counter for blogger
Proplan Sensitive Küçük Irk Yavru Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi

 • DOLAR
  6,1752
  % 0,18
 • EURO
  7,0970
  % -0,26
 • ALTIN
  238,7501
  % 0,18
 • BIST
  94.064,41
  % -0,46
Proplan Sensitive Küçük Irk Yavru Köpek Maması

Proplan Sensitive Küçük Irk Yavru Köpek Maması

Proplan Sensitive Küçük Irk Yavru Köpek Maması Bu yazımızda proplan sensitive somonlu küçük ırk yavru köpek maması aracılığı ile köpek mamalarından bahsedeceğiz. İnsanoğlunun en yakın dostlarından biri de hiç şüphesiz ki köpeklerdir. Onlar bizlere neşeleriyle ve canlı hareketleriyle hayatımıza renk katarlar. Günümüzde onlarsız bir dünya artık bazı kesimler için anlamsız bile olabilir. Hal bu şekildeyken […]

Proplan Sensitive Küçük Irk Yavru Köpek Maması

Bu yazımızda proplan sensitive somonlu küçük ırk yavru köpek maması aracılığı ile köpek mamalarından bahsedeceğiz. İnsanoğlunun en yakın dostlarından biri de hiç şüphesiz ki köpeklerdir. Onlar bizlere neşeleriyle ve canlı hareketleriyle hayatımıza renk katarlar. Günümüzde onlarsız bir dünya artık bazı kesimler için anlamsız bile olabilir. Hal bu şekildeyken köpeklerimizi korumamız ve kollamamız gerekmektedir. Bulunduğumuz çağda bir köpek sahibi olmak her ne kadar iyi, güzel, hoş ve etik bir davranış olarak değerlendirilse de köpek sahibi olmanın beraberinde getirdiği bir takım sorumlulukları da vardır elbette ki. Bunlar henüz kendi kişisel sağlık ve bakımını yapamayan insanlar için elbette ki zorlayıcı unsurlardır. Ancak işin temeline indiğimiz zaman bu durum hiç de göründüğü gibi değildir. Köpeklerimizin belli başlı bir takım ihtiyaçları vardır. Takdir edersiniz ki bunlardan en önemlisi köpeklerimizin beslenmesidir. Özellikle de köpeklerimizin hamilelik dönemlerinde oldukça dikkatli davranmak gerekir.

 

Köpeklerimizin doğumundan bir hafta sonra köpekleri doğuran annenin diyeti oldukça hafif olmalıdır. Bu dönemde yavrularının doğurmuş olan anne köpeğimize yumurta, süt, bisküvi gibi hafif ürünler verilmelidir. İlk haftalarda köpeğimize ağır bir beslenme programı uygularsak şayet yavru köpeklere anne tarafında verilen süt oldukça fazla olacaktır ve bu da dolayısıyla anne de göğüs problemleri olmasına yol açacaktır. Doğumdan sonraki dönemlerde anne tekrar eski haline kavuşunca artık farklı diyet mamalarına geçebilirler köpek sahipleri. O ağır hamilelik dönemi ve doğum yaptıktan sonra ki zayıf dönemler geçtikten sonra yavrularını doğuran anne köpeğimizi protein destekli gıdalara ihtiyacı olacaktır. Bu gıdalara örnekler vermek gerekirse mesela et, ciğer, süt ve süt ürünleri gibi gıda ürünleri ve bunların türevleri örnek olarak gösterilebilir. Sadece gıdalarla kalmamalı bu verdiğiniz gıdaların yanında mineraller ve vitaminlerde vermelisiniz ki köpeğiniz eski formunu alabilsin.

 

Doğum sonrası yavrularını doğuran anne de belli başlı hastalıklar ortaya çıkabilir. Bu nedenden ötürü annelerin sütlerini yavruları içmek istemez. Bu durumda yavru köpek mamaları devreye girer. Piyasa da yüzlerce çeşit farklı köpek maması mevcuttur. Köpek mamaları da köpeklerinde doğal yollarla vahşi yaşamda yemekten hoşlandıkları ürünlerden oluşurlar. Bu nedenle hem köpeklerimiz bunları yemekten zevk duyar hem de köpeklerimizin vücutları bu gıdaları tüketirken herhangi bir hastalığa yakalanmaz. Pişirme gerektirmezler köpek mamaları ve köpeklerimizin rahatlıkla tüketebileceği ürünlerdir. Kabında çıkarıp kaseye döküp gönül rahatlığıyla köpeklerinize beslenmeleri için verebilirsiniz.

 

Piyasada bulunan bir takım köpek mamaları doğumdan yeni çıkmış yavru köpeklerimiz için oldukça besleyici gıdalar bulundururlar bünyelerinde. Bu gıdalara örnekler vermek gerekirse süt, et, tahıl, yumurta gibi hem köpeklerimizin tüketmekte hoşlandığı gönül rahatlığıyla yediği hem de gelişmeleri için protein içeren ürünlerdir. Ayrıca köpek mamalarında bulunan bu tarz gıda maddeleri köpeklerimizin kürkleri ve derileri için oldukça önemlidir. Köpek mamaları özellikle yeni doğmuş ve gelişmekte olan köpeklerimizin derilerini ve kürklerini güçlendirirler. Ancak köpek mamaları bu kadar iyi ve köpeklerimiz için güzelken dikkatli davranılmazsa bir felakete yol açabilir.

Proplan Sensitive Küçük Irk Yavru Köpek Maması

Bazı firmalar daha az malzemeden daha çok para kazanmak için köpek mamalarının içlerine köpeklerimizin gelişmesinde ve büyümesinde yarar sağlamayan gıda maddeleri koyabilmektedir. Hatta bırakın gelişeme katkı ve yarar sağlamayı köpeklerimizin sağlıkları için ciddi tehlikeler üretiyor olabilirler. Bu ürünlerden sakınmak için köpek mamalarının üzerlerinde yazılan ibarelerin hepsini okumalısınız. Çünkü köpek maması üreten firmalar ambalajın üzerine yalan ya da yanlış bilgiler yazamazlar. Ambalajın üzerinde ki yazıları okumakla elbette ki bitmiyor bu işlem. Bulduğunuz markayı internet üzerinden araştırın ve diğer kullanıcıların yorumlarını da dikkatle okuyun. Umarım proplan sensitive somonlu küçük ırk yavru köpek maması adlı yazımızda sizlere yardımcı olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM