counter for blogger
Toptan Mama- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul- Köpek Mamaları Sitesi

 • DOLAR
  6,0692
  % 1,36
 • EURO
  7,0070
  % 1,29
 • ALTIN
  234,5361
  % -0,11
 • BIST
  97.862,41
  % -0,30
Toptan Mama

Toptan Mama

Toptan Mama Toptan Mama Hayvanların beslenmelerin de mamaların beslenme açısından oldukça önemli bir yeri vardır. Doğru tercih edilmiş bir mama hayvanın sadece tokluk hissini yaşamasını değil,  sağlıklı gelişimlerini de sağlamaktadır. Bu nedenle öncelik olarak beslemiş olduğumuz canlı varlığa en uygun mama türünü bularak beslenme konusunda fayda sağlayabiliriz. Uygun mamayı bulmak için, yaşı, ağırlığı gibi ön […]

Toptan Mama

Toptan Mama

Hayvanların beslenmelerin de mamaların beslenme açısından oldukça önemli bir yeri vardır. Doğru tercih edilmiş bir mama hayvanın sadece tokluk hissini yaşamasını değil,  sağlıklı gelişimlerini de sağlamaktadır. Bu nedenle öncelik olarak beslemiş olduğumuz canlı varlığa en uygun mama türünü bularak beslenme konusunda fayda sağlayabiliriz. Uygun mamayı bulmak için, yaşı, ağırlığı gibi ön plana çıkan bir çok etken bulunmaktadır. Birçok mama çeşidinde,  yetişkin ve yavru ayrımı yapılarak zaten satışa da sunulmaktadır. Mama grubu kuru ve yaş mama olarak ikiye ayrılmıştır.

 

Canlı varlıklarımızın mama seçimlerini yaparken onların sevdiği ürünleri tercih ederek, içeriğinde o gıdanın bulunan çeşitlerini seçebiliriz. Buda hayvanlarımızın beslenirken severek tüketmelerini sağlamasına yardımcı olmuş oluruz. Beslenmeleri kadar bakımları da önemlidir. Bakımlarında da alışkın olduğu koşulları maksimum seviyede onlara sunmamız gerekmektedir. Vücut bakımlarına,  aşılarına,  rahatsızlık yaşamaları durumda veterinerlere götürmek gibi birçok olayı dikkate almak durumundayız.

 

 Yaş Mamaların İçerikleri;

 

Kedi ve Köpeklerin tüketme konusunda sevdikleri et ürünleri,  su gibi besin gıdaları ile üretilmektedir. Tavuklu bir yaş mama ise tavuk eti,  su,  tahıl ürünleri içeriğinde yer almaktadır.

 

Yaş mamalarda marka ve kalite değer yüksek olan ürünlerinde protein bakımında sindirilebilirdik açısında oldukça kolay olmaktadır.

 

 Yaş Mamanın Faydaları;

 

Renklendirici ve katkı maddeleri içermezler. Buda hayvanın sağlıklı beslenmesi için önemli bir unsurdur. Sadece açlık hissini yok etmek için değil,  hayvanın sağlıklı gelişimine yardımcı olur. Hayvanların ideal kilolarını korumalarına destek verir. Vücudun ihtiyaç duyduğu tüm beslenme oranlarını içerisinde bulundurur. Protein,  su,  vitamin gruplarıBeslenmelerinde kullanılması durumunda tüyleri daha bakımlı,  gözleri daha parlak olur,  kas gelişimlerinde fayda sağlar.

 

 Kullanımı;

 

Hayvanların kilo ağırlıklarına göre belirli miktar kullanılmalıdır. Erişkin ve yavru hayvanlar için özel olarak üretilmiş şekilde olan ürünler tercih edilmelidir. Kullanılacak mamalar oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Açılmış olan bir mama genelde 24 saat içerisinde kullanılmalı,  süreci geçtikten sonra kullanılmamalıdır. Zehirlenmelere neden olabilmektedir. Son kullanım tarihi geçmiş ürünler kullanılmamalıdır.

 

 Markalar;

 

Aynı marka adı altında kedi ve köpekler için ayrı ayrı üretilmiş ürünler bulunabilmektedir. Belirgin ve kalitesi ispatlanmış markalar arasında, Quik, matisse, goody gibi birçok marka ile satışa sunulmaktadır. Farklı bir marka ile diğer bir marka içerik olarak genelde aynı ürünlerden üretilmektedir. Ürünlerin temin edilmesi için en uygun yerler arasında petshop ve büyük marketler tercih edilmelidir. Alınırken son kullanma tarihlerini incelemek önceliğimiz olmalıdır.

 

 Kuru Mamalar;

 

Üretiminde farklı besin maddeleri kullanılabilmektedir. Buna kimyasallar maddelerde dahil olmaktadır. Kediler genelde kuru mamaları tüketirken su ihtiyacına gereksinim duyarlar. Beslenme aşamasında kuru mamanın yanında bir kapta temiz su bulundurmak gereklidir. Birçok marka altında satışları gerçekleştirilmektedir. Yavru ve yetişkin ayrımı ile satışları gerçekleşmektedir. Hayvanımıza en uygun tercihi yaparak beslenmelerini sağlamamız gerekmektedir. Kuru mama ile yaş mama aynı anda da hayvanların tüketilmesi için kullanılabilmektedir.

Toptan Mama

Genelde hayvanlar çiğneme konusunda yetersizlerdir. Bu sebep ile de sindirimleri açısından oldukça önemli bir konumda olan beslenmelerini basit evde iki herhangi kendimizin kullandığı ürünler ile yapmamamız gerekmektedir. Bu durumda, üretilen mamaların hayvanlar için neden üretildiğini de anlamış olmalıyız. Üretilen mamalar tamamen onların tüketebileceği ve sevdiği gıdaların içeriklerinde yer alması ile gerçekleştiğinden daha kolay bir beslenme alışkanlığı kazanmalarını da sağlayabiliriz. Muhakkak ki seçim aşamasında her durumu dikkate alınmalıdır. Cinsi yaşı,  kilosu ne sever, ne sevmez gibi kriterler doğrultusunda kuru yada yaş mama ile beslenmelerini sağlamalıyız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM