counter for blogger
En Ucuz Goody Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

pet heir
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
En Ucuz Goody Köpek Maması

En Ucuz Goody Köpek Maması

En Ucuz Goody Köpek Maması Hem sağlığı hem uygun fiyatı mı istiyorsunuz? Kedi-köpeklerinizin sağlığını sizin kadar düşünen birileri var. en güzel mamaları yapan ve bunu da en uygun fiyatla hayvan severlere sunan kısacası en ucuz goody köpek maması olduğunu açıkça söyleyebiliriz. Üstelik sadece o da değil beslediğiniz hayvan için bir çok alternatif ürünler de mevcut. […]

En Ucuz Goody Köpek Maması

Hem sağlığı hem uygun fiyatı mı istiyorsunuz? Kedi-köpeklerinizin sağlığını sizin kadar düşünen birileri var. en güzel mamaları yapan ve bunu da en uygun fiyatla hayvan severlere sunan kısacası en ucuz goody köpek maması olduğunu açıkça söyleyebiliriz. Üstelik sadece o da değil beslediğiniz hayvan için bir çok alternatif ürünler de mevcut.

Baktığınız, beslediğiniz daha doğrusu evlat edindiğiniz hayvanınızı en doğru ve sağlıklı şekilde büyütmek istiyorsunuz. Bunu evlat edinen bir çok kişi zaten biliyordur ama peki ilk kez hayvan besleyecek kişiler hazır mısınız? kolay gibi görünse de bunun ağırlığı vardır ve bunun için yapmanız gereken bir çok küçük ama önemli noktalar vardır. Örneğin temizlik yapmaya alışmanız gerekiyor. Temizlik hastasıysanız bu işe hiç bulaşmayın derim. Çünkü bu birkaç yaşında aklı başında olmayan ama dağıtarak eğlenen çocuk bakmaya benzer üstelik onlara bir yerde öğretebildiğiniz gibi olmaz hayvan beslemek ve bakmak. Eğer beslemek istediğiniz hayvan kedi köpek ise onun yaşayacağı ortamı hazırlamanız gerekmektedir. Yemek yiyeceği kapları almanız uyuyacağı yatağını hazırlamanız. Bu kabı oyuncaklar gibi birkaç ürünü almanız veya kendiniz yapmanız yeterli olacaktır.

Elbette bununla birlikte olmazsa olmazımız mamaları. Her şey hazır evinizi hazırladınız kedinizi köpeğinizi seçtiniz ve ruhen sizde tamamsınız. Maalesef bu kadarla bitmiyor. Neden mi? Çünkü evde neyiniz var neyiniz yok hepsine bir bakmanız kontrol etmeniz ve besleyeceğiniz hayvan için uygun mu değil mi diye bir düşünüp araştırmanız gerekiyor. Bu neden bu kadar önemli derseniz eğer onu da şöyle örnekleyebilirim. Evde beslediğiniz bitkilerin beslediğiniz hayvana yararımı yoksa zararımı dokunur bilmeniz gerekir bu yüzden önce biraz araştırıp bilgi sahibi olmanız lazım. Buna göre de edindiğiniz doğru bilgiler doğrultusunda evinizi onların güvenliği için biraz değiştirmeniz veya yeni dokunuşlar yapmanız da gerekebilir. Tamamen onlara endeksi olmanıza gerek yok elbette ama onları yokta sayamazsınız eğer eviniz de beslemeye karar verdiyseniz.

Sevdiği şeyleri yemek gibi bazı hoşlarına giden şeyler de var mesela kaşınmak gibi, oyun oynamak ki bunun en basit yolu ip. Veya oyuncak fareler. Onların hoşuna giden şeyleri yapmanız her zaman mutlu olmasını sağlar ve bu da size eğlenceli ev hayatınızın kapısını açar. Kesinlikle bir terapist gibidirler. Oyun oynarken gezerken özellikle sizi evde karşılarken her sorununuzu dışarıda bırakır eve öyle girersiniz. Çünkü kapıda sizin kucağınıza atlayan önünüzde yuvarlanıp sevmenizi bekleyen bir canlı vardır ve siz bu isteğe karşılıksız kalamazsınız. Onu mutlu etmek için siz de elinizden geleni yapmaya gayret edersiniz. Bırakın maması dökülmüş. Kumunu dağıtmış, suya basıp evin için de oradan oraya gezmiş olsun. Belki bunu bir insan yapsa kızarsınız ama onlar yaptığında kızamıyorsunuz bile.

En Ucuz Goody Köpek Maması

Çünkü biliyorsunuz ki bu onu isteyerek yapmadı ve her şeyden önemlisi bunu telafi edemez. Çünkü bu insanlara bir şeyler öğretmeye benzemez. Onları eğitmek biraz daha zordur. Biraz daha zaman ve sabır ister. onlar eğitimin oyun olmadığını anladıklarında bu duruma alışırlar ve işte o zaman asıl eğitim başlar. O zaman istediğiniz gibi bir eğitim sağlarsınız ki onların güvenliğinden alışkanlığına kadar bir çok tehlikeli durumunda üstesinden gelmelerini sağlar. Verdiğiniz emeğin karşılığını sabrederseniz çok güzel alacaksınız buna emin olabilirsiniz. Hayvan beslemeden hayvan sevilmez. Hepsini besleyin demiyorum elbette ama onları anlamak arkadaş olmak yada ihtiyaçlarına doğru şekilde karşılık verebilmeniz için evet bir bakıma beslemeniz gerekir. Ne kadar yakın olursanız o kadar sağlıklı bir iletişim kurarsınız. Onların anlaşıldığını bilmesi hem size hem de onlara huzur verir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM