counter for blogger
Somonlu Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  5,6810
  % -0,08
 • EURO
  6,5698
  % -0,22
 • ALTIN
  223,1778
  % -0,25
 • BIST
  98.466,42
  % -0,17
Somonlu Köpek Maması

Somonlu Köpek Maması

Somonlu Köpek Maması Somonlu Köpek Maması Piyasada bol miktarda mama bulunduğundan çoğu zaman köpek sahipleri hangi mamayı alacaklarını bilmezler. Hangi mamanın daha iyi olduğunu, mamalarda hangi içeriklerin olması gerektiği ve hangi içeriklerin olmaması gerektiğini bilmemeleri yüzünden genelde deneme yanılma yoluyla mama alırlar. Ama bu köpek için zararlı olabilmektedir. Zararlı bir mamayı bir defalık bile verseniz […]

Somonlu Köpek Maması

Somonlu Köpek Maması

Piyasada bol miktarda mama bulunduğundan çoğu zaman köpek sahipleri hangi mamayı alacaklarını bilmezler. Hangi mamanın daha iyi olduğunu, mamalarda hangi içeriklerin olması gerektiği ve hangi içeriklerin olmaması gerektiğini bilmemeleri yüzünden genelde deneme yanılma yoluyla mama alırlar. Ama bu köpek için zararlı olabilmektedir. Zararlı bir mamayı bir defalık bile verseniz yine zararlı olacaktır. Üstelik mamayı boşa almış olacak ve paranızı boşa harcamış olacaksınız. Bu yüzden mama alırken dikkat edilmesi gerekenleri her köpek sahibinin bilmesi gerekir. Mamanın hangi özellikleri taşıması gerektiği, içeriğinde olması gereken içerikleri ve hangi içeriklerin yararlı, zararlı olduğunu bilmesi gerekir. Örneğin et çok önemlidir köpeklerin beslenmelerinde çünkü etçil olan köpeklerin et ile beslenmesi gerekir. Bu sayede köpeklerin ihtiyacı olan değerler karşılanmış olacaktır. Şimdi size bu etli köpek mamalarından biri olan somonlu köpek maması hakkında bilgi verecek ve neden alıp almamanız gerektiği hakkında biraz bilgi vereceğiz.

 

Somonlu köpek maması köpekler için son derce uygun ve yararlı bir mama olmaktadır. Yani almanız önerilen mamalardan biridir. Bunun nedeni somon etinde var olan proteinler, Omega 3 ve Omega 6 gibi içerikler sayesinde öncelikle köpeğinizin metabolizmasının daha iyi olmasını sağlayarak dışardan gelecek hastalıklara karşı bir koruma görevi görecek olmasıdır. Ayrıca parlak ve sağlıklı bir tüy oluşumunun yanı sıra nemli bir deri oluşumu için de önerilen bir mamadır.

 

Somonda köpek mamalarında kullanılması tavsiye edilen bir et türüdür. Köpeklerin ete karşı olan hassasiyetlerini an aza indirerek onları korur. Yüksek besin değerine sahip olan somonda ayrıca bol miktarda bulunan protein, A vitamini, E vitamini, C vitamini, çinko, Omega 3 ve Omega 6 köpeğinizi koruyucu görevi üstlenecek, daha az hasta olmasını sağlayacak ve daha zinde olmasına yardım edecek içeriklerdir. Ayrıca köpeğinizin sindirim sistemi içinde yararlı olan somonlu köpek maması sayesinde köpeğiniz sağlıklı bir sindirim sistemine kavuşacak, köpeğinizin gelişimini destekleyecektir.

 

Köpeğiniz ister yavru olsun ister yetişkin olsun somonlu köpek mamasını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Özellikle yavru köpeklerin gelişimi önemli bir yere sahip olan somonlu köpek maması yavru köpeğinizin gelişimi için çok uygun olan bir köpek mamasıdır. Lezzetli ve besin değerleri yüksek olan somonlu köpek maması ayrıca beslenme konusunda hassas olan köpekleriniz içinde gayet uygundur. Somon etinden yapılan somonlu köpek maması alerji riskini en aza indiren bir köpek mamasıdır. Onarıcı ve koruyucu görevlerini fazlasıyla yerine getirerek köpeğinizin hasta olmamasını sağlayacak, hasta olduğunda ise en kısa sürede iyileşmesinde rol oynayacaktır.

 

Yavru köpeklerin antikorlarını geliştirerek dışardan gelen hastalıklara karşı koruyucu görev üstlenmesi, yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlaması; sağlıklı göz, beyin ve sindirim sisteminin gelişmesinin yanında enerjik ve sağlıklı kemik, diş ve ağız yapısının oluşmasının sağlamasıdır.

Somonlu Köpek Maması

Bu özelliklerin yarısı bile aslında somon etini kullanmanız gerektiğiniz size bildiren özelliklerdir. Fakat somonlu köpek maması alırken dikkat etmeniz gereken bir konu vardır. Bu da somonun mama içerisindeki miktarıdır. Et miktarı köpek mamalarında en az 5/1 oranında olmalıdır. Yani eğer somonlu köpek maması içerisindeki somon miktarı çok az ise başka bir somonlu köpek mamasına yönelmeniz gerekir. Ayrıca başka önemli bir hususta somonlu köpek mamasının içindeki hayvansal yan ürünlerdir. Bunlar hayvanın tüy, kemik gibi aslında mamada olmaması gereken parçalarıdır. Bu yüzden mama alırken hayvansal yan ürünlerin hiç olmamasına ya da çok az olmasına dikkat edilmelidir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM