counter for blogger
Nd Köpek Maması Fiyatları- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Nd Köpek Maması Fiyatları

Nd Köpek Maması Fiyatları

Nd Köpek Maması Fiyatları  ND köpek maması Türkiye piyasasındaki ünlü markalardandır. Çoğu köpekler her mamayı yememektedir ancak bu mamayı yemeyeninin daha hiç görmedim. ND İtalyan markası olup üreticisi Farmina adlı bir firmadır. Farmina mama üretiminde özel bir teknik kullanarak mamadaki vitaminlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.   N&D köpek maması fiyatları aslına bakılırsa piyasa değerinin […]

Nd Köpek Maması Fiyatları

 ND köpek maması Türkiye piyasasındaki ünlü markalardandır. Çoğu köpekler her mamayı yememektedir ancak bu mamayı yemeyeninin daha hiç görmedim. ND İtalyan markası olup üreticisi Farmina adlı bir firmadır. Farmina mama üretiminde özel bir teknik kullanarak mamadaki vitaminlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

 

N&D köpek maması fiyatları aslına bakılırsa piyasa değerinin biraz üzerinde. Biraz fiyatların aşağı çekilmesi gerekiyor bence. Fiyatlar aşağı çekildiğinde hem talep artacak hem de alıcılar gayet memnun kalacaktır.

 

ND mamaların protein oranları da oldukça iyi. Köpeğinize gerekli proteinleri de sağlıyor ve çoğu mama da köpeğinizi ishal yapabiliyor. Alına bakarsanız ND köpek maması ücreti biraz piyasanın üzerinde olsa da belli aralıklarla promosyon indirimleri yapabileceklerini düşünüyorum.

 

ND köpek maması hem protein bakımından güçlü hem tahılsız mamalardandır. Evet protein oranı biraz yüksek diyebilirsiniz. Ama köpeğiniz biraz hareketli ise bunu rahatlıkla yakabilecektir. Zaten eğitimli köpekler gün boyu yatmaktan da rahatsızlık duyacakları için illaki gün içerisinde o proteinleri yakabilecek hareketler yapacaktır.

 

ND mamalar %70 oranında et ve %30 oranında meyve ve sebze içeriğine sahiptir. Diğer tahılsız mamalardan da farkı sadece sebze değil meyvede katılmıştır ve et, sebze ve meyvede tek bir içeriğe bağlı kalmadan karışık şekilde mamalar üretmektedir. ND mamaların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Tahılsız ürünlerinde yaban domuzu, kuzu, balık ve tavuk etli ürünleri de bulunmaktadır.

 

Mamaların içeriği genel olarak kaliteli olmasına rağmen içerisinde yine de olumsuz maddeler bulunmaktadır. Bu nedir diye soracak olursanız kurutulmuş pancar posası olduğu açıkça ortadadır. Bunun diğer adı ise kurutulmuş şeker pancarı küspesidir. Oluşturabileceği rahatsızlıklar nedir diye soracak olursanız şeker pancarı küspesi, şeker pancarından elde edilen yan ürün olduğu için kalite ve maliyet bakımından da yeterince düşüktür. Zararına gelecek olursak, şeker pancarı küspesi kulak iltihabı ve alerjik reaksiyonlara yol açabilmektedir.

 

Evet, bu madde dışında ND mamanın kullandığı diğer bütün maddeler oldukça kalitelidir. Protein kalitesi oldukça yüksektir ve bu protein sindirilebilir proteinlerdir. Dediğim gibi sadece şeker pancarı küspesi kullanması dışında hiçbir ürünü alerjik hastalığa ve olumsuz reaksiyonlara yol açmaz.

 

Tahılsız ve düşük tahıllı maması arasındaki farkı da belirtmeden edemeyeceğim. Eğer köpeğiniz sürekli tahıllı mama yediyse, tahılsız mamaya geçtiğinde dışkısı cıvık olur. E tabi bu durum geçecektir. Düşük tahıllı mamalar dışkının seyrek ve katı olmasını sağlar ama tabikide en yararlı mamalar tahılsız olanlardır. Ama siz bugüne kadar köpeğinize sürekli tahıllı mama yedirdiyseniz ve tahılsız mamaya geçmeyi düşünüyorsanız köpeğinizin dışkısının düzelmesi için biraz sabretmeniz gerekecektir. Çünkü köpeğinizin dışkısının normale dönmesi yaklaşık iki ya da dört ay sürebilir.

 

Buradan Farmina firmasına seslenelim. Yapılan araştırmalara göre mamada bulunan Şeker Pancarı Küspesini kullanmayı en aza indirerek hatta hiç kullanmayarak müşteri memnuniyetini en yükseğe taşıyabilirler ve mamaların fiyatlarını en azından belli aralıklarla promosyon adı altında düşürürlerse hem müşteri memnuniyeti hem de müşteri potansiyelini yukarılara çıkartacaklardır. Yapılan yorumlara göre ND köpek mamasını 10 üzerinden puanlamaya sokarsak bazı seçenekler için aşağıdaki değerlendirme çıkacaktır

 

Mama Kalitesi: 10 / 9

Mama Fiyatı: 10 / 2 ( çok pahalı )

Mama İçeriği: 10 / 8

Mama tavsiyesi: 10 / 8

Mamalarda kullanılan ürün kalitesi: 10 / 9

Nd Köpek Maması Fiyatları

Buna göre kesinlikle tavsiye edilebilecek mama olduğu ortaya çıkıyor ancak herkesin tek sıkıntısı fiyatlarının oldukça yüksek olması. Bu durum kullanmak isteyenleri biraz düşündürüyor gibi duruyor.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM