counter for blogger
Sokak Köpekleri İçin Mama- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

 • DOLAR
  6,1584
  % -0,09
 • EURO
  7,0922
  % -0,32
 • ALTIN
  238,1787
  % 0,26
 • BIST
  94.393,23
  % -0,11
Sokak Köpekleri İçin Mama

Sokak Köpekleri İçin Mama

Sokak Köpekleri İçin Mama Günümüz şartların da sokak kedileri ve köpekleri ne yazık ki artış göstermektedir. Bu durum sebebi ile bazı hayvan severler ellerinden geldiğince kendi hayvanlarına verdikleri mamalardan bir kısmı sokak hayvanları için kullanmaktadırlar. Günümüz ekonomisin de maddi durum elverdiği kadar yardım etmeye çalışan hayvan severlerin gün geçtikçe nesli azalmaktadır. Her gün mama dağıtamayan […]

Sokak Köpekleri İçin Mama

Günümüz şartların da sokak kedileri ve köpekleri ne yazık ki artış göstermektedir. Bu durum sebebi ile bazı hayvan severler ellerinden geldiğince kendi hayvanlarına verdikleri mamalardan bir kısmı sokak hayvanları için kullanmaktadırlar. Günümüz ekonomisin de maddi durum elverdiği kadar yardım etmeye çalışan hayvan severlerin gün geçtikçe nesli azalmaktadır. Her gün mama dağıtamayan hayvan severler kendi evlerinde kolay ve pratik bir şekil de hazırlayabilecekleri kedi köpek mamaları hazırlayıp sokak hayvanlarına dağıtmaktadırlar.

Eviniz de sokak hayvanları için hazırlayabileceğiniz mama önerileri

1. kendi kediniz veya köpeğinizin mamasına bir miktar tavuk suyu ya da et suyu karıştırarak verebilirsiniz.
2. evde hazırlamış olduğunuz et suyu ya da tavuk suyu ile ekmek doğrayıp içine onları bir öğün de olsa mutlu edebilirsiniz.
3. Bidonların üst kısmını kesip onlar için mama tası yapabilirsiniz.
4. birçok tavukçu da ya da kasap ta piliç, taşlık veya kemik alıp suyunu ve onları bütün olarak ekmek doğrayıp sokak hayvanlarına verebilirsiniz.
5. Patates haşlayıp tavuk ya da et suyu ile ekmek doğrayıp verebilirsiniz.
6. her yemekten sonra az da olsa yemek artıklarını değerlendirip onları da mutlu edebilirsiniz.
7. Büyük marketler ellerin de kalan gıdaların birçoğunu atıyorlar bunun gibi bir kaç market bulup onlardan bu konu ile ilgili yardım alabilirsiniz.
8. Gene büyük marketlerin özel indirimleri oluyor son kullanma tarihi yaklaşmış ürünlerle alakalı gidip onlardan alıp onları verebilirsiniz.
9. Her zaman eviniz de bulunabilecek şekilde tavuk suyu et suyundan yapılmış bunyondan iki üç adet sıcak su ile karıştırıp ekmek doğrayıp verebilirsiniz.
10. sokak köpekleri için mama satan birçok petshoptan indirimli bir şekilde mama alıp dağıtabilirsiniz.

Sokak Köpekleri İçin Mama Markaları Nelerdir?

Sokak köpekleri ev köpekleri diye ayırmak her ne kadar doğru olmasa da hiç olmazsa onlar için de az miktar da mama bulundurmanız faydaları oldukça fazladır. Büyük marketlerde genellikle bulabileceğiniz ve indirim de olan ürünler ile sokak köpeklerini hem karnını doyurup hem de mutlu edersiniz. Sokak köpekleri için mama tavsiyeleri:
winner
goody
tommy
milo
boody

Gibi bir kaç fiyatları uygun markalardan alıp eviniz de ya da arabanız da bulundurmanız hem sizi motive edecektir. Hem de hayvanlar sayeniz de doyacaklarıdır. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte piknik deniz havuz gibi aktiviteler de başlamaktadır. Bu önerilen mamalardan bir 15 kg ya da 10 kg civarında bir mama alıp arabada bulundurabilirsiniz. Pikniğe gittiğiniz de orada ki köpeğin kaç gündür aç olduğunu tahmin edemezken bir kap mama da ona koyarsınız. Ya da deniz havuz gibi tatil için gidilen yerlerin yolların da rastlanılan hayvanlara bir kap mama ve bir kap su koymak onların da yaşama mücadelesine katkı sağlar. Aynı zaman da her zaman her ihtimale karşı arabanız da plastik kaplar olması da onları bu sıcak günler de mutlu edecektir. Hiç bir evcil ya da sokak hayvanına soğuk su vermeniz gerekmez. Normal ılık su da onların hararetini alacaktır.

Sokak Köpekleri İçin Mama

Sokak köpekleri için mama üreten firmalar aynı zaman da çok kg alımların da size destek adına bir miktar da olsa size hediye mama veriyorlar. Ya da herhangi bir petshop promosyon ürünü olarak size açılmamış ya açılmış gıda takviyelerinden veriyorlar. Siz sokak hayvanlarına yarım etmek istedikten sonra hemen hemen tüm kapılar size açılacaktır. Siz yeter ki isteyin ve yeter ki bir Adım atın. Kapınızın önün de yatan bir ailesi bile olmayan köpeklerden başlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM