counter for blogger
Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Kuru Köpek Maması

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Kuru Köpek Maması

Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Kuru Köpek Maması

Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Kuru Köpek Maması Köpekler ırklarına göre; besin tüketimi, hassasiyet dereceleri, metabolizması, kemik yapısı ve gelişim evrelerinde değişiklik göstermektedirler. Bazı yetişkin köpekler kemik yapısı olarak çabuk gelişirken , bazı köpekler bu gelişimi geç tamamlamaktadır. Bazı büyük ırktaki yetişkin köpekler her türlü besinleri tüketebilirken, bazıları besin seçiciliği yaparak günlük besin ihtiyacını […]

Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Kuru Köpek Maması

Köpekler ırklarına göre; besin tüketimi, hassasiyet dereceleri, metabolizması, kemik yapısı ve gelişim evrelerinde değişiklik göstermektedirler. Bazı yetişkin köpekler kemik yapısı olarak çabuk gelişirken , bazı köpekler bu gelişimi geç tamamlamaktadır. Bazı büyük ırktaki yetişkin köpekler her türlü besinleri tüketebilirken, bazıları besin seçiciliği yaparak günlük besin ihtiyacını karşılayamazken gelişiminde de yavaşlamalar görülmektedir. Köpekler doğuştan etçil olarak dünyaya gelirler, fakat bazı ırktaki köpeklerin et ve et ürünlerine hassasiyeti vardır. Örneğin; et pişirildiğinde tüketebilirler ancak diğer türlü sebze ve meyve lifli besinlere yöneleceklerdir.

 

Profine bu faktörü göz önünde bulundurarak, hem protein ağırlıklı olup hemde et oranının azaltıldığı bir ürün geliştirilmiştir. İçeriğinde tahıl oranı azdır fakat protein ağırlıklı besin lifleri fazladır. Et besini bu mama içeriğinde fazla kullanılmamıştır. Hassas olan bazı büyük ırklar için geliştirilmiş patates destekli zengin karbonhidrat ve proteinler ile hazırlanmış kuru mamadır.

 

Mama İçeriği Hakkında ;

 

Patates ve tavuk ağırlıklı içerikleri ile kalori değeri yüksek protein deposudur. Karışık bitki içerikleri olmayan %0 tahıl değeriyle hazırlanmıştır. Tahıllar sağlıklıdır fakat kalori değerleri düşük olduğu için büyük ırkların günlük doyum ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalacaktır. Bu nedenle hem et hem sebze ihtiyacını karşılayan patates besin ve besin bileşenleri kullanılmıştır.

 

Profine markasının asıl amacı büyük ırktaki köpeklerin gelişim evrelerini tamamlayana kadar yiyebileceği bütün besinlerin dengesini ve miktarını ayarlayarak, az miktarda besin tüketimiyle yüksek kaloriyi yakalamayı başarmaktır. Yararlı besin değerlerini yakalayarak köpeklerin daha sağlıklı besinler tüketmesini, ideal olan günlük besin tüketim miktarını yakalayarak yağlanma ve kilo alımının önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Özellikle köpeklerin yetişkinlik döneminde oluşan hareketsizlik ve tembellik arzusu, fazla besin tüketimine sevk ederken aynı zamanda yağlanmayı arttırır ve kilo alımını hızlandıracaktır.

 

 

Kolay bir şekilde hazmedilebilen patates içeriği ve bunun yanında domates ve mısır besinleri ile oluşan eşsiz lezzetli , az tahıl değerli, gıda ve katkı maddesi olmayan hidrolize tavuk eti ile gıda alerjisinin önüne geçilmesi, hazımsızlığın azaltılması, sindirim sistemi ve bağırsak sisteminde hiçbir zorluk olmadan mama tüketiminin gerçekleştirildiği görülecektir.

 

Yetişkin büyük ırkların günlük hareket etme aktiviteleri küçük ve orta ırktaki köpeklere göre daha yavaş ve azdır. Bu nedenle Profine bu mamayı üretmiştir. Zengin kalori içeriği ve günlük iki porsiyonla tokluk hissi yakalanıp ideal olan kilo korunacaktır.

 

Mama İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir ?

 

Tavuk, tavuk ciğeri, patates, patates özü,mısır,mısır glüteni,tavuk yağı, tavuk taşlığı, tavuk böbreği, patates yağı, spmpn balığı, organik olarak hazırlanmış taze tatlandırıcılar, pancar posası, pancar küspesi, kurutulmuş şeker pancarı, kurutulmuş yeşil ve kırmızı elma, bira mayası, kuru maya, yaş maya, kurutulmuş domates, avize ağacı ve özü, mineraller, hidroklorür, glukozamin, sülfat, DL-metiyonin, mannan, L-lizin, oligosakkaritler, frukto, probiyotikler, bakır, bakır sülfat, kolin, kolin klorid, çinko, manganez, magnezyum, mangan, selentum, biotin, kalsiyum, nişasta, niasin, vitamin A, B12 vitamini, B2 vitamini, tiamin, mononitrat, B1 vitamini, pridoksin, hidroklorid, B6 vitamini, folik asitler, D3 vitamini, E vitamini, ham protein, ham yağ, ham fosfor, ham selüloz, nem, rutubet, kalsiyum, ham kül, A vitamini, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri.

 

Yukarıdaki besin ve besin içerikleri Profine Tavuklu Patatesli Büyük Irk Yetişkin Kuru Köpek Mamasının daha uzun ömürlü kalmasını sağlarken, eklem bakımı, sindirim sağlığı, bağışıklık sisteminin düzenli ve kontrollü çalışması, tüy ve deri canlılığı ve İpeksiliğinin kazanılması için ilaveler edilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM