counter for blogger
ProplanYavru Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,1802
  % 0,27
 • EURO
  7,1069
  % -0,12
 • ALTIN
  238,8271
  % 0,17
 • BIST
  93.986,22
  % -0,54
ProplanYavru Köpek Maması

ProplanYavru Köpek Maması

ProplanYavru Köpek Maması ProplanYavru Köpek Maması Proplan markasının sahibi, Nestlenin alt firması olan Purina firmasıdır.  Kedi ve köpekler için mama üreticisidir ve mamaları beğenilmezse geri almayı taahhüt eden ve gerçektende geri alan ender firmalardandır.  Özellikle köpekler için kuzulu kuru mama yapan tek firma olan proplan, royal canin ve Hills ayarında kaliteli ve pahalı bir mama […]

ProplanYavru Köpek Maması

ProplanYavru Köpek Maması

Proplan markasının sahibi, Nestlenin alt firması olan Purina firmasıdır.  Kedi ve köpekler için mama üreticisidir ve mamaları beğenilmezse geri almayı taahhüt eden ve gerçektende geri alan ender firmalardandır.  Özellikle köpekler için kuzulu kuru mama yapan tek firma olan proplan, royal canin ve Hills ayarında kaliteli ve pahalı bir mama markasıdır. Hem kuru,  hemde yaş mama şeklinde satılır.

 

Köpeklerin yavruluk zamanlarından başlayarak gelişimleri süresince sağlıklı,  tam ve dengeli beslenmeleri,  ömrünü uzatmada önemli bir faktör olduğundan,  kullanılan mamanın markası ve muhteviyatı kaliteli ve güvenilir olmalıdır.

 

İşte tamda bu nokta da devreye proplanyavruköpekmaması devreye girer.  Dilerseniz bu sevimli dostlarımız için seçtiğimiz mama markasını analiz ederek tanıyalım.

 

Proplan yavru köpek mamaları ırklara göre ayrılır.  Irkların gelişim hızları baz alınarak ihtiyaç duydukları beslenme programları hazırlanır.  Aynı zamanda ağız yapılarına uygun tanecikler şeklinde üretilerek,  yavru köpekçilerin iştahla yemeleri sağlanır.  İçinde kullanılan etler gerçek etlerdir ve yüksek oranda kullanılır.  Bunun için kaliteli protein oranı yüksektir ve protein-yağ dengesi orantılıdır.  Karbonhidrat oranı zengin olan proplan yavru köpek maması son derece lezzetli bir üründür.  Kiloluk poşetlerde satılan kuru bir mama çeşididir.  Ambalajının üzerinde yavru köpek için kullanım dozu içeren,  yönlendirici bir rehber tablo bulunur.

 

Anne sütü özelliği taşıyan bir mamadır. (Colostrum içerir).  İçinde bulunan vitamin ve antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini yüksek tutar. Ayrıca içerdiği omega3 ve omega 6 yağ asitleri de bağışıklık sistemini destekler.  Aynı zamanda da sindirilebilirdik düzeyi yüksek bir mamadır proplanyavruköpekmaması.

 

Proplan yavru köpek maması özellikle aşağıdaki gibi yavrulara tavsiye edilir

 

1-Hassas deri ve tüy problemi olan yavru köpekler de çok faydalıdır.  Derinin elastikiyetini ve nem oranını düzenlerken,  tüyleri parlaklaştırır ve canlandırır.  Çinko,  A vitamini,  E vitamini ve linoleikasit içerdiği için deri reaksiyonlarını minimalize eder.

 

2-Sindirim hassasiyeti olan yavru köpeklere şiddetle tavsiye edilir.  Mikro flora dengesinin gelişmesine yardımcı olduğu için,  hem sindirim hem de bağırsak sistemine olumlu katkılarda bulunur.  Gaz problemi yaşayan kedilerde de çok yararlıdır.  Derhal eski mama kesilmeli ve bu mama tecrübe edilmelidir.  Kedilerin dışkılamasını düzene sokar,  kakaları kıvamlı ve kokusuz olur.

 

3-İştah problemi yaşayan ve mamalarda seçici davranan yavrular için ideal bir üründür.  İçinde yüksek oranda gerçek et,  sakatat,  yumurta,  balık yağı,  pancar küspesi,  buğday,  pirinç,  mısır,  mısır gluteni,  tuz,  hayvansal yağ,  bitkisel lif ve kurutulmuş hayvansal protein bulunur.  Hem lezzetli,  hem de besleyicidir.

 

4-Ağız sağlığı ile ilgili problem yaşayan yavrularda faydalıdır.  Özellikle diş ve diş etlerine plak ve tartar oluşumunu engeller,  dişleri güçlendirir.  Ayrıca içeriğindeki kalsiyum,  fosfor ve D vitamini ile güçlü kemikler ve sağlıklı eklemler oluşur.  Zengin protein oranı ile kas dokusu güçlenir.

 

Tüm veteriner ve petshoplarda bu ürüne ulaşabilirsiniz. İnternetteki alış veriş sitelerindeki kampanyalardan yararlanabilir, yada promosyonlu olan toptan mamaları tercih edebilirsiniz.  Bazı sitelerde proplan marka mama,  indirim kampanyalarına girmekle kalmayıp,  belli bir kilo üzerinde alanlara,  yanında ücretsiz,  hediye mamalarda verir.  Hem de hatırı sayılır miktarlarda mamalardır bunlar.  Pet shopları ve internet sitelerini takip edip bu kampanya ve promosyonlardan yararlanarak maliyeti düşürmeniz mümkün olabilir.

ProplanYavru Köpek Maması

Proplan yavru köpek maması,  minik köpekçiklerimiz için çok tercih edilen bir mama markası olup,  tecrübe edilecek en doğru üründür. Reklam ürünü olmayıp,  deneyenlerin memnuniyeti ve veterinerlerin tavsiyesi ile haklı bir üne kavuşmuş olan bu marka,  minik köpekçiğimizin sağlıklı gelişimine yardımcı olarak ömrünü uzatır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM