counter for blogger
Pro Line Tavuklu Yetişkin Köpek Maması - Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Pro Line Tavuklu Yetişkin Köpek Maması

Pro Line Tavuklu Yetişkin Köpek Maması

Pro Line Tavuklu Yetişkin Köpek Maması Evcil hayvan bakımının en popüler olan türleri köpeklerdir. Bir çok insan evde hayvan bakmak istediğinde tercihini köpekten yana kullanıyor. Bunun sebebi, köpeklerin hem insan dostu ve sevecen bir yapıya sahip olması, hem akıllı ve eğitilebilir olması, hem de evi ve aileyi koruma içgüdüsüne sahip olmasıdır. Yani aslında evinizde bir […]

Pro Line Tavuklu Yetişkin Köpek Maması

Evcil hayvan bakımının en popüler olan türleri köpeklerdir. Bir çok insan evde hayvan bakmak istediğinde tercihini köpekten yana kullanıyor. Bunun sebebi, köpeklerin hem insan dostu ve sevecen bir yapıya sahip olması, hem akıllı ve eğitilebilir olması, hem de evi ve aileyi koruma içgüdüsüne sahip olmasıdır. Yani aslında evinizde bir köpeğiniz varsa birden fazla şeye sahip olduğunuz anlamına gelmektedir.

 

Yavru mu Yetişkin mi alınmalı?

 

Eğer köpek sahiplenmek istiyorsanız tabi ki tercihiniz öncelikli olarak yavru köpekten yana olmalı. Yavru köpekleri kendi istediğiniz gibi yetiştirirsiniz ve sizi anne gibi görür, size karşı sevgi ve saygısı tam olur. Alışma süreci diye bir sıkıntı çekmezsiniz. Yetişkin köpeklerde ise oturmuş bir karakter vardır ve bu karakter sizin istediğiniz gibi şekillenmez, yetişkin bir köpeğin size itaat etmesi biraz zaman alır, çünkü o artık bir yetişkindir ve size saygı göstermesi için onunla uzun bir zaman geçirmeniz gerekir.

 

Yavru köpeklerde beslenme

 

Yavru köpekler tıpkı bebekler gibidirler. Dertlerini ağlayarak anlatırlar sadece ve sürekli oyun oynamak isterler, ayağınızın dibinden ayrılmazlar. Yavru köpeklerin beslenmesi de yetişkinlere göre farklıdır. Onlar tıpkı bebekler gibi başlangıçta süt ile beslenmelidir. Köpeğinizin türüne, kilosuna, boyuna, sağlığına göre de ikinci aydan itibaren mama vermeye başlayabilirsiniz.

 

Yavru bir köpeğiniz varsa ve ona ne yedireceğinizi bilmiyorsanız, öncelikli olarak veterinerinizden yardım alabilirsiniz, bunun yanında zaten satın aldığınız yerde köpeğiniz hakkında vereceğiniz bilgilere göre size mama önereceklerdir. Köpekler için yaş, tür, kilo, bünye hesaplamaları yapılarak mamalar üretilir, yani siz kendi köpeğiniz için en uygun olan mamayı bulabilirsiniz. Sağlıklı bir yavru köpeğiniz varsa ve ona hazır mama almayı tercih ediyorsanız, Pro Line Tavuklu Yetişkin Köpek Maması köpeğiniz için doğru bir tercih olabilir. Pro Line Tavuklu Yetişkin Köpek Maması, 1 yaşın altındaki yavru ırklara verilebilir. İçeriğindeki besin değerleri oldukça zengindir ve köpeğinizin sağlığı için çok kıymetlidir. Mama içerisinde kullanılan tüm besinler kalite kontrolünden geçirilerek üretilir, mama içerisindeki besin değerlerinin ölçülü olmasına dikkat edilir. Pro Line Tavuklu Yetişkin Köpek Maması içeriğinde, mineraller, omega-3 ve omega-6, vitamin ve proteinler bulunmaktadır.

 

Pro Line Tavuklu Yetişkin Köpek Maması, yavru köpeğinizin sindirim sistemi için oldukça faydalıdır, çok kolay bir şekilde sindirilebilir, bu sindirimi yaparken de köpeğinizin ihtiyacı olan tüm besin değerlerini vücuda almasına yardımcı olur. Sindirimin yanı sıra iskelet ve kemik dokularına da yararı vardır. Kemik ve iskelet sisteminin sağlıklı gelişimi için yardımcı olur. Metabolizmayı destekleyen bu mama, köpeğinizin sağlıklı bir vücuda sahip olması için tüm gücüyle uğraşır.

 

Mesela, parlak bir tüy ve sağlıklı bir deriye sahip olması da yediği mamanın getirilerinden biridir. Mama içeriğindeki kalsiyum ve fosfor oranı dengeli bir şekilde köpeğinizin metabolizmasını destekler. Köpeğinizin stresini azaltır ve daha mutla bir yapıya sahip olması için ona yardımcı olur. Bu da içeriğindeki çinko ve biotin katkıları ile sağlanmaktadır. Ayrıca bu mama son derece lezzetlidir, köpeğinize yedirmek için herhangi bir çabaya girmenize gerek kalmaz, zaten kokusunu aldığında kendisi severek yemeye başlar. Size düşen bu mamayı alıp köpeğinizin önüne koymaktır.

Pro Line Tavuklu Yetişkin Köpek Maması

Pro Line Tavuklu Yetişkin Köpek Maması, antioksidan içeren doğal vitaminler barındırır. A, D, E, C vitaminleri bakımından zengindir ve köpeğinizin bağışıklık sistemini destekleyerek daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Bu sayede hücresel tahribat da önlenmiş olur. Pro Line Tavuklu Yetişkin Köpek Maması sayesinde sağlıklı bir yetişkin olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM