counter for blogger
Dr. Clauders Biftekli Köpek Konservesi- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  5,9175
  % 0,02
 • EURO
  6,8536
  % -0,42
 • ALTIN
  232,1411
  % -0,48
 • BIST
  96.657,42
  % 2,02
Dr. Clauders Biftekli Köpek Konservesi

Dr. Clauders Biftekli Köpek Konservesi

Dr. Clauders Biftekli Köpek Konservesi Hayvanın cinsine ve karakterine göre mama seçimi neden önemlidir? Hayvanlar genel yapıları gereği farklılık gösteren canlı varlıklardır. Tembel olan hayvanlar,  sürekli aktif olan hayvanlar olarak dikkat çekmektedir. Her hayvan farklı gıdaları sevmektedir. Seçim yaparken onların sevdikleri ürünlerden oluşan,  ürünleri içeriğinde bulunduran mamalar tercih edilmelidir.    Mamanın dışkılama etkisi?   Hayvanlarda […]

Dr. Clauders Biftekli Köpek Konservesi

Hayvanın cinsine ve karakterine göre mama seçimi neden önemlidir? Hayvanlar genel yapıları gereği farklılık gösteren canlı varlıklardır. Tembel olan hayvanlar,  sürekli aktif olan hayvanlar olarak dikkat çekmektedir. Her hayvan farklı gıdaları sevmektedir. Seçim yaparken onların sevdikleri ürünlerden oluşan,  ürünleri içeriğinde bulunduran mamalar tercih edilmelidir.

 

 Mamanın dışkılama etkisi?

 

Hayvanlarda dışkılama gereksinimlerine sahip canlılardır. Dışkılama işlemlerinin doğal olması için,  protein bakımından zengin olan ürünlerin dışkılama konusunda önemli etkisi vardır. İçeriğinde kalitesiz ürünleri barındıran mamalar protein bakımından yetersiz oldukları için,  dışkılama konusunda daha az gerçekleşmesine sebep olmaktadır. Özellikler içerisinde,  şeker pancarı küspesi bulunan ürünler dışkılamanın daha da azalmasında sebep olur. Bu durumda,  hayvanın doğal yapısında zararlara vereceğinden sağlık sorunlarının meydana gelmesine neden olacaktır.

 

 Hayvan bakımında önemli detaylar;

 

Hayvanların sürekli olarak tüy bakımları,  genel vücut bakımları düzenli ve sık aralıklar ile yapılmalı,  rahatsızlanmaları durumunda bir veteriner hekim tarafından tedavi edilmeleri gereklidir. Aşıları düzenli ve eksiksiz olarak yapılıp yapılmadığı takip edilmelidir. Onların yaşamaya alışkın oldukları,  ortam maksimum seviyede sağlanmalıdır. Bakımlarının düzenli olması gelişimlerinin daha sağlık olmasına ve huzurlu yaşamaları bakımından önemlidir.

 

 Yavru ve yetişkin hayvan nasıl beslenmeli?

 

Yavru olan hayvanlar anneden ayrıldıkları andan itibaren mama takviyesi yapılmalıdır. Kemik gelişimleri için kedi,  köpek gibi hayvanlara beslenmelerinde mamanın haricinde süt ve süt ürünleri de verilerek kemik gelişimlerinin daha kuvvetlenmesi sağlanır. Yetişkin hayvanlar içinde,  mama ile beslenmeleri onların sevdiği ürünleri içeriğinde bulunduran mamalardan seçmemiz ve iştahla tüketmelerini sağlayabiliriz.

 

 Mamanın hayvan metabolizmasına etkileri?

 

Metabolizma hayvanların gelişimleri evresinde doğru olarak çalışması önemlidir. Hızlı ve yavaş şeklide çalışma özelliğe sahiptir. Doğru mama tercihi yapıldığında vücut için gerekli şekilde çalışır,  yanlış beslenme ile yavaş çalışmasına ve buda hayvanlarda obezite gibi sağlık problemlerinin oluşmasına neden olmaktadır.

 

 Dr. Clauders Biftekli Köpek Konservesi içeriği;

 

Sığır eti,  tavuk eti,  mineral,  insülin içermektedir. Bu gıdalar ile birlikte vücudun gereksinim duyduğu, protein,  lif,  kül,  kalsiyum fosfor,  sodyum değerleri içermektedir. Tam mama görevi görür.

 

 Faydaları;

 

Tüy ve gözlerin parlak olmalarını sağlar.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

Kemik ve eklem gelişimini sağlar.

Kasların güçlenmesini sağlar.

Protein bakımından zengin olduğu için,  sindirilebilirliği kolaylaştırır.

Ağızda plak,  tır tır gibi zararlı bakterilerin oluşmasına engel olur.

Dengeli beslenme alışkanlığı sağlar.

Hayvanın sevdiği ürünleri içermesi nedeniyle,  iştahlı ve severek tüketmelerine sebep olur.

Renklendirici ve aroma içermediği için, kimyasal maddelere maruz kalmamalarını sağlar.

Tam beslenme maması görevi görür.

 

 Kullanımı;

 

Tüketilirken yanlarında her zaman taze ve temiz su bulundurmamız gereklidir. Hayvanın cinsine,  yaşına ve ağırlığına göre tüketilecek olan miktar belirlenmelidir. Açılan bir konserve buzdolabında saklanmalı ve 48 saat içerisinde tüketilmelidir. Tüketilmeyen konserve imha edilmelidir. Konserve ürünleri çabuk bozulan ürünler olduğu için zehirlenmelere neden olmaktadır. Günde 1 konserve kutusu tüketilmesi önerilmektedir. Açılan bir ürün sürekli tüketilmesi için gün içerisinde sürekli hayvanın önüne getirilmemelidir. Onlar doyduklarını anlarlar ve beslenmeyi bırakırlar. Tüketmeleri için ısrarcı olunmamalıdır.

 

 Markalar;

Dr. Clauders Biftekli Köpek Konservesi

Aynı gıdalardan oluşan birçok marka adı altında satılmaktadır. Satın alırken içeriği ve son tüketim tarihi kontrol edilmelidir. Pet shoplardan ve büyük marketlerden satın alınmalı,  diğer sıradan satış yapılan yerlerden alınmamalıdır. Genelde 400 gramlık konserve kutularında satılmaktadır. Fiyat bakımından; 9 ila 11 lira arasında satılmaktadır. Bazı markalar arasında,  rokus,  face dog gibi markalar bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM