counter for blogger
Royal Canin Yavru Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,0081
  % 0,34
 • EURO
  6,9584
  % 0,59
 • ALTIN
  232,5826
  % 0,04
 • BIST
  98.160,73
  % -0,38
Royal Canin Yavru Köpek Maması

Royal Canin Yavru Köpek Maması

Royal Canin Yavru Köpek Maması Royal Canin Yavru Köpek Maması İnsanlara en yakın en dost canlıdır, köpekler. Bir bakışı, davranışı ile istediği birçok şeyi anlatabilir. Sevinç, mutluluk, kızgınlık duygularını rahatlıkla dile getirirken aynı zamanda çok da affedici ve sevgi doludurlar. Başının okşanmasına, kendisiyle oyun oynanmasına ve kendisine verilen görevleri yerine getirmeyi ise çok severler. Ancak […]

Royal Canin Yavru Köpek Maması

Royal Canin Yavru Köpek Maması

İnsanlara en yakın en dost canlıdır, köpekler. Bir bakışı, davranışı ile istediği birçok şeyi anlatabilir. Sevinç, mutluluk, kızgınlık duygularını rahatlıkla dile getirirken aynı zamanda çok da affedici ve sevgi doludurlar. Başının okşanmasına, kendisiyle oyun oynanmasına ve kendisine verilen görevleri yerine getirmeyi ise çok severler. Ancak yalnız bırakılmak, terkedilmek ya da şiddete maruz bırakılmak tıpkı insanlarda olduğu gibi onları da çok incitecek hatta yaralayacaktır. Bu nedenle bir köpeği sahiplenirken tüm detayları düşünmekte fayda var.

 

Eğer sadece sevip okşayıp, bir süre birlikte zaman geçirip sonra sokağa ya da barınaklara bırakılması düşünülüyorsa hiç köpek almamak daha iyi. Çünkü onların da tıpkı insanlar gibi duyguları var ve sahiplenildikleri zaman birlikte yaşadıkları insanlara çok bağlanıyor ve ayrılma korkusunu yaşıyorlar. Bu nedenle her ne kadar bir köpekle yaşamak çok keyifli ve mutluluk verici bir duygu da olsa, bu mutluluk en çok onlar için harika bir duygu. Hele küçük yavru köpekler için, sahiplenilmek en büyük mutluluk.

 

Küçük bir yavru köpeğiniz varsa ve onun sağlıklı, mutlu, neşeli olmasının yanında en iyi dostunuz da olmasını istiyorsanız, birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekli. En çok ihtiyacı olan sevgiyi her daim göstermeniz, en kısa sürede karşılığını almanıza sebep olacaktır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise bakımı ve beslenmesidir. Yavru ev sakininizin biraz hareketli ve meraklı olduğunu unutmamak da fayda var. Bu nedenle hem temizlenmesi hem de dökülmemesi için mama kaplarının ağır olmasını tercih etmelisiniz. Mümkünse köpeğinizin kullandığı mama kaplarının her gün yıkanması da sağlığı açısından çok önemlidir.

 

Yavru köpekler de tıpkı, bebekler gibi meraklı, heyecanlı ve yaramaz olurlar. Üstelik diş de çıkarırlar. Özellikle ilk bir yıl yavru köpeğin gelişimi için çok önemlidir. Bu sürede küçük ev sakininizin hem dişleri hem de kemiklerinin güçlenmesi, vücut işlevlerinin doğru gelişmesi, parlak gözlere ve sağlıklı tüylere sahip olması için iyi bir beslenmeye ihtiyacı vardır. Büyüme ve gelişme dönemlerinde yetişkin köpeklere göre alacağı besin maddelerinin neredeyse iki katına gereksinim duyarlar. Birçok köpek, gelişimini yaklaşık bir yıl içerisinde kolaylıkla tamamlar, ancak doğru ve dengeli bir beslenme programı onların daha dayanıklı olmalarını sağlayacaktır. Yaklaşık altı ile sekiz hafta arasında küçük, tatlı ev dostunuzu, önceden belirlenmiş bir programla günde üç kere besleyebilirsiniz. Yaklaşık olarak altı ayı geçtikten sonra olgunluk dönemine kadar yine programlı bir şekilde günde iki defa besleyebilirsiniz.

 

Peki, sevgili küçük yavru köpeklere verilecek mama nasıl olmalıdır? Öncelikle köpeklerin en çok sevdiği besin olarak düşünülen kemik küçük oldukları için boğazlarına kaça bilirliği açısından tehlikelidir. Ayrıca yemek artıkları, öğün arası yiyebileceğini düşündüğünüz abur cuburları, yavru ya da yetişkin kedi maması ve hekiminizin önermediği mamaları da kesinlikle vermeyin.

Royal Canin Yavru Köpek Maması

Yavru köpeğinizin bağışıklık sistemini kuvvetlendirip gelişimini ve dengeli büyümesi için gerekli olan Royal Canin Yavru Köpek Maması tercih edilirse, içeriğinde bulunan vitamin, kalsiyum, yağ, nem ve lifler sayesinde iyi bir sindirim sistemi ile dengeli bir bağırsak florasına sahip olabilir.Ayrıca, köpeklerin diş oluşumları ve diş büyümelerinin sağlıklı olabilmelerini de destekler ve diş sağlıklarını korur. Rahatlıkla ve korkusuzca verebileceğiniz bu mamalar sayesinde kusursuz bir tüy yapısına sahip olabilirler. İçeriğinde bulunan protein, yağ asitleri sağlıklı, ışıltılı ve parlak tüylere sahip olabilmeleri için de uygundur.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM