counter for blogger
Yavru Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,8639
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
Yavru Köpek Maması

Yavru Köpek Maması

Yavru Köpek Maması Yavru Köpek Maması Eğer bir yavru köpeğe sahiplendiyseniz ve evinizde bakımın sağlamaya karar verdiyseniz, yavru köpeklerin ne kadar sevimli olduğunun da farkındasınız demektir. Yavru köpeklerin sevimlilikleri tartışılmaz bir gerçektir ama bakım ve beslenmeleri de sizi biraz yoracaktır. Çünkü yavru köpeklerin bakımı özeldir ve biraz dikkat ister. Bir yandan yeni evine ve ortamına […]

Yavru Köpek Maması

Yavru Köpek Maması

Eğer bir yavru köpeğe sahiplendiyseniz ve evinizde bakımın sağlamaya karar verdiyseniz, yavru köpeklerin ne kadar sevimli olduğunun da farkındasınız demektir. Yavru köpeklerin sevimlilikleri tartışılmaz bir gerçektir ama bakım ve beslenmeleri de sizi biraz yoracaktır. Çünkü yavru köpeklerin bakımı özeldir ve biraz dikkat ister. Bir yandan yeni evine ve ortamına alışmaya çalışan yavru köpeğiniz, dipler yandan da, yeni yeme düzenine alışmaya çalışacaktır. Bu durumun sizi biraz zorlaması da, kaçınılmaz bir sonuç olacaktır. Ancak hemen paniğe kapılmamalı, bu konuda gerekli araştırmaları yapmalı, gerekirse bir veteriner hekimin tavsiyelerine başvurabilir, süreci sağlıklı bir şekilde atlatabilirsiniz. Yavru köpeğinizin bakımının ve beslenmesinin en iyi şekilde sağlanması, eve yeni gelen, ortamına uyum sağlamaya çalışan yavru köpeğinizin, uyum sürecini de etkileyecektir. Yavru köpeğinizin size ve ortama çabuk uyum sağlaması için, yavru köpeğinize karşı çok ilgili ve sevgi dolu olmalısınız. Böylece sizinle iyi bir iletişime geçeceğiniz yavru köpeğinizin size güven duymasını sağlamış olacak ve daha çabuk uyum sağlamasını kolaylaştıracaksınız.

 

Köpek bakımı ve beslenmesi için bilinmesi gereken, yavru köpeklerin bakım ve beslenmesinin daha özenli sağlanması gerektiğidir. Yavru bir köpeğin ihtiyaçları ve doğru bir yöntemle beslenme zorunluluğu, yetişkin köpeklere göre çok daha farklı uygulanır. Çünkü yavru köpekler, yetişkin köpeklere göre çok daha hassastırlar. Evinizde bakacağınız yavru köpeğinizin tüm sağlığı ile ilgili detayları, sağlık kontrollerini, aşı takvimini, hatta eğitimi ve bakımı ile ilgili tüm detayları paylaşabileceğiniz, işini iyi yapan bir veteriner hekim, yavru köpeğiniz ile ilgili size en büyük destek olacaktır.

 

Eve getirdiğiniz yavru köpeğinizin yeni düzenini oluşturmak için, yapmanız gereken bazı düzenlemeler olabilir. Yavru köpeğinizin güvenliğini sağlamak için yapacağınız bu düzenlemeleri, yavru köpeğinizin güvenliği anlamında olduğundan, yavru köpeğinizi eve getirmeden yapmalısınız. Evinizde yavru köpeğiniz için yapacağınız yeni düzenlemelere, yavru köpeğiniz için evinizde özel bir alanda yaratmayı ihmal etmemelisiniz. Bu düzenleme ile birlikte, yavru köpeğinizin yeni evine uyum sağlamasını da sağlamış olursunuz.

 

Yavru köpeğinizin beslenmesi, onun için çok önemlidir. Doğru bir mama seçimiyle gerçekleştireceğiniz beslenme düzeniniz için, köpeğinizin özelliklerini değerlendirmeli ve köpeğinizi eve getirmeden önce seçiminizi yapmalısınız. Piyasada bulunan hazır mamalar arasında, öncelik olarak yavru köpekler için hazırlanmış hazır köpek mamalarını değerlendirmeye almalısınız. Yavru köpeklerin ihtiyaçları da farklı düzeylerde olduğu için, onlar için hazırlanan mamalarda farklıdır. Her şeyden önce yavru köpeklerin enerji ihtiyaçları, yetişkin ya da yaşlı köpeklerle karşılaştırma yapıldığında, çok daha yüksektir. Alacağınız mama markasında kesinlikle kimyasal maddelerin olmaması konusunda hassasiyet göstermelisiniz. Yine köpek mamasında bulunan renklendirici maddeler ve koruyucu katkı maddeleri olan mama markalarını hemen elemeli, almayı asla düşünmemelisiniz. Normalde tüm canlılar için birçok zararı olan bu maddeler, zaten çok hassas olan yavru köpeğinizin sağlını bozacak ve köpeğinize kalıcı zararlar verecektir. Yavru köpeğinizin mama seçimini, tahılsız ya da az tahıllı mamalardan yana kullanmalısınız. Tahıllar, özellikle pirinç, köpekler için alerjik reaksiyonlar gösterirler. Ayrıca tahılların köpeklerin beslenmesinde de çok yeri yoktur ve köpekler için bir faydası yoktur. Tahıllı köpek mamalarında tahıl oranı yani karbonhidrat oranı yüksek, et oranı yani protein oranları ise düşüktür. Yavru köpeğinizin ihtiyacı olan ise karbonhidrat değil, kesinlikle proteindir. Yavru köpeğinizin kullanacağı köpek mamasında et ürünlerinin ve tavuk ürünlerinin bulunmamasına dikkat edin.

Yavru Köpek Maması

Köpeğinizi ev yemeklerine asla alıştırmamalı, köpeğinize en uygun kuru mamaya alıştırmaya çalışmalısınız.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM