counter for blogger
Proplan Puppy Sensitive Somonlu Yavru Kuru Köpek Maması

 • DOLAR
  5,9974
  % 0,16
 • EURO
  6,9338
  % 0,23
 • ALTIN
  232,8679
  % 0,36
 • BIST
  98.160,73
  % -0,38
Proplan Puppy Sensitive Somonlu Yavru Kuru Köpek Maması

Proplan Puppy Sensitive Somonlu Yavru Kuru Köpek Maması

Proplan Puppy Sensitive Somonlu Yavru Kuru Köpek Maması Evcil hayvan besleme günümüzde insanların yaşamın stresinden uzaklaşmak ve farklı arkadaşlar edinmek adına gerçekleştirdikleri hobilerden birisidir. Hayvanlar insan için en sadık dostlardandır. Sevimli halleriyle sahiplerine arkadaş hissi yaşatan hayvanlar, insanlara mutu bir yaşam sürme konusunda da en büyük yardımcılardandır. İnsanlar da bunlara karşılık hayvanların bakımlarına gereken önemi […]

Proplan Puppy Sensitive Somonlu Yavru Kuru Köpek Maması

Evcil hayvan besleme günümüzde insanların yaşamın stresinden uzaklaşmak ve farklı arkadaşlar edinmek adına gerçekleştirdikleri hobilerden birisidir. Hayvanlar insan için en sadık dostlardandır. Sevimli halleriyle sahiplerine arkadaş hissi yaşatan hayvanlar, insanlara mutu bir yaşam sürme konusunda da en büyük yardımcılardandır. İnsanlar da bunlara karşılık hayvanların bakımlarına gereken önemi vermelidir. Unutulmamalıdır ki onlar da insan gibi rahatsızlanabilir, hastalanabilir, ruhsal ve fiziksel sıkıntılar yaşayabilirler. Hayvan sahiplerinin bunları algılaması oldukça güç olduğu için elden geldiğince onların dişleri, kulakları ve derileri titizlikle kontrol edilmelidir. Onların sağlıklarına önem verilmeli, onlarla ilgilenilmeli ve her türlü ihtiyacı karşılanmalıdır. Eve alınan hayvanlar için en uygun ortamlar sağlanmalıdır. Bakıcılar evlerinde oyun ortamları hazırlamalı ve hayvanlarıyla bizzat kendileri oynamalıdır. Günlük temizlikleri aksatılmamalıdır. Hayvan bakımında en önemli hususlardan bir diğeri ise beslenmedir. Hayvanlar için en kaliteli, en iyi, en besleyici ve en güvenilir mamalar seçilmelidir. Mamalar konusunda ise güvenilirliği sağlamak iyi bir araştırma gerektirir. Hayvanların çeşitli kriterlere göre değişen mama ihtiyacını en doğru şekilde araştırıp inceleyerek gidermek gerekir.

 

Köpeklerde Beslenme ve Köpek Maması Seçimi

 

Köpekler, en popüler ve yaygın evcil hayvanların başında gelir. Köpek bakımında en önemli maddelerden birisi köpeğe uygun ev ortamı hazırlayabilmektir. Köpekler sağlıklı şekilde beslendiği takdirde daha sağlıklı ve az hastalıklı bir yaşam süreceklerdir. Özel tasarlanmış ilaçlar ve özel sabunlarla temizliğinin yapılması gerekir. Bu süreçte belirli aralıklarla köpeği veterinere götürerek bu süreci daha profesyonel bir şekilde ilerletebilirsiniz.

 

Köpeklerde beslenme konusunda en önemli husus ise besinlerin içerdiği et miktarının yüksek olmasıdır. Bazı mamalarda içerdiği söylenen besinler konusunda yalan yanlış bilgilendirmeler olabilir. Köpeklerin ırkından cinsine, yaşından gereksinimine kadar çoğu şey mama seçiminde çok etkili rol oynar. En kaliteli markalar seçilmeli, ucuz olduğu için ya da rastgele düşüncelerle basit markalar takip edilmemelidir. Etlerin türü ve gerçekçiliği de çok önemlidir. Mamalarda tavuk, kuzu, dana ve balıketleri yaygın olarak kullanılır fakat yazımızda da bahsettiğimiz üzere hepsi gerçek değildir. Çeşitli bitkisel ve kimyasal yapay gıdalarla doldurulan besin içerikleri, hayvanlara fayda sağlamayacağı gibi onların normal sağlıklarına ve vücut düzenlerine de olumsuz etkilerde bulunabilir.

 

Markalar Hakkında

 

En güvenilir, kaliteli ve köpekler için en uygun mamalara ulaşmak bu yazımızla oldukça mümkün ve gerçekçidir. Hangi markalar takip edilmeli, hangilerinden uzak durulmalı, hangi markalar ne tür fayda ve zarara sahiptir? Bu konularda en faydalı bilgileri sizlere sunmak bizim için bir görevdir. Proplan Puppy Sensitive Somonlu Yavru Kuru Köpek Maması piyasa önde gelen, rağbet gören ve saygın bir markadır. Bu marka içerdiği balıketi sayesinde yavru köpeklerde Omega 3 ve çeşitli proteinler ile sağlıklı bir gelişimi sağlar. Balıketinin tartışılmaz faydalarıyla sizlere en besleyici mamalar arasında olma özelliğini kanıtlar. Markamız sizlere sunulabilecek kaliteli mamaların başında gelir. Fakat uzak durulması gereken mamalara da çok dikkat edilmelidir. Advance, Alfapet, Astor… gibi birçok marka her açıdan uzak durulması gerekenler arasındadır.

Proplan Puppy Sensitive Somonlu Yavru Kuru Köpek Maması

Profesyonel yardımlarla mama seçiminin en güvenilir seviyede yapılması, insanın kendi beslenmesine vermiş olduğu önemi hayvanların beslenmesine de vermesi gerektiğinin bir göstergesidir. Maddiyattan kaçma anlamında yapılan tercihler, minik dostlarımıza çok büyük zararlar verebilir. Onların gelişimlerine ve normal sağlık düzeylerine olumsuz katkılar yapar. İnsanların bu konuda oldukça titiz davranması ve gerekli önemi vermesi gerekir. Markamız size tüm bu güveni ve kaliteyi sunmaktan gurur duyar ve büyük hizmetlerin altına imzasını atar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM