counter for blogger
Royal Mama- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul- Köpek Mamaları Sitesi

 • DOLAR
  6,0446
  % 0,95
 • EURO
  7,0087
  % 1,32
 • ALTIN
  233,9974
  % 0,06
 • BIST
  98.220,68
  % 0,06
Royal Mama

Royal Mama

Royal Mama Royal Mama Köpek sahibi olanların, en büyük sorunu, köpeklerinin beslenme şekilleridir. Köpeğin nasıl besleneceği ve hangi mamanın en doğu, en kaliteli mama olduğu hep akıl karıştırıcı bir durumdur. Köpek maması piyasasında birçok markanın satışı yapılmaktadır ve her markanın hem avantajı hem de dezavantajının olması söz konusudur. Kimi mamanın fiyatı uygunken, kimi mama köpeğiniz […]

Royal Mama

Royal Mama

Köpek sahibi olanların, en büyük sorunu, köpeklerinin beslenme şekilleridir. Köpeğin nasıl besleneceği ve hangi mamanın en doğu, en kaliteli mama olduğu hep akıl karıştırıcı bir durumdur. Köpek maması piyasasında birçok markanın satışı yapılmaktadır ve her markanın hem avantajı hem de dezavantajının olması söz konusudur. Kimi mamanın fiyatı uygunken, kimi mama köpeğiniz tarafından sevilir. Bazı mamaların kaliteli olduğunu düşünürsünüz, bazı mamaların içeriği daha doğru gibi gelir size. Mama seçimi zor iştir ve köpeğinizin sağlığı için gerçekten önemli bir seçimdir. Mama seçimi yaparken, olması gereken tek şey, mamaların içeriklerini araştırmanız ve içeriğine göre seçmek istediğiniz mamanın köpeğinize uygu olup olmadığına karar vermeniz olacaktır.

 

Mama seçimi yapmanız için dikkat emeniz gereken bazı kriterler vardır. Bunların başında köpeklere zararlı ve sağlığını olumsuz etkileyecek köpek mamalarını, hemen elemeniz olacaktır. Köpek mamalarında bulunan ve köpeğiniz için zararlı olan maddelerin başında, soya gelir. Soyanın içinde bulunan GDO, köpeğiniz için çok zararlı bir maddedir. Seçimizi yaparken tercihinizi tahılsız mamalardan yana kullanmanız gerekir. Tahıllı mamaların içinde bulunan birden fazla tahıl, köpekler için alerjik özellikler taşır. Tahıllar sindirim sistemi açısından oto bur hayvanlar için uygundur, köpekler gibi etobur olan hayvanların tahılla beslenmesi sağlıksız ve gereksizdir. Tahıllı mamaların yüksek oranda karbonhidrat ve düşük oranda et bulundurması da ayrı bir problemdir.

 

Karbonhidrat oranı yüksek olan tahıllı mamalar, kullanan köpekler için, iler ki dönemlerde kalp ve şeker rahatsızlıklarına davetiye çıkarmaktan başka bir şey değildir. İçeriğinde katkı ve kimyasal madde bulunan köpek mamaları da, köpeğinizin sağlığını tehdit eden köpek mamalarıdır. Et yerine, et ürünlerini kullanan mama markaları, köpek sağlığının tehdit edilme nedenlerinden bir diğeridir. Kullanılması gereken ve köpek için en çok faydayı sağlayacak köpek mamaları, GDO’ suz, tahılsız ya da az tahıllı, içeriğinde yüksek oranda et olan, katkı ve kimyasal maddesiz mamalar olmalıdır. Ayrıca köpeğinizin özelliklerine göre yapacağınız mama tercihi, köpeğinizin günlük ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Örneğin, yavru bir köpeğe, yetişkin köpek maması kullanmamalısınız.

 

Çünkü yavru bir köpeği, yetişkin bir köpekle karşılaştırırsanız, yavru köpeğin günlük kalori ihtiyacının, yetişkin köpeğe oranla yaklaşık 3 katı olduğunu görürsünüz. Yaptığınız bu hatalı seçim nedeniyle, yavru köpeğin ihtiyacı olan enerjiyi sağlayamamış olursunuz. Yine köpek mamalarının içeriğindeki vitaminler, minareli ve proteinlerde, köpeğin özelliklerine göre oranlandırılmıştır. Köpeğinizin özelliğine uygun mama seçmenizde bu anlamda önemli bir ayrıntı olarak karşınıza çıkacaktır. Köpek maması seçerken diğer bir ayrıntıda, yaş ve kuru köpek maması ayrıntısıdır. Kuru mamaların daha kaliteli ve besleyici olduğu düşünülürse, köpeğiniz için seçeceğiniz köpek maması kuru mama olmalıdır. Ancak sürekli kuru mama yemekten bıkan ve kuru mamayı reddeden köpeğiniz için, belli aralıklarla kuru mama ile yaş mamayı karıştırarak verebilirsiniz.

Royal Mama

Piyasada bulunan hazır köpek mama markalarından biride royal köpek maması. Et ürününden kasıt, hayvanın yenmeyen her türlü yerinin mamanın içine katılmış olmasıdır. Bu marka köpek mamalarında GDO olduğu da bilinmektedir. Royal mama köpek mamalarında, etten daha çok, tahıl kullanılmıştır. Bu tahılların arasında en önemli oran prince aittir ve pirinç köpekler için, kansere bile yol açan çok zararlı bir tahıldır. Tüm bu tespitlerden sonra, royal köpek mamasının, köpekler için kesinlikle uygun olmayan, köpeklerin sağlığını ve gelişimini ciddi anlamda olumsuz etkileyen, kalitesiz bir köpek maması olduğunu söyleyebiliriz. Köpeğinize seçeceğiniz köpek mamasında aranan önemli özellikleri bilmeniz, köpeğiniz için iyi bir mama seçimi yapmanızı kolaylaştıracaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM