counter for blogger
Purina Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

pet heir
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Purina Köpek Maması

Purina Köpek Maması

Purina Köpek Maması Köpek sahibi olmanın en çok rastlanan nedeni, evde bulunan çocukların köpekleri çok sevmesi ve ısrarla bir köpeğe bakmak istemelerinden kaynaklanır. Birçok aile aslında köpek sahibi olmayı çok da istemedikleri halde, çocuklarını kırmamak için, evlerinde bakmak için bir köpeğe sahiplenirler. Eğer evde bulunan çocuklar varsa, bu durumda köpek seçmek daha çok dikkat ve […]

Purina Köpek Maması

Köpek sahibi olmanın en çok rastlanan nedeni, evde bulunan çocukların köpekleri çok sevmesi ve ısrarla bir köpeğe bakmak istemelerinden kaynaklanır. Birçok aile aslında köpek sahibi olmayı çok da istemedikleri halde, çocuklarını kırmamak için, evlerinde bakmak için bir köpeğe sahiplenirler. Eğer evde bulunan çocuklar varsa, bu durumda köpek seçmek daha çok dikkat ve özen gerektirecektir. Çünkü sahiplenilen köpeğin, çocuklara zarar vermeyecek bir cins olması ve çocukları seven, onlarla anlaşan bir köpek olması gerekmektedir.

 

Saldırgan yapıda olan ve oyun oynamaktan çok hoşlanmayan bir köpek cinsi, çocuk bulunan evlerde çok uygun bir seçim olmayacaktır. Bu nedenlerden dolayı, çocuk bulunan evlerde köpek beslenmek isteniyorsa, seçiminde o derece özenli yapılması gereklidir. Çocuğunuza arkadaş olarak sahipleneceğiniz köpeğin, oyunu ve çocukları sevmesi, yumuşak huylu hayvanlar olması aranan en temel özelliklerdir. Golden cinsi köpekler, oldukça güvenilir ve sabırlı bir köpek cinsidir.

 

Yumuşak huylu olma özellikleriyle de tanınan golden cinsi köpekler, oyun oynamayı da çok sevdikleri için, çocuklar için akla gelen ideal köpek cinslerinden biridir. Irish setter cinsi köpekler, oldukça enerjileri yüksek, çok hareketli köpeklerdir ve hareketli bir çocuk için oldukça mantıklı bir seçim olabilirler. Labrador Retriever cinsi köpeklerin akla ilk gelen özellikleri, oldukça sevgi dolu ve koruyucu olmalarıdır. Oyunu da seven bu köpek cinsine, çocuğunuz bayılabilir.

 

Sevimli bir dış görüntüsüyle kendini sevdirmeyi en baştan bilen Poodle cinsi köpekler, az tüy dökmeleri nedeniyle, alerjik sorunlar yaşayan çocuklar için çok ideal bir köpek cinsidir. Collie cinsi köpekler ise, hem çocukları çok seven bir köpek cinsi, hem de oyun oynamayı çok seviyorlar. Özelliklede ilk defa köpek bakacak olan deneyimsiz ailelerin tercih etmesi gereken bir köpek cinsi. Çocuğunuzun ısrarlarına dayanamayıp bir köpeğe sahiplenmeye karar verdiğinizde, köpeğin bakımı ve beslenmesi konusunun büyük ihtimalle sizin üzerinize kalacağını bilmeli ve kendinize güveniyorsanız köpeğe sahiplenmelisiniz.

 

Çocuklar köpek sahibi olana kadar, köpeğin tüm sorumluluğunu almaya hazır gibi görünseler de, bir süre sonra bu sorumluluktan bıkar ve köpeği ihmal etmeye başlarlar, Bu konuyu çocuğunuzla enine boyuna konuşmanız, en azından sorumluluğu paylaşmanız konusunda onu ikna etmelisiniz. Eğer siz köpeğin bakımını üstlenmek istemiyorsanız, sadece çocuğunuzu mutlu etmek adına, daha sonra sokağa atacağınız bir köpeğe sahiplenerek, köpeğin birçok sıkıntı yaşamasına asla izin vermeyin. Sahiplerine kısa zamanda güçlü bir şekilde bağlanan köpekler, sokağa atıldıklarında, hem psikolojik olarak sorun yaşıyorlar, hem de evde bakılmaya alışan köpekleri, dışarıda zor bir hayat bekliyor.

 

Köpeğe sahiplenmeye karar verdiyseniz, köpeğinizin bakım ve beslenmesi ile ilgili bazı önemli bilgileri edinmeniz ve ona göre davranmanız önemlidir. Özellikle köpeğinizin sağlığını önemsiyorsanız, beslenmesine kesinlikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Mama seçimini yaparken büyük bir hassasiyet göstermeli ve kaliteli bir mama seçimi yapmalısınız. Kaliteli mamada olması gereken özellikleri tespit etmeli, kararınızı bu özelliklere göre en doğru şekilde vermelisiniz. Purina köpek maması, köpeğiniz için mama seçimi yaparken karşınıza çıkacak mama markalardan bir tanesidir.

 

İçeriğinde etten daha çok tahıl bulunduran bu mama oldukça sağlıksız bir mama olduğundan, uzmanlar tarafından köpeklerin beslenmesinde önerilmemektedir. Etçil hayvanlar olan köpeklerin alması gereken ilk besin grubu ettir ve bu mama da oldukça düşük oranda bulunmakta verimlidir. Köpeğin ihtiyacı olan miktarı karşılayamamaktadır. Mamada bulunan tahıllar, mamanın önemli ikinci olumsuzluğudur.

Purina Köpek Maması

Köpeklerin beslenmesi tahıllarla sağlanmamalıdır. Çünkü tahıllar, köpeklerin sağlığını bozan, köpeklerde alerjik riskler oluşturan, sindirim sistemlerinin uygun olmamasından dolayı sindiremedikleri ve köpeklerde obeziteye neden olan besin grubudur. Bu önemli iki olumsuzluktan başka, Purina köpek mamalarında bulunan, soya, hayvansal ürünler, GDO, dijest gibi birçok sağlıksız ve kalitesiz ürün bulunmakta ve mamanın kalitesini daha da düşürmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM