counter for blogger
Kaliteli Köpek Maması Markaları- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kaliteli Köpek Maması Markaları

Kaliteli Köpek Maması Markaları

Kaliteli Köpek Maması Markaları Günümüzde evcil hayvanların sayısı artmaktadır. İnsanlar hayvanları birer dost arkadaş olarak görmektedir. Hal böyle olunca evimizde baktığımız kedi, köpek vb. hayvanların sağlığı da tabi ki çok önemlidir.   Sizlere bu makalemizde köpekler hakkında aydınlatıcı bilgiler sunmaya çalışacağım. Köpekler nasıl beslenmelidir, onları nasıl mutlu edebiliriz, köpeğimizi beslerken mama kullanmalı mıyız, mama kullanırken […]

Kaliteli Köpek Maması Markaları

Günümüzde evcil hayvanların sayısı artmaktadır. İnsanlar hayvanları birer dost arkadaş olarak görmektedir. Hal böyle olunca evimizde baktığımız kedi, köpek vb. hayvanların sağlığı da tabi ki çok önemlidir.

 

Sizlere bu makalemizde köpekler hakkında aydınlatıcı bilgiler sunmaya çalışacağım. Köpekler nasıl beslenmelidir, onları nasıl mutlu edebiliriz, köpeğimizi beslerken mama kullanmalı mıyız, mama kullanırken nelere dikkat etmeliyiz, hangi marka köpek mamalarını tercih etmeliyiz gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

 

Eğer sizin de bir köpeğiniz varsa onu mutlaka kaliteli köpek maması markaları tercih ederek besleyiniz. Siz de göreceksiniz ki köpeğiniz kaliteli mamaları diğer mamalara göre daha büyük bir iştahla tüketecektir.

 

Köpeklerin yavruları ilk 6 ayını tamamlayana kadar günde en az 3 veya 4 sefer beslenmesi gerekmektedir. Yavru köpekler 6 ayını bitirip 7. Aylarına girdiklerinde ise günde 2 kez olmak üzere sabah ve akşam beslenmesi yeterli olmaktadır. Eğer edindiğiniz köpek küçük ırklardan ise 12 ayı geçtiğinde büyük ırklardan ise 15 ayını tamamladıktan sonra günde bir öğün beslenmeye geçebilirsiniz.

 

Köpeklerde beslenmeye özellikle büyük ırklarda ve dev ırklarda yemek yedikten sonra mutlaka iyice dinlendirilmelidirler. Köpekler karınlarını doyurduktan sonra oynadıkları oyunlar, çok hızlı egzersizler, hoplayıp atlamaları köpeklerde hayati tehlike arz eden mide torsiyonuna sebebiyet verebilir. Mide torsiyonu nedir acaba diye sorar gibisiniz? Mide torsiyonu midenin ters dönmesiyle birlikte normal faaliyetlerini yapamaması olayıdır. Bu nedenlerden dolayı köpeklerde beslenme sonrasında en uygun olanı onların iyice istirahat etmesidir.

 

Köpeğinizin beslenmesinde dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi de köpeklerin mamalarının bayat olmamasına dikkat etmelisiniz. Köpeğinize mama vereceğiniz esnada sıcaklıklarını da onların yiyebileceği kıvama getirmelisiniz. Çok sıcak veya çok soğuk olması da köpeklere ciddi zarar verebilmektedir.

 

Evinizde beslediğiniz köpeğinize siz de takdir edersiniz ki kesinlikle minik ve sivri kemikli olan et çeşitlerini vermemenizi öneririz. Köpeklere vermemeniz gereken minik ve sivri kemikli etlere örnek gösterecek olursak eğer tavuk, pirzola, tavşan ve benzeri et çeşitleridir. Bu çeşit kemikler kolaylıkla kırılabilmektedirler. Kırıldıklarında ise köpeğinizin gırtlağına, yemek borsuna, bağırsaklarına veya midesine saplanıp kesiklere neden olup ölümcül sebepler doğurabilmektedirler.

 

Sizler de köpeğinizin sağlığını düşünüyorsanız eğer kesinlikle onlara şekerli şeyler ve çikolata benzeri ürünler vermemelisiniz. Bu tür besin maddeleri insanlarda olduğu gibi köpeklerde de çeşitli hastalıkların gelişmesine sebebiyet vermektedirler. Örneğin en basiti şeker hastası olabilirler veya kolesterolleri yükselebilir.

 

Köpeğinize kaliteli köpek maması vereceğiniz zaman yanında mutlaka her zaman temiz, berrak ve yeni su bulundurmalısınız. Konserve mamalarda mutlaka üretim ve son tüketim tarihlerini kontrol etmenizde ciddi yarar var. Mama kabını açtıktan sonra en kısa süre zarfında köpeğinize tükettirmeniz gerekmektedir. Çünkü mamalar çok kısa bir süre zarfında bozulabilmektedir. Eğer köpeğiniz mamasını bitirmemişse ve siz de onu çöpe atmaya kıyamıyorsanız saklama kabında da saklayabilirsiniz. Ama mamayı açtığınızda tek seferde bitirmesini öneririz.

 

Köpek uzmanları köpekleri mamaları üzerinde uzun çalışmalar yapmışlardır. Bu çalışmalar neticesinde köpek beslenmesinde kullanılabilirlik kararı çıkan köpek maması markalarını sizlerle paylaşacağız. Ülkemizde de ucuz ve sağlıksız olan bazı köpek mamalarını sık sık görebilmekteyiz. Ancak uzmanların önerdiği kaliteli mamaları her zaman piyasada bulmak zor olabiliyor. Umudumuz tabi ki ülkemizde de her zaman sadece kaliteli köpek mamalarının satılmasıdır.

Kaliteli Köpek Maması Markaları

Köpeğinizi sağlıkla besleyebileceğiniz ve güvenebileceğiniz markalardan bazıları şunlardır; Acana, Addiction, Annamaet, Avoderm, Back to basics, By Nature, Earthborn Holistic, Nature’s Logic, NutriSource, Orijen, Pinnacle, Precise Holistic Complete, Primal, Stella & Chewy’s, Fromm, Stewart, Grandma Lucy’s, Hi-Tek Naturals, The honest Kitchen, Horizon, Wysong, K9 Natural, Wysong, Lotuz ve Ziwipeak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM