counter for blogger
Reflex Kuzulu, Pirinçli Ve Sebzeli Yüksek Kaliteli Köpek Maması

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Reflex Kuzulu, Pirinçli Ve Sebzeli Yüksek Kaliteli Köpek Maması

Reflex Kuzulu, Pirinçli Ve Sebzeli Yüksek Kaliteli Köpek Maması

Reflex Kuzulu, Pirinçli Ve Sebzeli Yüksek Kaliteli Köpek Maması Eğer bir köpek sahibi iseniz, köpeğinizin doğru beslenmesinin önemini biliyorsunuz demektir. Her yaştaki köpeğin, her cins köpeğin kendine özel ihtiyaçları ve buna bağlı olarak, kendine özel beslenmesi önemlidir. Köpek sahipleri tarafından, beslenme konusunda yapılan birçok hata, köpeklerin sağlığı ve gelişimini tehdit edecek kadar ciddidir. Köpeklerin beslenme […]

Reflex Kuzulu, Pirinçli Ve Sebzeli Yüksek Kaliteli Köpek Maması

Eğer bir köpek sahibi iseniz, köpeğinizin doğru beslenmesinin önemini biliyorsunuz demektir. Her yaştaki köpeğin, her cins köpeğin kendine özel ihtiyaçları ve buna bağlı olarak, kendine özel beslenmesi önemlidir. Köpek sahipleri tarafından, beslenme konusunda yapılan birçok hata, köpeklerin sağlığı ve gelişimini tehdit edecek kadar ciddidir. Köpeklerin beslenme ile ilgili yaşadıkları en büyük sorun, besin kökenli alerjik durumlardır. Köpeğinizin bazı gıdalara olan alerjisi, bu gıdalardan tüketmesi durumunda ortaya çıkacaktır ve bu durum daha çok köpeğinize özeldir.

 

Her köpekte alerji yapmayan bir ürün, sizin köpeğinizde alerjiye neden olabilir. Bu durumda önemli olan köpeğinize neyin alerji yaptığını bilmeniz gerektiğidir. Köpeğinize kullandığınız mamada alerjik reaksiyona neden olan besin ürünü varsa, köpeğiniz bu sorunu tekrar yaşayacaktır. Bazı gıda maddeleri de, köpeklerin biyolojik yapılarına uyum sağlamadığı için, hemen hemen her köpekte alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Köpeklerde en çok alerjik reaksiyona neden olan gıdaların başında, tahıllar, özellikler mısır ve buğday, soya, glüten ve sığır eti gelir. Bu besin gruplarının mamalarda bulunması, birçok köpekte alerjik reaksiyonlara neden olacaktır. Bu nedenle de, kullandığınız mamanın içeriğinde, bu besin ürünlerinin olmamasına dikkat etmelisiniz.

 

Zaten kaliteli olan bir köpek mamasında da, köpeklerin alerjik reaksiyon göstermesine neden olan bu besin gruplarının olmaması gerekir. Özellikle tahılların, etçil olan köpeklerin beslenmesinde yeri yoktur ve sindirim sitemleri, tahılların sindirilmesi için uygun bir yapıya sahip olmayan köpeklerde, birçok sindirim sorununa neden olurlar. Köpeğiniz alerjik bir reaksiyon ile karşı karşıya ise, kaşıntı, deri döküntüsü, bulantı, kusma ve ishal gibi belirtiler baş gösterecektir. Köpeğinize uygulanacak alerji tedavisi, ilk olarak alerji belirtilerini kısa sürede ortadan kaldıracak ilaçlarla sağlanabilir. Ancak genel olarak kortizon içerikli bu ilaçlar, uzun vadede kullanıldıklarında, ciddi yan etkilere sebep olabilmektedirler.

 

Köpeğinizin duyarlı olduğu, alerji reaksiyona tepki vermesinde neden olan maddelerin bulunması ve buna ilişkin alerji aşılarına başlanması, köpeğinizi rahatlatacaktır. Ayrıca köpeğinizde alerjik reaksiyona neden olan gıdaların, köpeğinizin beslenmesinden çıkarılması gerekmektedir. Ayrıca, tüm köpeklerde alerji riski taşıyan besin ürünlerini barındıran köpek mamalarının da tercih edilmemesi, köpeğinizin sonradan sıkıntı yaşamaması için önemlidir. Besin alerjilerini tetikleyen durumlardan biride, köpek mamalarında bulunan, köpeklerin hassas olduğu ve alerjik reaksiyon gösterdikleri besin grupları olduğuna göre, mama seçimimizi buna göre yapmanız, köpeğinizin bu tarz sorunlarla sıkıntı çekmesinin de önüne geçmenizi sağlayacaktır. Mama seçimi yaparken, çok iyi araştırmalı ve kaliteli ve doğru beslenmeyi sağlayacak bir mama seçimi yapmalısınız.

 

Reflex kuzulu pirinçli ve sebzeli yüksek kaliteli köpek maması, karşınıza çıkacak köpek maması markalarından bir tanesi. Reflex kuzulu, pirinçli ve sebzeli, yüksek kaliteli köpek mamasının içeriğine baktığımızda, içeriğinde bulunan yüksek orandaki tahıl, özelliklede buğday, mısır ve pirinç, köpeklerin sindirim sistemlerini zorlayan, köpeklerin beslenmesinde çok kalitesiz ve işe yaramayan besin gruplarıdır. Köpeğiniz mamada bulunan bu tahıllar nedeniyle sindirim sorununun yanı sıra, alerjik reaksiyonlarla karşılaşabilir, yüksek karbonhidrat özelliği nedeniyle, obezite ve diyabete yakalanabilir.

Reflex Kuzulu, Pirinçli Ve Sebzeli Yüksek Kaliteli Köpek Maması

Reflex kuzulu, pirinçli ve sebzeli, yüksek kaliteli köpek mamasında bulunan ve köpekler için bir takım sağlık sorunlarına neden olan, mısır glüteni ve şeker pancarı küspesi de, mamanın kalitesini iyice düşürüyor. Gerçek et oranı düşük olan mamada, protein değerinin artması amacıyla, düşük maliyetli et ürünlerinin kullanılması, mamada bulunan protein kalitesinin düşmesine neden olmuştur. Ayrıca, mamanın içeriğindeki hayvansal yağlarda, et yan ürünlerinin yağlarından elde edilen, sağlıksız besin maddeleridir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM