counter for blogger
Brokaton Classıc Etli Yetişkin Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi

 • DOLAR
  5,9987
  % 0,99
 • EURO
  6,9248
  % 0,61
 • ALTIN
  231,7958
  % 1,10
 • BIST
  98.173,60
  % -0,37
Brokaton Classıc Etli Yetişkin Köpek Maması

Brokaton Classıc Etli Yetişkin Köpek Maması

Brokaton Classıc Etli Yetişkin Köpek Maması İnsanların en sadık dostları köpekler, birçok konuda biz insanların yanında oluyor. Farklı ırklarda olan köpekler, ırklarına gör, farklı amaçlarla kullanılıyor. Kimi köpek ırkları evimizi ve bahçemizi korurken, kimi köpekler bizimle aramaya çıkıyor, kimi köpeklerde evimize neşe ve renk katıyor. İnsanlar açısından, tüm evcil hayvanlar arasında yeri tamamen farklı olan […]

Brokaton Classıc Etli Yetişkin Köpek Maması

İnsanların en sadık dostları köpekler, birçok konuda biz insanların yanında oluyor. Farklı ırklarda olan köpekler, ırklarına gör, farklı amaçlarla kullanılıyor. Kimi köpek ırkları evimizi ve bahçemizi korurken, kimi köpekler bizimle aramaya çıkıyor, kimi köpeklerde evimize neşe ve renk katıyor. İnsanlar açısından, tüm evcil hayvanlar arasında yeri tamamen farklı olan köpekler, bazen onları sevmeyen insanlardan zarar bile görebiliyorlar. Her şeye rağmen insanlara olan sevgileri ile hep yanımızda olan köpeklere zarar vermemek ve onlara iyi davranmak, tamamen insanlıkla ilgili bir olgudur.

 

Evde bakılan köpekler, bu konularda biraz daha şanslı oluyorlar. Her köpek sahibi, köpeğine iyi bakabilmek adına, birçok yöntem deniyor ve elinden geldiğince sağlıklı olarak köpeğinin bakımını sağlamaya çalışıyor. Ancak, köpeklerin özellikle beslenmesi artık, eski klasik yöntemlerle yapılmadığından, birçok köpek sahibi de bu konuda birçok hata yapabiliyor ve köpeğinin sağlıklı beslenmesini sağlayamıyor. Köpeklerin beslenmesi konusunda, köpek sahiplerinin kendilerini yetiştirmesi ve güncellemesi, köpeklerinin sağlığı konusunda, aldıkları en büyük sorumluluktur. Köpek sahiplerinin, köpeklerini beslerken yaptıkları en büyük hata, köpeklere yedirilmemesi gereken ve köpeklere yararından daha çok zarar getiren her türlü besin ile köpeklerinin beslenmesini sağlamaya çalışmaktır. Beslenmenin karın doyurmaktan çok, dengeli ve yeterli gıda alımı olduğunu kabul eden ve yeterli ve dengeli beslenen köpeklerin daha sağlıklı, aynı zamanda daha uzun ömürlü olduklarını bilen köpek sahipleri, bu hataya zaten düşmeyecektir.

 

Uzman önerileri dikkate alındığında, köpeklerin yeterli ve dengeli beslenmesinin en etkin yolu, köpeklerin kendileri için üretilen hazır köpek mamaları ile beslenmeleridir. Köpek mamaları, köpeklerin yaş, cinsiyet, ırk gibi birçok özelliğine uygun olarak, onların tüm besin ihtiyaçları gözetilerek, profesyonelce hazırlanırlar. Bu nedenle, köpeklerin sağlıklı beslenmesi ancak bu mamalar eşliğinde yapılan bir beslenmeyle sağlanacaktır. Bununla birlikte, sonuçta ticari kar amaçlı çalışan köpek maması üreten firmalar, maliyetlerinin düşük olması için, birçok kaliteli üründen keserek, mamaların içeriğine düşük kaliteli ve maliyeti çok düşük besin maddeleri kattıkları için, herhangi bir köpek maması da, köpeğinizin sağlığını koruyacak nitelikte olmayacaktır.

 

Seçilen köpek maması, kaliteli besin gruplarını içermeli ve köpeklere zararlı olan zararlı besin gruplarını içeriğinde bulunduran köpek mamalarının kullanımından kesinlikle kaçınılmalıdır. Köpek mamalarının paketlerinin üzerinde yazılı olan içerik bilgilerinin ne anlama geldiği, bir köpek sahibi tarafından iyi bilinmelidir. Örneğin, mama paketinde yazan et ürünlerinin ne olduğunu bilmeyen bir köpek sahibi, köpeğine zararlı bu besin maddesini yedirerek zarar verecektir. İçeriğinde pirinç olduğunu paket üzerindeki açıklamadan okuyan, ancak pirincin köpekler üzerindeki olumsuz etkisini bilmeyen köpek sahibi, fark etmeden köpeğinin sağlığına zarar verecektir. Ayrıca sadece içeriğe bakmak yanlış bir yaklaşım olacaktır. İçeriğin yanı sıra, içerikte bulunan besinlerin mamada ki oranları da, köpeklerin beslenmesi anlamında önemlidir.

 

Brokaton Classıc Etli Yetişkin Köpek Maması, köpeklerin yeterli ve dengeli beslenmesini sağlayabilecek, kaliteli bir köpek maması değildir. Mamanın neden kalitesiz olduğunu madde madde açıklarsak:

 

1) Kaliteli ve köpek sağlığını koruyan bir köpek maması, ya tahılsız ya da az tahıllı olmalıdır. Tahıllar, köpek beslenmesinde hiç yeri olmayan besin grubudur. Özellikle mısır, buğday ve pirinç, yüksek glisemik indeksi ile, köpeklerde diyabet ve obeziteye neden olmakta, bazı alerjik sorunları da beraberinde getirebilmektedir. Brokaton classıc etli yetişkin köpek mamasında yüksek oranda bulunan, mısır, pirinç ve buğday, bu anlamda köpek sağlığı adına uygun değildir.

 

2) Kaliteli bir köpek mamasında, gerçek et kullanılmalı, içerikte et ürünleri, ettir. Türevleri, et unu gibi açıklamalar yapılmışsa, mamanın kaliteli olmasından söz edilemez. Et ürünleri, et unu gibi yapılan açıklamaların anlamı, mamada hayvanın yenmeyen kan, tüy, gaga, bağırsak gibi birçok zararlı maddelerin bulunduğudur. Brokaton classıc etli yetişkin mamasında bulunan et unu, mamada bulunan zararlı besin gruplarından bir tanesidir.

Brokaton Classıc Etli Yetişkin Köpek Maması

3) Şeker pancarı küspesi, mısır gluteni gibi zararlı ve köpeklerde birçok sağlık sorunu çıkaran besin gruplarının bu mamada bulunması da, mamanın köpeklere sağlık açısından zararlı olduğunu açıklamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM