counter for blogger
Proplan Somonlu Hassas Yaşlı Kuru Köpek Maması

 • DOLAR
  6,0966
  % -0,22
 • EURO
  7,0124
  % -0,19
 • ALTIN
  233,1934
  % 0,15
 • BIST
  96.731,76
  % 0,67
Proplan Somonlu Hassas Yaşlı Kuru Köpek Maması

Proplan Somonlu Hassas Yaşlı Kuru Köpek Maması

Proplan Somonlu Hassas Yaşlı Kuru Köpek Maması Proplan somonlu hassas yaşlı kuru köpek maması yapısında bulunan zengin besin içerikleriyle yaşlı köpekler için hazırlanmış özel bir mamadır. İçeriğinde bulunan zengin içerikler ve besinler sayesinde köpeğiniz daha sağlıklı ve daha sağlam bir yapıya kavuşacaktır. Proplan somonlu hassas yaşlı kuru köpek mamasının ne kadar iyi bir mama olduğunu […]

Proplan Somonlu Hassas Yaşlı Kuru Köpek Maması

Proplan somonlu hassas yaşlı kuru köpek maması yapısında bulunan zengin besin içerikleriyle yaşlı köpekler için hazırlanmış özel bir mamadır. İçeriğinde bulunan zengin içerikler ve besinler sayesinde köpeğiniz daha sağlıklı ve daha sağlam bir yapıya kavuşacaktır. Proplan somonlu hassas yaşlı kuru köpek mamasının ne kadar iyi bir mama olduğunu anlamak için içeriğine ve mamanın yapım aşamalarına bakmak, mamayı yapan marka hakkında bilgi sahibi olmak gerekilir.

 

Proplan somonlu hassas yaşlı kuru köpek mamasının içeriğinde bolca kaliteli besin bulunmaktadır. Bu besinlerden en çok göze çarpan elbette somon balığıdır. Somon balığı yapısında bulunan bol protein, Omega-3 ve 6 içerikleri sayesinde çok önemli bir besin olmaktadır. Uzman hekimler hayvanların bol bol bu içeriklerden almasını önerirler. Bunun nedeni özellikle et besinlerinde bolca bulunan ve gerektiğinde pirinç ile destek sağlanan protein miktarıdır. Proplan somonlu hassas yaşlı kuru köpek mamasında bulunan protein miktarı %26 olarak verilmiş.

 

Bu oran çok iyi bir oran olduğu söylenebilir. Portenin önemli olma sebebi hücreleri yenilemesi, hücreleri onarması, vücudu mikroplara ve dışardan gelecek her türlü olumsuzluğa karşı antikor üreterek koruması yer almaktadır. Ayrıca somon balığının içinde bulunan Omega-3 ve Omega-6 içeriklerinin hayvan vücudu için önemli yadsınamaz bir gerçektir. Örneğin başta beyin olmak üzere; kalp, sinir sistemi, bağışıklık sistemi, sindirim sistemi gibi önemli sitemleri korur ve onarır. Bu yüzden Proplan somonlu hassas yaşlı kuru köpek mamasında bulunan protein miktarı, Omega-3 ve Omega-6 gayet iyi bir orandadır ve önemlidir.

 

Et besininin önemli olma sebebi köpeklerin etçil canlılardan gelmiş olmasıdır. Tarihte ilk evcilleştirilen köpekler, kurtlarla yaşarlardı. Zamanla evcil olduktan sonra bazı özelliklerini kaybetseler bile hala etçil sınıfına giren bir hayvandır. Bu yüzden bolca et yemesi gerekir. Proplan somonlu hassas yaşlı kuru köpek mamasında bulunan et oranı da gayet iyi orandadır.  Proplan somonlu hassas yaşlı kuru köpek mamasında vitamin olarak A, D3 ve E vitaminleri bulunmaktadır. Vitaminler vücut yapılarına katılarak vücudun daha iyi çalışmasını sağlarlar.

 

Yokluklarında vücut fonksiyonları görevlerini tam olarak yerine getiremezler. Bu yüzden önemlidirler. Kullanılan her vitaminin ayrı görevi olduğu da unutulmamalıdır. Örneğin A vitamini gözün daha iyi görmesi, tüylerin ve derinin daha sağlıklı olmasını sağlar. D vitamini ise kemik, kas, eklem yapılarının daha sağlam olmasında rol oynar. E vitamini beyin ve sinir sistemi için gereklidir. Ayrıca hücrelerin yenilenmesini sağlayarak daha parlak bir deri ve tüy gelişimi sağlarlar. Proplan somonlu hassas yaşlı kuru köpek mamasında kullanılan minerallere bakıldığında kemik, kas ve eklemlerin sağlığı için çok önemli olan kalsiyum ve kemik erimelerinin durması, kemiklerin daha sağlam olması için fosfor kullanılmıştır. Mineraller vücuda direnç veren ve daha dayanıklı olmasını sağlayan bir içeriktir. Kullanılan yağ oranı %15,80 olarak verilmiş. Bu oran köpeğinizde görülebilecek enerji kayıplarını önleme amaçlı iyi bir orandır. Ayrıca iç organların korunmasında da önemlidir. Kas sisteminin daha sağlıklı olması için ise selüloz kullanılmıştır.

Proplan Somonlu Hassas Yaşlı Kuru Köpek Maması

Proplan somonlu hassas yaşlı kuru köpek mamasına bakıldığında yaşlı köpekler için son derce besleyici ve önemli olduğu görülür. Kullanılan içerikler yaşlı köpeğinizin özellikle kemik, kas ve eklemlerini daha iyi hale getirmek için kullanılmıştır. Ayrıca ihtiyacı olan enerjiyi sağlayacak, bağışıklığını güçlendirecek ve organlarının daha iyi çalışmasını sağlayacak bir köpek mamasıdır. Bu yüzden de yaşlı köpeğinizin daha sağlıklı bir yapıda olmasını istiyorsanız kullanılabilirsiniz. Bu mamayı yapan Proplan markası hakkında dünyaca ünlü ve uzmanlarca sıkça önerilen bir marka olduğunu bilinmektedir. Ayrıca yaptığı mamaları 80 yıllık deneyim ve 350’den fazla uzmanla yapar. Kalite kontrolü yapılmış bir süper Premium mamasıdır. Yani sonuç olarak iyi bir mama ve iyi bir markanın buluşmasıdır denilebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM