counter for blogger
Reflex Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Reflex Köpek Maması

Reflex Köpek Maması

Reflex Köpek Maması Köpek sahibi olan her köpek sahibinin amacı, hiç kuşkusuz ki, köpeğinin ihtiyaçlarını ve beslenmesini eksiksiz olarak yerine getirmektir. Fakat köpek bakımı konusunda birçok eski inanç, köpek sahiplerini yanlış davranmaya sürüklemektedir. Köpeklerin bakımı ve beslenmesinin, onların sağlığı açısından önemi düşünülürse, yapılan bu yanlışlar, geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilmektedir. Bu anlamda, köpek sahiplerinin, […]

Reflex Köpek Maması

Köpek sahibi olan her köpek sahibinin amacı, hiç kuşkusuz ki, köpeğinin ihtiyaçlarını ve beslenmesini eksiksiz olarak yerine getirmektir. Fakat köpek bakımı konusunda birçok eski inanç, köpek sahiplerini yanlış davranmaya sürüklemektedir. Köpeklerin bakımı ve beslenmesinin, onların sağlığı açısından önemi düşünülürse, yapılan bu yanlışlar, geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilmektedir. Bu anlamda, köpek sahiplerinin, köpeklerinin bakımı ve beslenmesi konusunda bilgilerini sürekli güncellemeleri ve kendilerini bu konuda yeterince geliştirmeleri oldukça önemlidir.

 

Köpeklerin beslenmesi, köpek sağlığını belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Köpekler ne kadar doğru beslenirlerse, o kadar sağlıklı ve huzurlu olurlar. Her köpeğin kendine has durumuna göre beslenme düzeni de farklılık göstermektedir. Örneğin hamile bir köpekle, yaşlı bir köpeğin ihtiyaçları birbirinden tamamen farklı olduğundan, beslenmelerinde de bir takım farklılıkların olması gayet doğal bir durumdur. Köpeklerin beslenmesine bu noktada özen göstermek ve köpeğin durumuna göre değişen besin ihtiyaçlarını karşılamak, köpeğin doğru beslenmesini sağlamak anlamında önemlidir. Hazır köpek mamaları ile beslenen köpeklerin mama seçiminin yapılmasında, köpeğin özelliğine göre seçilmesi gereklidir.

 

Yaşlı köpeklerin beslenmesi, oldukça özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Yaşlı köpekler, yaşlılığın verdiği sıkıntılarla beraber, hastalıklara oldukça açıktırlar. Yaşlı köpeklerin beslenmesi, bu dönemde tamamen değişecektir. Yetişkinlik döneminde almaları gereken besin gruplarını, yaşlılık döneminde almaları, sağlıkları açısından sakıncalı olabilir. Bu nedenle, köpek sahiplerinin yaşlanan köpeklerinin nasıl beslenmesi gerektiğini bilmesi, yaşlı köpeğin son dönemlerinde rahat bir yaşam sürmesini sağlayacaktır.

 

Yaşlandıklarını, iyice ağırlaşan hareketleriyle belli etmeye başlayan köpekler, sürekli uyumaya ve her geçen gün daha hareketsiz zaman geçirmeye başlarlar. Artık iyice halsiz ve bitkin olan köpeklerin bu dönemde görme ve duyma yetenekleri de zayıflamaya başlar. Tüylerinin rengi değişmeye başlayan yaşlı köpekleri, birçok hastalık beklemektedir. Yaşlanan köpeklerin, eskiye oranla veteriner kontrollerinin sıklaştırılması, onların sağlığını korumak adına önemlidir. Erken teşhis edilebilen hastalıklar, uygulanacak tedavi yöntemleri ile atlatılabilir. Köpekleri yaşlılık döneminde en çok sıkıntıya sokan hastalıkların başında, kalp ve böbrek rahatsızlıkları gelmektedir.

 

Bu hastalıkları yaşlılık döneminde engellemek ya da ez azından erteleyebilmek adına, yaşlı köpeklerin doğru beslenmesi yine ön plana çıkmaktadır. Hareketsiz yaşamlarının sonucu olarak kilo almaya oldukça müsait olan yaşlı köpeklerin aldıkları besinlerin kalori kontrolünün de yapılması şarttır. Yavru köpekler ise, gelişim sürecinde olduklarından ve hızla çalışan metabolizmaları nedeniyle, çok daha yoğun bir beslenme programına ihtiyaç duyacaklardır. Yavru köpeklerin yanlış beslenmeleri, onları hayatları boyunca sıkıntısını çekecekleri sorunlar yaşamalarına neden olacaktır. Gelişim sürecinde oluşan iskelet sistemlerinin sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlayabilmeleri anlamında, yavru köpeklerin onlara özel beslenme düzenlerinin kurulması çok önemlidir.

 

Köpek maması seçerken, köpeğin özelliğine göre mama seçimi yapılmasının yanında, mamaların içeriğine bakılmalıdır. Mamada bulunan zararlı maddelerde, köpek mamalarının kalitesini belirleyen etkenlerdendir. Reflex köpek maması, köpeklerin sağlıklı beslenmesini sağlayacak doğru bir mama değildir. Reflex marka köpek mamalarında, et oranı oldukça düşüktür. Gerçek et yerine mamada, et yan ürünlerinin kullanıldığı görülmektedir. Et yan ürünleri oldukça sağlıksızdır. Hayvanların yenmeyen yerleri olan et yan ürünleri, ucuz olmalarından dolayı, mamalara katılmaktadır.

Reflex Köpek Maması

Et yerine kullanılan bu ürünler, mamaların kalitesini düşürmektedir. Bu ürünlerin mamaya kattığı protein değeri, oldukça kalitesizdir. Genel olarak yoğun tahıldan oluşan Reflex köpek mamaları, bu anlamda da sağlıksız mamalardır. Tahıllar köpeklerin sağlığına iyi gelen besin grubu değildirler ve tahılların köpek mamalarında kullanılması önerilmez. Ayrıca Reflex köpek maması, içeriğinde oldukça fazla zararlı madde içeren bir mamadır. Mısır glüteni unu, köpek sağlığını olumsuz etkileyen bir besindir. Hayvansal yağlar, koruyucu maddeler, şeker pancarı küspesi gibi daha birçok zararlı ürün, mamanın içeriğinde bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM