counter for blogger
Ok Cat Soslu Kırmızı Etli Tavuklu Kedi Konservesi - Köpek Mamaları Sitesi

pet heir
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ok Cat Soslu Kırmızı Etli Tavuklu Kedi Konservesi

Ok Cat Soslu Kırmızı Etli Tavuklu Kedi Konservesi

Ok Cat Soslu Kırmızı Etli Tavuklu Kedi Konservesi Günümüze kadar mamalar çeşitli özellikleri göz önünde bulundurularak farklı biçimler de sınıflara ayrılmıştır. Bu sınıflandırmalara göre mamalar 3 ana grupta incelenir. Bunlar;     Kaba yemler Konsantre yemler Yem katkı maddeleri   Yemlerin değerliliği yarayışlarına göre ayrılıp değerlilik açısından önemi ifade etmektedir. Bu bağlam da besleyici değer […]

Ok Cat Soslu Kırmızı Etli Tavuklu Kedi Konservesi

Günümüze kadar mamalar çeşitli özellikleri göz önünde bulundurularak farklı biçimler de sınıflara ayrılmıştır. Bu sınıflandırmalara göre mamalar 3 ana grupta incelenir. Bunlar;

 

 

Kaba yemler

Konsantre yemler

Yem katkı maddeleri

 

Yemlerin değerliliği yarayışlarına göre ayrılıp değerlilik açısından önemi ifade etmektedir. Bu bağlam da besleyici değer ve besin maddesi değeri şeklin de iki kavram karşımıza çıkmaktadır. Günlük konuşmalar da çoğu defa besin değeri ya besleyici değeri aynı anlam da kullanılmaktadır. Oysa bu iki kavram bazen birbirlerinden oldukça farklı anlamlar ifade edebilmektedir.

 

Mamaların enerji değerliliği

 

Enerji, iş yapabilme yeteneğidir. Yaşayan her türlü canlı organizma besin maddelerinin yanı sıra mutlaka enerjiye de ihtiyaç durmaktadır. Enerji kalbin çalışması, soluk alma gibi hayati fonksiyonların yanı sıra verimse işlevler için de kullanılmaktadır. Yem maddeleri besin maddesi içermelerinin yanı sıra enerji depolarına de sahip olabilmektedir. Yemekler de ki enerji her biri aynı zaman da organik madde olan proteinler, Karbonhidratlar ve lipitlerden sağlanmaktadır.

 

Tüketilen mama miktarı arttıkça yemlerin sindirebilir ligi dolayısı ile besleyici değeri azalmaktadır. Bu olayın nedeni sindirim sisteminden geçiş süratinin artmasından dolayıdır. Mamaların sindirim sisteminden geçiş sürati arttıkça sindirim de kalma, dolayısı ile sindirim enzimleri ile maruz kalma süresi azalmaktadır.

 

Konsantre yemler enerji ya da protein bakımından oldukça zengin, hacimce fakir, selüloz düzeyi düşük yem maddelerine verilen addır. Konsantre yemler bu özellikleri nedeni ile tek mideli hayvanlar da rasyonun tamamı ya da önemli bir kısmını oluşturmaktadır.        Yüksek verime sahip geviş getiren hayvanlar da ise rasyonun belli bir kısmını oluşturabilir. Konsantre yemler çoğunlukla bitkisel kaynaklıdır. Bunlardan bazıları elde edilen ürünün kendisi olabileceği gibi bazıları da yan ürün şeklin de olabilmektedir. Bu ünite de işlenecek konsantre yemlerin besin madde ve enerji içerikleri ünite sonun da yer alınır.

 

Günümüz şartları ile evcil hayvan bakımı arttığı için mama üretici firmaları mama işlem fabrikaları üretim yerleri de doğru orantılı bir şekil de artmıştır. Kullanılan mama fiyatları takip edildiği zamanlar da indirimli mamalara da ulaşmak mümkün olabilmektedir. Gereksinimden doğan mama firmaları İstanbul büyük şehir olması nedeni ile oldukça fazladır. İzmir ikinci sıra da gelmektedir.

 

Bir çok şirketin anlaşması olan büyük mama fabrikaları ile veteriner kliniklerinin petshopların da çalıştığı firmaların köpek maması toptancıları ile yaptığı bu iş ikinci üçüncü kişilere de dahil olmak ile birlikte, Son tüketiciye kaliteli ve sağlıklı bir şekil de mama ulaşmasına yardımcı olur. Bir çok mama toptancısı genellikle veteriner kliniklerini ayarlayabilmek adına promosyon başlatırlar ya da eşantiyon ürünler dağıtırlar.

 

 

Köpek maması toptancıları aynı zaman da yaptıkları kampanyalar ile birçok hayvan sever ve hayvanların mama gereksinimlerini giderirler. Köpek maması toptancıları kendi fabrikaların da ya da depoların da en kalitelisinden en uygun fiyatlısına kadar mama bulundururlar. İsteğe göre her türlü mama çeşidini temin edebilmek adına her geçen gün ileriye dönük dağıtımlar yaparlar. Köpek maması toptancıları adına İzmir, İstanbul’ a göre daha azdır. Genellikle İzmir’ e İstanbul’dan gelir. Toptancıların çoğu öncelikle ürününü tanıtmak amacı ile gezi yaparlar.

Ok Cat Soslu Kırmızı Etli Tavuklu Kedi Konservesi

İnternet üzerinden birçok köpek maması toptancıları ile iletişime geçebilirken bazı köpek maması toptancıları perakende satış yapmazlar. Tek tek ürün satışı ile uğraşmazlar. Köpek maması toptancıları genellikle bağlı oldukları depoların sayımları ile ve eksik ürün göndermemek ile uğraşırlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM