counter for blogger
Purina Dog Chow Kuzu Etli Yavru Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Purina Dog Chow Kuzu Etli Yavru Köpek Maması

Purina Dog Chow Kuzu Etli Yavru Köpek Maması

Purina Dog Chow Kuzu Etli Yavru Köpek Maması Yeni doğmuş yavru köpeklerin annesine bağlı olarak büyüyüp gelişmesi, sadece anne sütüyle beslenirken belli bir süreden sonra gelişim evresinin içine girdiğinde süt dışında et ve et ürünlerine yönelemeye başladığı görülmektedir. Bu köpeklerin etobur özelliklerinden gelmektedir. Sağlıklı ve verimli gelişimi için bu besinleri bünyesine alması gerekir. Belli yetişkinlik […]

Purina Dog Chow Kuzu Etli Yavru Köpek Maması

Yeni doğmuş yavru köpeklerin annesine bağlı olarak büyüyüp gelişmesi, sadece anne sütüyle beslenirken belli bir süreden sonra gelişim evresinin içine girdiğinde süt dışında et ve et ürünlerine yönelemeye başladığı görülmektedir. Bu köpeklerin etobur özelliklerinden gelmektedir. Sağlıklı ve verimli gelişimi için bu besinleri bünyesine alması gerekir. Belli yetişkinlik evresine kadar anneye bağlı kalan yavru köpekler, diş yapıları ve çene yapıları gelişmeye başladığında çevresindeki nesneleri ısırabileciğinin farkına varır. Ve böylelikle çiğneme alışkanlıkları ve besin tüketme evresine erişmiş olurlar. Ağızlarına aldıkları nesneleri parçalayıp ısırırken aynı zamanda besinlerin tüketildiğinde tokluk hissi yarattığını farkedeceklerdir. Bu gelişim evreleri atlatılırken evcil yavru köpek sahiplerinin üzerine düşen bir takım sorumluluklar vardır. Bunlar doğal ortamından uzaklaştırılarak ev ortamına alınan hayvanın doğal besin ürünü tüketimini sağlayabilmes,i kendi doğasına yabancılaştırmadan günlük besin ihtiyacını karşılayacak mamalardan faydalanmalıdır.

 

Mama İçeriği Hakkında ;

 

Protein değeri maksimum seviyeye çıkarılmış, et ve et ürünleri ağırlıklı kuru mamadır. Yavru köpeklerin bedensel ve biyolojik gelişiminin hızlanmasında yardımcı olmayı amaçlamıştır. Özellikle etin içeriğindeki protein değerleri canlının büyüme ve gelişimine yardımcı olurken , besin ihtiyacını da karşılamış olacaktır. Kuzu etinin tercih edilmesinin sebebi; daha doyurucu ve daha yoğun protein içeriği olmasıdır. Yavru köpeklerin çene yapıları henüz tam anlamıyla gelişim göstermediği için diğer kırmızı et ürünleri sert geleceğinden dolayı, yumuşak ve taze kurutulmuş kuzu eti tercih edilmiştir.

 

Emzirme dönemindeki dişi köpekler için özellikle mama miktarı normal porsiyonun üstüne çıkarılabilir ihtiyaç halinde. Mamanın önemli özelliklerinden biri de süt oluşumunu sağlayan besin bileşenlerinin mevcut olmasıdır. Anne köpeğin yavruları için vereceği süt verimli ve yeterli miktarda olacağından yavru köpekler de tokluk hissi oluşturacaktır. Gaz oluşumunu engelleyerek , anneden süt alan yavru köpekler mide ve bağırsak sıkıntısı yaşamadan süt tüketimini gerçekleştirebilirler.

 

Tam ve dengeli besin ve besin bileşenleriyle formüle edilmiştir. Örneğin; taze ve organik hindi etinden kaynaklı olan zengin protein tüketimi gerçekleşecektir. Tahıl ürünleriyle birlikte hazımsızlığın önüne geçilecektir.

 

Neden Purina Dog Chow Kuzu Etli Yavru Köpek Mamasını Tercih Etmeliyim ?

 

Mama içeriğinde bulunan E vitamini ile zararlı dış etkenlere karşı direnç göstererek vücudun hastalıklara ve mikroplara karşı savunma mekanizmasını geliştirdiği görülmektedir.

 

İçeriğindeki hindiba otu özü ile bağırsak içerisinde bulunan yararlı bakterilerin beslenerek , sindirimi kolaylaştırırken aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmiş olur. Yararlı bakterilerin sayısını arttırmış olur.

 

Kurutulmuş şeker pancarı posası ile tüketilen besinlerin sindirimini sağlarken bağırsaklar arası geçişi kolaylaştırırken şişkinlik ve rahatsızlık vermeden katı dışkı atımını kolaylaştırırken kokuyu azaltır aynı zamanda çıkarılan gazın en aza indirilmesi sağlanmıştır.

 

Tanecikli ve kroket şeklindeki mama tanecikleri ile yavru köpeklerin çene yapısına göre kolaylıkla çiğnenerek ezilmesini kolaylaştırmıştır. Böylelikle sindirim en kolay halini almış olduğu görülür.

 

Mamanın İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir ?

Purina Dog Chow Kuzu Etli Yavru Köpek Maması

Taze kurutulmuş kuzu eti, kuzu ciğeri, kuzu yüreği, kuzu yağı, hindi eti, hindi ciğeri, sebze lifleri, buğday, pirinç, kurutulmuş domates, havuç, mısır, mısır glüteni, kurutulmuş patates, bal kabağı, kurutulmuş kabak, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, E vitamini, B12 vitamini, D vitamini, D3 vitamini, ham protein, ham lif, ham selüloz, ham yağ, mineraller, demir, kalsiyum içerikleri, çinko, bakır, manganez, magnezyum, sodyum, sodyum klorür, potasyum, tuz, kanatlı kümes hayvan etleri, bütün halde kurutulmuş yumurtalar, hindiba otu, hindiba kökünün özü, kurutulmuş şeker pancarı, pancar küspesi, pancar posası, pancar küspesi, fosfat.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM