counter for blogger
Dr.Clauders İşkembeli Köpek Konserve Maması- Köpek Mamaları Sitesi

 • DOLAR
  6,1258
  % -0,30
 • EURO
  7,0675
  % -0,42
 • ALTIN
  237,8639
  % 0,35
 • BIST
  94.883,47
  % 0,41
Dr.Clauders İşkembeli Köpek Konserve Maması

Dr.Clauders İşkembeli Köpek Konserve Maması

Dr.Clauders İşkembeli Köpek Konserve Maması Köpekler insanoğlunun yanında yüzyıllardır sadık bir dost olarak yer alırlar. Bu sadık dostlar insanlar için çok değerlidir. Bu yüzden bu değerli dostların yaşam biçimine, beslenmesine özellikle dikkat etmek gerekir.   Birçok insan “köpek değil mi, ne versek yer” anlayışıyla kendi yemek artıklarını köpeğe yedirir. İnsanların kolayına gelse de bu çok […]

Dr.Clauders İşkembeli Köpek Konserve Maması

Köpekler insanoğlunun yanında yüzyıllardır sadık bir dost olarak yer alırlar. Bu sadık dostlar insanlar için çok değerlidir. Bu yüzden bu değerli dostların yaşam biçimine, beslenmesine özellikle dikkat etmek gerekir.

 

Birçok insan “köpek değil mi, ne versek yer” anlayışıyla kendi yemek artıklarını köpeğe yedirir. İnsanların kolayına gelse de bu çok yanlış bir düşüncedir. Bu düşünce, köpeğin sağlıklı beslenmesi açısından ciddi sorunlar yaratabilir. Bu durum bazen köpeğin gereğinden fazla kalori almasını veya yediği yemeğin türüne göre yağlanmasına neden olur. Birçok zaman da sindirim sorunları yaşamasına sebep olur. Özellikle bu yiyeceklerle birlikte yeterli miktarda su alınmaması durumunda bağırsaklarda kuruluk ve kabızlık oluşur. Bazı yemek dokunması durumlarında ise ishal – kusma gibi belirtiler görülür. Bu gibi durumlar gözükmeye başladığında ilk işiniz veterinere gitmek olmalıdır. Veteriner size köpeğinizin durumuna göre, onu nasıl besleyeceğinizi ayrıntılı bir şekilde anlatır.

 

Köpekleri kuru mamayla ve kuru mamaya ek olarak, konserve mamayla beslenmek en uygun yoldur. Eğer tek kuru mama ile beslerseniz, kuru mama köpeği susuz bırakacağından günlük su içirme miktarınızı artırmanız gerekmektedir. Konserve mama köpeğin kuru mamadan kaynaklanan susuzluk oranını dengeler. Çünkü içeriğinde daha fazla su bulundurmaktadır.

 

Küçük köpeklerin daha çok enerjiye ihtiyaçları vardır. Onları beslerken enerji oranı fazla mamalar tercih edilmeli ve bu mamalar günde 3-4 öğün olarak verilmelidir. Fakat yetişkin köpekler için günde 2 öğün yeterlidir. Günlük kalori ihtiyacını ve vitamin miktarını karşılayacak kuru mamalar ve konserve mamalar piyasada çeşitleri ile mevcuttur.

 

Bu bahsettiğim konserve mamalardan biride Dr. Clauders yaş köpek mamalarıdır. Özellikle yetişkin köpekler için ürettiği Dr.Clauders İşkembeli Köpek Konserve Maması hassas köpek sahipleri tarafından tercih edilen yaş konserve mamaların başında gelir. İçeriğinde sadık dostunuz köpeğiniz için diğer yaş köpek mamalarına oranla daha fazla taze et vardır. İçeriğinde bulunan işkembe mamanın %22 lik kısmını oluşturur. Bu işkembe etinin muhteviyatı muhtelif hayvanların işkembelerinden oluşur. Kalan kısmı et yan ürünleri ve çeşitli mineraller ve vitaminler patates oluşturur. Kalanı da çeşitli mineraller, ördek ve domuz eti gibi bileşimler oluşturur. Bu karışım köpeğinizin sağlığı için çok faydalıdır. Ayrıca içinde bulunan prebiyotikler köpeğinizin rahat dışkılaması için çok faydalıdır. Bu prebiyotiklerin etkisini artırması için Dr.Clauders İşkembeli Köpek Konserve Maması içeriğinde enginar kullanılmıştır. Yani insanların sağlığı için özellikler karaciğer sağlığı önemli bir sağlık faktörü olan enginar, sevgili köpeklerimiz için de oldukça sağlıklı ve işe yarardır. Bir yaş konserve maması kutusu açılmadan iki sene boyunca saklanabilir. Ancak kutusu açıldıktan diğer yaş besinlerde olduğu gibi hemen tüketilmeli, eğer tüketilemiyorsa da buzdolabında saklanıp en geç üç gün içinde tüketilmelidir.

Dr.Clauders İşkembeli Köpek Konserve Maması

Dr.Clauders İşkembeli Köpek Konserve Maması içeriğindeki vitaminler, proteinler, mineraller ve enerji desteği sayesinde aynı zamanda köpeğinizin deri ve tüy gelişimini destekler. Bir köpeğin nasıl beslendiğini tüylerine bakarak kolayca anlayabilirsiniz. Eğer bu sadık dostumuzun tüyleri çok ve parlaksa sahibi tarafından sağlıklı ve güzel besleniyor demektir. Bir köpeğin sağlıklı ve düzgün beslenmesi aynı zamanda düzgün bir yeme alışkanlığı kazandırmakla alakalıdır. Bu alışkanlığı kazandırmak istiyorsak öncelikle tadı güzel ve sağlıklı yiyecekler yedirmeliyiz ki, köpek başka gereksiz yiyeceklere kendisine sunulsa bile meyil etmesin.  Dr.Clauders İşkembeli Köpek Konserve Maması diğer emsal köpek mamalarına oranla daha doğal ve sağlıklı et – işkembe – vitamin karışımıyla köpeğiniz için gözü kapalı tercih edebileceğiniz bir konserve mamasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM