirinçli Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,8639
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
ProPlan Light Tavuklu ve Pirinçli Köpek Maması

ProPlan Light Tavuklu ve Pirinçli Köpek Maması

ProPlan Light Tavuklu ve Pirinçli Köpek Maması Ev halkına bir köpek eklemek niyetindeyseniz öncelikle bilmeniz gereken köpek bakımıyla ilgili bilgiler vardır. Öncelikle köpeğinizin ihtiyaçlarını mental ve fiziksel olarak karşılamanız gerekmektedir. Bunu yapmak içinde de besin değeri yüksek gıdalar, barınacağı ve kendini güvende hissedeceği bir bölge ve temiz içme suyu temin etmeniz gerekmektedir. Ayrıca köpeğinizin mental […]

ProPlan Light Tavuklu ve Pirinçli Köpek Maması

Ev halkına bir köpek eklemek niyetindeyseniz öncelikle bilmeniz gereken köpek bakımıyla ilgili bilgiler vardır. Öncelikle köpeğinizin ihtiyaçlarını mental ve fiziksel olarak karşılamanız gerekmektedir. Bunu yapmak içinde de besin değeri yüksek gıdalar, barınacağı ve kendini güvende hissedeceği bir bölge ve temiz içme suyu temin etmeniz gerekmektedir. Ayrıca köpeğinizin mental sağlığının da yerinde olduğundan emin olmanız gerekir. Köpeğinizin mutlu olması ve enerjik tavırlar sergilemesini sağlamasınız. Bunu sağlamak içinde köpeğinizle düzenli olarak oyunlar oynamalı ve yürüyüşlere çıkartmalısınız.

 

Bilgili ve deneyimli bir veteriner ihtiyaç duyacağınız bir diğer etmen. Veterinerinizi seçerken yaptığı işi gerçekten bildiğinden emin olun. Bunu yapmanızın en kolay yolu veterinerinize sorular sorun ve cevap verip veremediğine bakın. Köpeğinizi düzenli olarak seçtiğiniz veterinere kontrole getirmeniz gerekmektedir. Köpeğinizin aşılarını düzenli olarak yaptırmalı ve hastalıklardan korunmalarını sağlamanız gerektiğini de unutmamalısınız. Ayrıca, eğer imkânınız varsa 24 saat açık, acil bir durum olduğunda ilgilenebilecek bir veterineri de alternatiflerinizin arasında bulundurun. Gerektiğinde köpeğinizin karnında oluşabilecek solucanlardan ve parazitlerden korunması için veterinerinizin de onayı ile antibiyotikler ve solucanlara karşı tedavi etkisi olan ilaçlar kullanın.

 

Köpeğinizin sağlığı için dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de beslenmesidir. Bir mamayı köpeğinize vermeden önce iyi bir araştırma yapın ve mamanın içinde bulunan besinleri dikkatlice inceleyin. Öncelikle mamanın içinde bulunması gereken ürün ettir. Bu yüzden mamanın büyük oranının etten oluştuğundan emin olmasınız. Eğer mamanın içeriğinde meat by-product ifadeleri var ise bu mamalardan kaçınmanız gerekmektedir. Çünkü bu tip ifadeler mamanın içinde tam olarak hayvanların hangi bölümlerinin kullanılarak üretildiğini bilmemenize neden olur. Mamada tahıl bulunmaması da gerekir. Tahıllar köpeğinizin midesinin bozulmasına neden olabilmektedirler ve alerjik reaksiyonlara neden olabilecek besin maddeleridir. Ayrıca veterinerinize köpeğiniz için uygun olan mamayı da sorabilirsiniz. Eğer köpeğinizin özel bir durumu varsa ona özel bir mama tercih etmeniz gerekebilir.

 

Köpeğinize günlük hayatta yediğiniz besinleri vermekten kaçınmalısınız. Bu durum köpeğinizin aşırı derecede kilo almasına neden olabilir. Bu kuralı sadece eğitim yaparken ödül olarak verdiğiniz yiyeceklerle esnetebilirsiniz. Geriye kalan zamanlarda katı kurallar koymalı ne kadar zorlasa da kararlılığınızı kaybetmemeniz gerekmektedir.

Ayrıca köpeğinize kesinlikle vermemeniz gereken sağlığı için aşırı derecelerde zararlı besinler vardır. Bunlar; çikolata, avocado, ekmek, soğan, üzüm ve benzeri yüksek şeker içeren ürünlerdir. Köpek sahibi olmadan önce bilmeniz gereken bilgilerden bazıları bunlardı.

 

Eğer sahip edinmek üzere olduğunuz köpek fazla kilolu veya obezite hastası ise tedavi için yönelebileceğiniz bazı özel mamalar bulunmaktadır. ProPlan Light Tavuklu ve Pirinçli Köpek Maması tercih edebileceğiniz alternatif mamalardan birisidir. Proplan Light Tavuklu ve Piriçli Köpek Mamasının özelliklerinden bahsedecek olursak şunları söyleyebiliriz.

 

Özel formülü kilo almaya eğilim köpeklerin veya kilolu köpeklerin olmaları gereken uygun kiloya gelmeleri için üretilmiştir. Bu sayede köpeğinizin kalbine binen gereksiz yük hafifler. Ayrıca aşırı kilolu köpeklerin eklemlerinin üzerine ekstra bir baskı uygulanır. Mamanın sahip olduğu özel besin formülü kilo vermeye yardımcı özel proteinler ve yağ oranlarına ek olarak kalp fonksiyonlarını ve sağlıklı eklemleri destekleyen besin maddeleri içermektedir.

ProPlan Light Tavuklu ve Pirinçli Köpek Maması

İçindekiler: Tavuk eti (%14), mısır gluten unu, mısır, buğday, kurutulmuş hayvansal protein, kurutulmuş pancar küspesi, mısır grizi, balık yağı, pirinç (%7), mineraller, hayvansal yağ, sakatat.

 

Katkı Maddeleri:

 

IU/kg Vitamin A: 32.110 / IU/kg Vitamin D3: 1.050 / IU/kg Vitamin E: 650.

 

Vitamin C 250 mg/kg / Demir Sülfat Monohidrat 220 mg/kg / Kalsiyum İyodat 3,5; Bakır Sülfat Pentahidrat: 55 / Mangan Sülfat Monohidrat: 55 / Çinko Sülfat Monohidrat: 460 / Sodyum Selenit: 0,32.

 

Analiz Değerleri:

%27 Protein / %9 Yağ / Ham Selüloz %4 / Ham Kül % 6 / Omega 3 Yağ asitleri %0.5

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM