counter for blogger
CHAMPION Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kuru Köpek Maması

 • DOLAR
  6,0042
  % 0,28
 • EURO
  6,9601
  % 0,61
 • ALTIN
  233,1589
  % 0,37
 • BIST
  98.160,73
  % -0,38
CHAMPION Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kuru Köpek Maması

CHAMPION Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kuru Köpek Maması

CHAMPION Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kuru Köpek Maması Köpek beslemek ciddi bir sorumluluk ister. Evinizde bir köpek beslemek istediğinizde onun tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğinize emin olmalısınız. Öncelikle evinizin fiziksel şartları bir köpeğin yaşaması için uygun olmalıdır. Çok küçük bir evde büyük bir köpek beslemeye çalışmak hem sizin hem de köpeğiniz için iyi olmayacaktır. Ayrıca her gün […]

CHAMPION Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kuru Köpek Maması

Köpek beslemek ciddi bir sorumluluk ister. Evinizde bir köpek beslemek istediğinizde onun tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğinize emin olmalısınız. Öncelikle evinizin fiziksel şartları bir köpeğin yaşaması için uygun olmalıdır. Çok küçük bir evde büyük bir köpek beslemeye çalışmak hem sizin hem de köpeğiniz için iyi olmayacaktır. Ayrıca her gün ona vakit ayırmalı, köpeğinizi her gün gezmeye çıkarmalısınız. Bu aktivite köpeğinizin spor yapması ve tuvalet ihtiyacını karşılaması için önemlidir. Köpek bakmanın bir olmazsa olmazı da beslenmesidir. Köpeğinizi kesinlikle ev yemekleri, yemek artıkları, salam sosis gibi şarküteri ürünleriyle beslememelisiniz. Köpeğiniz için en iyi beslenme şekli köpeğinizin cinsine, büyüklüğüne, yaşına ve özel ihtiyaçlarına uygun bir kuru veya yaş mama ile olmalıdır.

 

 Neden Hazır Mama?

 

Köpeğinizi ev yemekleriyle beslemek yanlış bir uygulamadır. İnsan gıdalarında bulunan tuz, salça, baharat gibi maddeler köpeğinizin sindirim sistemine, bağışıklık sistemine, büyüme ve gelişmesine zarar verebilir. İnsanlara uygun olan gıdalar evcil hayvanınıza uygun olmayabilir. Uzun vadede bu gıdalar köpeğinize faydadan çok zarar verecektir. Köpeğinizi yemek artıklarıyla beslemek çeşitli alerjiler ve hastalıklara da yol açabilir. Bu yüzden köpeğinizi yaşına, ırkına ve temel ihtiyaçlarına uygun bir kuru mama ile beslemeniz daha doğru olacaktır.

 

 Hazır Mama Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Öncelikle kaliteli bir hazır mama tercih etmelisiniz. Piyasadaki bazı kuru mamalarda hayvansal ürünler yerine tahıl ürünleri ve sadece hayvansal ürünlerin aromaları kullanılmaktadır. Köpek etobur bir hayvan olduğundan sürekli tahıl içerikli mamalarla beslenmesi büyüme, gelişme ve sindirim sistemine olumsuz bir etki yapmaktadır. CHAMPİON Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kuru Köpek Maması köpeğinizin on iki aylık olmasından itibaren güvenle yedirebileceğiniz bir yetişkin kuru köpek mamasıdır. Köpeğinizin düzenli olarak tüketeceği kaliteli bir mama onun büyüme ve gelişmesini olumlu olarak etkileyecektir.

 

 Kuru Mamanın Faydaları Nelerdir?

 

Köpeğinizin beslenmesi için seçeceğiniz kaliteli bir kuru mama öncelikle köpeğinizin ulaşabileceği en iyi boyutlara ulaşmasında yardımcı olacaktır. Kaliteli bir kuru mama köpeğinizin sindirim sistemini düzenleyerek düzenli dışkılamasına yardımcı olur. Köpeğiniz sindirim sisteminin düzenli çalışmasıyla beraber ideal kilosunu korur ve gereksiz kilo alımının önüne geçilir. Tahıl içerikli mamalar kullanırsanız veya ev yemeklerinin artıklarıyla beslerseniz köpeğiniz obezite riskiyle karşı karşıya kalacaktır.  CHAMPİON Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kuru Köpek Maması gerçek kuzu etli içeriğiyle ve pirinç ilavesiyle evcil hayvanınızın tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz bir yetişkin köpek mamasıdır.

 

 Yetişkin Maması Nedir?

 

Köpeğinizi eğer yavruyken edindiyseniz on iki aylık oluncaya kadar yavru köpekler için özel olarak üretilmiş köpek mamalarıyla beslemelisiniz. Yavru köpekler için üretilen mamalar köpeğinizin anne sütünden kesildikten sonra ihtiyaç duyduğu bağışıklık sistemini korumasını ve büyüyüp gelişmesini sağlar. On iki aylıktan büyük köpekler için üretilmiş yetişkin mamaları artık yavruluktan çıkmış köpeğiniz için en doğru seçimdir. Yetişkin maması yetişkin köpeklerin beslenme ihtiyaçlarına uygun olarak üretilmiş köpek mamasıdır.

CHAMPION Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kuru Köpek Maması

Champion Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kuru Köpek Maması kuzu eti, hayvansal proteinler, tahıllar, pirinç, antioksidanlar içeriğiyle yetişkin ve alerjik köpeklerinizde bile güvenle kullanabileceğiniz bir yetişkin köpek mamasıdır. Köpeğinizin tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılar ve onun sağlığını korumaya yardımcı olur. Besinleri köpeğinize yeterli ve dengeli bir şekilde sunar. Köpeğinizi beslerken mama kabının yanında mutlaka taze su bulundurmalı ve kuru mamanızın son kullanma tarihlerine dikkat etmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM