counter for blogger
Royal Canin Adult X Small Yetişkin Köpek Maması

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Royal Canin Adult X Small Yetişkin Köpek Maması

Royal Canin Adult X Small Yetişkin Köpek Maması

Royal Canin Adult X Small Yetişkin Köpek Maması Evde beslediğiniz köpeğinizin sağlıklı ve mutlu yaşamı açısından onun beslenmesine önem göstermeniz gerekir. Alacağınız köpek mamasını özenle irdelemeli ona en uygun mamayı seçmelisiniz. Piyasada tanınmış köpek maması markaları bile bazen sizin köpeğinizin istediği lezzeti tutturamayabilir. Köpeğinizin tadını sevmesi dışında, mama içindeki besinlere dikkat etmelisiniz. Bazı mamalar besin […]

Royal Canin Adult X Small Yetişkin Köpek Maması

Evde beslediğiniz köpeğinizin sağlıklı ve mutlu yaşamı açısından onun beslenmesine önem göstermeniz gerekir. Alacağınız köpek mamasını özenle irdelemeli ona en uygun mamayı seçmelisiniz. Piyasada tanınmış köpek maması markaları bile bazen sizin köpeğinizin istediği lezzeti tutturamayabilir. Köpeğinizin tadını sevmesi dışında, mama içindeki besinlere dikkat etmelisiniz. Bazı mamalar besin değeri açısından oldukça kaliteli iken köpeğinizin damak zevkine hitap etmez, bazıları ise tadı lezzetli iken besin değerleri açısından kaliteli olmayabilir.Mamanın kalitesini belirleyen faktör kullanılan hammaddedir.Mamanızı alırken dikkat etmeniz gereken husus, kalite mamalar içerisinde köpeğinizin hangi mamayı beğeneceğini göz önünde bulundurmanızdır.

 

Royal Canin Adult X Small Yetişkin Köpek Maması kalitesi ve lezzetiyle en çok tercih edilen mamalardan biridir. Royal Canin Adult X Small Yetişkin Köpek Maması 8 yıla kadar 4kg yetişkin ağırlığında ve 10 ay arası köpekler içindir. Yetişkin ağırlığı 4 kg’ın altındaki köpekler evcil köpek ailesinin en çok büyük ve önemli bir kısmını oluşturur. Her daim enerji dolu olan X-Small bu konuda ırk köpeklerin zayıf fiziksel yapılarına karşın güçlü karakterleri sayesinde şehir hayatına adapte olmalarını sağlar. Royal Canin bilgisi ve uzmanlığının gücüyle X-Small serisinde, X-Small ırk köpeklerin spesifik özellikleri ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak uzun yaşamlarını sağlıklı ve rahat geçirmelerine katkı sağlayacak özel beslenme çözümleri sunmaktadır.

 

Royal Canin Adult X Small Yetişkin Köpek Maması elyaf dengeli alımı bağırsak geçişini kolaylaştırmaya yardımcı olur ve yüksek oranda sindirilebilir LIP proteinler iyi dışkı kalitesi sayesinde katkıda bulunur. Bu formül, sağlıklı bir deri ve tüy desteklenmesine yardımcı besin maddeleri içerir. İdrar yolu açısından çok küçük ırk köpeklerde sağlıklı bir üriner sistem desteği yardımcı olur. Diş sağlığında kalsiyum şelasyon ajanları tartar oluşumunu sayesinde azaltmaya yardımcı olur. Mamanın içeriği; dehidre edilmiş kümes hayvanları eti, pirinç, mısır, mısır gluteni, hayvansal yağlar, bitkisel proteinler, hidrolize edilmiş hayvansal proteinler, pancar küspesi, mineraller, soya yağı, psyllium kabuk ve tohumları, balık yağı, fructo-oligo-saccharides, hidrolize edilmiş maya mannan-oligo-sakkarid kaynağı, kadife çiçeği ekstresi. Mamanın analizi; ham protein 31,00, ham yağ 20,00, kül 7,10, ham lif 1,50, vitamin A 21.800 IU, vitamin D3 1000 IU, demir 46 mg, iyot 4,6 mg, bakır 9 mg, manganez 59 mg, çinko 178 mg, selenyum 0,08 mg.

 

 

 

Köpekler için doğru beslenme yeterli ve dengeli beslenmedir. Evcil köpeklerin gerekli enerjiyi sağlayabilmeleri için az ve sık beslenmeleri daha uygundur. Bu sayede sindirim kolaylaşır ve gün boyunca sevecen, oynamak isteyen size ayak uyduran bir köpeğiniz olur. Günde 2 veya 3 öğün mama vermek daha uygundur.

Royal Canin Adult X Small Yetişkin Köpek Maması

Her gün aynı zamanda beslemeye dikkat etmek gerekir.Bu köpeğinizin sindirim sisteminin düzenli olması açısından önemli bir faktördür. Mamanızın yanında her zaman taze ve temiz su bulundurmalısınız. Köpeğinizin kilosuna ve yaşam tarzına bağlı olarak günlük veterinerinizin de önerdiği miktarda mama vermeye dikkat etmelisiniz. Köpeğinizi yemek artıkları ile beslememek onun sağlıklı yaşamı açısından önemlidir. Kaliteli bir mama sağlıklı ve kolay sindirilebilir olmalıdır. Bunun yanında besin değerli iyi ve kemik yapısı için gerekli maddeleri içermelidir. Mamalar deri, tüy, kemik ve kas sağlığının gelişmesinde rol oynar. İyi bir mama köpeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirmelidir. Köpeğinize mamadan ayrı olarak muz, portakal, elma, salatalık, karpuz gibi meyveler verebilirsiniz. Bunun yanında sindirim sisteminin düzenini bozabilecek hayvan kemikleri, balık kılçığı gibi yiyecekler vermemenizi öneririz. Beslenme konusunda bu hususlara dikkat etmek gereklidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM