counter for blogger
Köpek Mamalarının İçerikleri Ve Faydaları- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  5,2733
  % -0,22
 • EURO
  6,0491
  % -0,08
 • ALTIN
  217,2425
  % 0,49
 • BIST
  90.435,33
  % -0,59
Köpek Mamalarının İçerikleri Ve Faydaları

Köpek Mamalarının İçerikleri Ve Faydaları

Köpek Mamalarının İçerikleri Ve Faydaları Köpekler, insanlar ile birlikte yaşayabilen ve evcilleştirilmesi mümkün olabilen en sadık hayvanlardır. İnsanların genel yaşam ortamlarına ayak uydurabilen ve evlerde yaşaması da mümkün olan köpeklerinde her hayvan gibi bazı temel ihtiyaçları ve alışkanlıkları bulunmaktadır. Beslenme konusu bir köpek için en önemli konudur. Köpekler beslenirken vücutlarının gerekli olduğu bazı minareli ve […]

Köpek Mamalarının İçerikleri Ve Faydaları

Köpekler, insanlar ile birlikte yaşayabilen ve evcilleştirilmesi mümkün olabilen en sadık hayvanlardır. İnsanların genel yaşam ortamlarına ayak uydurabilen ve evlerde yaşaması da mümkün olan köpeklerinde her hayvan gibi bazı temel ihtiyaçları ve alışkanlıkları bulunmaktadır. Beslenme konusu bir köpek için en önemli konudur. Köpekler beslenirken vücutlarının gerekli olduğu bazı minareli ve vitaminler almak zorundadırlar. Bu vitaminler içinde farklı farklı birçok gıdayı tüketmeleri gerekmektedir. Köpek mamaları da köpeklerin ihtiyacı olan vitaminleri birleştirerek, sürekli bulundurulması gereken gıdalardaki vitaminler bir gıda da toplanmış halidir.

Köpek mamalarının önemi

Köpek mamaları, köpeğiniz ihtiyaç için oldukça önemlidir. Bu nedenle köpeklerinize vermeyi düşündüğünüz mamaların içerisinden bulunan gıdalarda oldukça önem kazanmaktadır. Kaliteli bir köpek maması, köpeğinizin de sağlıklı olarak beslenmesine yardımcı olacaktır. Piyasada birçok köpek maması markası bulunmaktadır. Bu mamalar üzerinden yapacağınız araştırmalar ile en kaliteli mamayı tercih edebilirsiniz. Acana, orjien, petit, Brit care, ol roy, organic gibi birçok köpek maması piyasa da satılmaktadır. Bu mamalar arasında en kalitesini de içeriklerinden anlayabilirsiniz. Mamaların dışında yazan ve besin değerlerini gösteren tabloyu inceleyerek köpeğiniz için en kaliteli ve sağlıklı mamayı alabilirsiniz.

Köpek mamasının içerisinde bulunan ürünler nelerdir?

Köpek mamalarının içerisinden köpeklerin ihtiyacı olan tüm vitaminler bulunmaktadır. Köpek mamaları çok çeşitli olduğundan içerikleri de farklı farklı olmaktadır. Bazı markalarda bulunan besinler diğer markalarda olmayabilir. Köpek mamalarında kalite fiyatlarından belli olmaz. Kaliteli bir mama alabilmek için en pahalı mamayı tercih etmenize gerek yoktur. Piyasa da fiyatı uygun olan fakat içeriğindeki besinler bakımından en zengin olan mamalarda bulunmaktadır. Genel olarak hayvansal gıdalardan oluşan köpek mamaları, belirli bir besin değeri ile eşleştirilmektedir. Tavuk eti, hindi eti gibi beyaz etlerin yanı sıra dana eti gibi kırmızı et ürünleri de mama üretiminde kullanılmaktadır. Bu ürünleri destekleyen pirinç ve mısır gibi bakliyat ürünleri de mamanın içerisinde bulunmaktadır. Köpek mamaların olmaması tercih edilen tek ürün ise tahıldır. Kalite bakımından düşük düzeyde olan veya markasını tanımadığınız köpek mamalarını tercih etmemelisiniz.
Köpek mamaları neden tercih edilir?

Köpek mamalarında bulunan vitaminler sayesinden köpeklerin gelişimi kontrollü olarak sağlanabilmektedir. Özellikle yeni doğmuş olan köpeklerde ilk altı ay boyunca kullanılması, köpeklerin dışarıdan alamayacakları vitaminleri almasına yardımcı olacaktır. Köpeklerde mamaların tercihleri ise türlerine yaşlarına ve kilolarına göre değişmektedir. Kendinize belirlemiş olduğunuz mamaları sürekli olarak kullanmanız durumunda köpeklerinizin gelişimine de yardımcı olabilirsiniz. Köpekleriniz için en uygun olan köpek mamanızı tercih ederken, uzman veteriner hekimlerden yardım alabilirsiniz. Köpeğinizi kontrollerden geçirdikten sonra onun için en faydalı olabilecek köpek mamasını öğrenebilirsiniz. Veteriner hekimler tarafından önerilen köpek mamalarını da belirli bir program dahilinde köpeğinize yedirmelisiniz.

Köpek maması alırken dikkat edilmesi gerekenler

Köpeğinizin sağlıklı olarak beslenmesi ve gelişmesine yardımcı olabilmeniz için ona yedirdiklerinize çok dikkat etmelisiniz. Bu nedenle köpek mamalarının içeriklerini mutlaka araştırmalısınız. Köpeklerinize hangi vitaminlerin ne zaman lazım olduğu konusunda veterinerlerden fikir alabilirsiniz. Uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda köpeğinizin mama tercihini yapabilirsiniz. Köpekleriniz için mama alırken mutlaka, besin değerlerini ve içeriklerini okumalısınız. Uzmanlardan aldığınız bilgiler doğrultusunda besin değerlerini kontrol etmelisiniz. İçerikleri bakımından en zengin olan köpek mamalarını uygun fiyatlar ile alabilirsiniz. Faydası olabilecek mama türlerini ve markalarını belirleyerek bu mamaları kullanabilirsiniz.

Köpek Mamalarının İçerikleri Ve Faydaları

Köpekleriniz için gerekli olan vitaminleri ve besinleri köpek mamaları ile köpeklerinize verebilirsiniz. Dışarda farklı yiyecekler ile alamayacağı besinleri köpek mamaları ile köpeklerinize verebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM