counter for blogger
Acana Köpek Maması Nasıl- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,0692
  % 1,36
 • EURO
  7,0070
  % 1,29
 • ALTIN
  234,5361
  % -0,11
 • BIST
  97.862,41
  % -0,30
Acana Köpek Maması Nasıl

Acana Köpek Maması Nasıl

Acana Köpek Maması Nasıl Acana Köpek Maması Nasıl Son günlerde evcil hayvanların sayısı artmaktadır. İnsanlar hayvanları birer dost arkadaş olarak görmeleri bunun en büyük sebeplerinden birisidir. Hal böyle olunca evimizde baktığımız kedi, köpek vb. hayvanların sağlığı da tabi ki bizim için çok önemlidir.   Sizlere bu makalemizde köpekler hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağım. Köpekler nasıl […]

Acana Köpek Maması Nasıl

Acana Köpek Maması Nasıl

Son günlerde evcil hayvanların sayısı artmaktadır. İnsanlar hayvanları birer dost arkadaş olarak görmeleri bunun en büyük sebeplerinden birisidir. Hal böyle olunca evimizde baktığımız kedi, köpek vb. hayvanların sağlığı da tabi ki bizim için çok önemlidir.

 

Sizlere bu makalemizde köpekler hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağım. Köpekler nasıl beslenmelidir, onları nasıl mutlu edebiliriz, onların sağlığını nasıl koruyabiliriz, köpeğimizi beslerken mama kullanmalı mıyız, mama kullanırken nelere dikkat etmeliyiz gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

 

Yeni köpek edinmiş insanlar devamlı köpek mamalarını merak etmektedirler. Son zamanlarda Acana Köpek Maması Nasıl sorusu sık sık sorulmaktadır. Sizlere bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

Eğer sizin de bir köpeğiniz varsa onu mutlaka kaliteli köpek maması markaları tercih ederek beslemenizi tavsiye ederiz. Siz de göreceksiniz ki köpeğiniz normal mamalara göre kaliteli mamaları daha büyük bir iştahla tüketecektir.

 

Köpeklerin beslenmesinde köpeklerin yaşları da çok önemlidir. Köpek yavruları ilk 6 ayını tamamlayana kadar günde en az 3 veya 4 sefer beslenmesi gerekmektedir. Bu yavru köpekler 6 ayını bitirip 7. Aylarına girdiklerinde ise günde 2 kez olmak üzere sabah ve akşam beslenmesi yeterli olmaktadır. Eğer edindiğiniz köpek küçük ırklara mensup ise 12 ayı geçtiğinde büyük ırklardan ise 15 ayını tamamladıktan sonra günde bir öğün beslenmeye geçebilirsiniz.

 

Köpeklerde beslenmeye özellikle büyük ırklarda ve dev ırklarda yemek yedikten sonra mutlaka yeterince dinlendirilmelidirler. Köpekler karınlarını doyurduktan sonra oynadıkları oyunlar, çok hızlı egzersizler, hoplayıp zıplamaları köpeklerde bazı rahatsızlıklara sebebiyet verebilmektedir. Bu rahatsızlıklardan birisi de hayati tehlike arz eden mide torsiyonuna sebebiyet verebilir. Mide torsiyonu nedir diye sorarsak eğer? Mide torsiyonu midenin ters dönmesiyle birlikte normal faaliyetlerini yapamayıp köpeğin sağlığını bozan bir olayıdır. Bu nedenlerden dolayı köpeklerde beslenme sonrasında en uygun olanı onların yeterince istirahat etmesidir. Köpeğinizin beslenmesinde dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi de köpeklerin mamalarının bayat olmamasıdır. Köpeğinize mama vereceğiniz esnada sıcaklıklarını da onların yiyebileceği kıvama getirmenizde büyük fayda var. Çok sıcak veya çok soğuk olması da köpeklere ciddi zarar verip sağlıklarını bozabilmektedir.

 

Evinizde veya bahçenizde beslediğiniz köpeğinize siz de takdir edersiniz ki kesinlikle minik ve sivri kemikli olan et çeşitlerini vermemenizi öneririz. Köpeklere vermemeniz gereken minik ve sivri kemikli etlere örnek gösterecek olursak eğer tavuk, pirzola, tavşan ve benzeri et türleridir. Bu çeşit kemikler kolaylıkla kırılıp keskin bir hal alabilmektedir. Kırıldıklarında ise köpeğinizin gırtlağına, yemek borsuna, bağırsaklarına veya midesine saplanıp kesiklere sebebiyet verip ölümcül nedenler doğurabilmektedirler.

 

Sizler de köpeğinizin sağlığını düşünüyorsanız eğer kesinlikle onlara şekerli ürünler ve çikolata benzeri gıdaları vermemelisiniz. Bu tür besin maddeleri insanlarda olduğu gibi köpeklerde de çeşitli hastalıkların gelişmesine neden olabilmektedir. Örneğin en basiti şeker hastası olabilirler veya kolesterolleri yükselebilir, dişleri çürüyebilir.

Acana Köpek Maması Nasıl

Köpeğinize kaliteli mamalar listesinde olan acana köpek maması vereceğiniz zaman yanında mutlaka her zaman temiz, berrak ve yeni su bulundurmalısınız. Konserve mamalarda mutlaka üretim ve son tüketim tarihlerini kontrol etmenizde ciddi fayda var. Mama kabını açtıktan sonra en kısa süre zarfında köpeğinize tükettirmeniz gerekecektir. Çünkü mamalar çok kısa bir sürede bozulabilmektedir. Eğer köpeğiniz mamasını bitirmemişse ve siz de onu çöpe atmaya kıyamıyorsanız saklama kabında da saklayabilirsiniz ancak saklama kabınızın kaliteli olması şart. Yine de mamayı açtığınızda tek seferde bitirmesini öneririz. Köpek uzmanları köpeklerin mamaları üzerinde yaptığı uzun çalışmalar neticesinde acana köpek maması kaliteli olduğuna karar vermişlerdir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM