counter for blogger
Champion kümes hayvanlı küçük ve orta ırk yetişkin köpek maması

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,1207
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
Champion kümes hayvanlı küçük ve orta ırk yetişkin köpek maması

Champion kümes hayvanlı küçük ve orta ırk yetişkin köpek maması

Champion kümes hayvanlı küçük ve orta ırk yetişkin köpek maması Çok sevdiğiniz afacan bir köpeğiniz var. 4 senedir birliktesiniz. Küçük ırk bir köpek ancak çok mızı mız. İştah problemi yaşıyor. Tüyleri eski canlılığını kaybetmiş. Bir de gaz problemi var. Üstüne üstlük birde kullandığınız mama pahalı ve bütçenizi bayağı aşıyor. Acilen bir mama değişikliğine gitmek istiyorsunuz […]

Champion kümes hayvanlı küçük ve orta ırk yetişkin köpek maması

Çok sevdiğiniz afacan bir köpeğiniz var. 4 senedir birliktesiniz. Küçük ırk bir köpek ancak çok mızı mız. İştah problemi yaşıyor. Tüyleri eski canlılığını kaybetmiş. Bir de gaz problemi var. Üstüne üstlük birde kullandığınız mama pahalı ve bütçenizi bayağı aşıyor. Acilen bir mama değişikliğine gitmek istiyorsunuz fakat bir türkü ne marka ve nasıl mama kullanmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Size yardımcı olabiliriz. Gelin şartlarınız bir gözden geçirelim ve size tavsiye edeceğimiz mamayı birlikte saptayalım.

 

1- köpeğiniz yetişkin bir köpek (1yaş-8 yaş arası köpeklerde yetişkinlik dönemi olarak geçer. )İhtiyacı olan enerjiyi alabileceği ve yaşlanmasını geciktirebileceği özelliklede bir mama lazım

2- köpeğiniz küçük ırk bir köpek (size tavsiye edeceğimiz mama, orta ırk köpekler içinde uygundur) tane, şekil ya da ebat olarak ağız, diş ve çene yapısına uygun bir mama olmalı, kolay çiğneyebilmeli.

3-beslenme konusunda sıkıntı var. İştahsız ve sürekli mızmızlanıyor. Üstelik ara ara da ishal ve gaz problemleri yaşıyor. Sindirim problemi yaşamayacağı ve bayıla bayıla tüketeceği bir mama olmalı

4-köpeğiniz için olabilecek en sağlıklı ve besleyici bir mama olmalı

5- kalitesi yüksek ancak fiyatı uygun bir mama bulunmalı

 

Champion kümes hayvanlı küçük ve orta ırk yetişkin köpek maması tamda aradığınız mamadır. İçinde barındırdığı vitamin ve mineraller, tavuk eti ve hayvansal etler, bitkisel yağlar, hayvansal yağlar ve tahıl ile son derece besleyici ve lezzetli bir mamadır. Özellikle formülünde bulunan a vitamini, d3 vitamini ve e vitamini ile tüylü dostunuzun direncini artırır, bağışıklık sistemini yükseltir. Bu mamayı kullanan köpeklerde sindirim sorunu, gaz problemi yaşanmaz. Köpeğin beyin gelişimini etkileyerek öğrenme kapasitesini ve göz fonksiyonlarını destekler. Sağlıklı tüy ve deri yapısının oluşmasına yardımcı olurken, ihtiyacı olan enerjiyi sağlar ve metabolizmasını çalıştırarak, hayvanın ideal kilosuna ulaşmasına yardımcı olur. İçinde bulunan kalsiyum ve fosfor ile kemik ve diş dokusunu güçlendirir.

 

Üstelik tüm bunları son derece ucuza mal edebilirsiniz. Zira fiyatı son derece uygundur ve her bütçeye hitap eder. Piyasa da kilosu 10. 00tl-11. 00tl civarında satılan bu mamayı, toplu alarak(5-10 kg. lık paketleri gibi) fiyatı daha da ekonomik hale getirmeniz mümkün. Köpeğinizin kilosuna uygun olarak, mamanın üzerinde ki beslenme tablosundan, günlük, doğru ve sağlıklı kullanım miktarını da tespit edebilirsiniz. Mama, kuru mama olduğu için kullanımı son derece kolay ve pratiktir. Paketin ağzı açılıp kullanıldıktan sonra, tekrar kapanarak muhafaza edilmelidir. Bayatlaması engellenmelidir. Aksi halde köpek tarafından lezzet olarak çekiciliğini kaybedebilir. Bu nedenle hava almayan kapaklı bir kutuda saklamak daha da doğru olabilir. Ayrıca mamayı sakladığınız yer rutubetli olmamalı, serin ya da oda sıcaklığında, böcek-haşere olmayan temiz bir ortamda saklanmalıdır. Saklama koşulları denince en önemli noktalardan birini de hatırlatmak isteriz. Mamayı alırken üzerindeki son kullanma tarihine dikkat ederek satın almanız. Son olarak mama ile beraber mutlaka hayvana suda verilmelidir. Zira mama da tuz bulunur ve mamayı yedikten sonra mutlaka susayacaktır.

Champion kümes hayvanlı küçük ve orta ırk yetişkin köpek maması

Uzun lafın kısası champion kümes hayvanlı küçük ve orta ırk yetişkin köpek maması gerek fiyat açısından, gerekse de besleyiciliği açısından, hem sizin hem de köpekçiğinizin beklentilerine fazlası ile cevap veren bir mamadır. Kullandığınız andan itibaren, kısa bir süre içerisinde köpeğinizde eski sorunların kalmadığını, ( mesela gaz problemi, ishal, sindirim sorunları vb.). , tüylerinin eskiye oranla daha canlı ve parlak gözüktüğünü, kas dokusunun gelişmeye başladığını ve iştahının eskiye oranla fazlası ile açıldığını, eski mız mız tavırlarının kalmadığını gözlemleyebilirsiniz. Champion mama ile köpeğinizin sadece karnını doyurmaz, aynı zamanda ihtiyacı olan enerjiyi almasını sağlar ve tam-dengeli beslenmesine olanak tanıyarak ömrünün uzamasına yardımcı olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM