counter for blogger
Tommy Köpek Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tommy Köpek Maması

Tommy Köpek Maması

Tommy Köpek Maması Tommy Köpek Maması Günümüzde köpek bakımını giderek artmaktadır. Köpek severler bu sevgilerini köpekleri sahiplenerek bastırmaktalar. Onları sahiplenip evlerinde bakarak onlar için bişey yapmış oluyorlar ve bu da onları daha mutlu kişiler haline getiriyor. Köpeklerin de sahiplerine olan düşkünlüğü onları daha bir heveslendiriyor. Köpekler sahiplerine karşı oldukça sevecen ve dostça bir yaklaşımdırlar. Özellikle […]

Tommy Köpek Maması

Tommy Köpek Maması

Günümüzde köpek bakımını giderek artmaktadır. Köpek severler bu sevgilerini köpekleri sahiplenerek bastırmaktalar. Onları sahiplenip evlerinde bakarak onlar için bişey yapmış oluyorlar ve bu da onları daha mutlu kişiler haline getiriyor. Köpeklerin de sahiplerine olan düşkünlüğü onları daha bir heveslendiriyor. Köpekler sahiplerine karşı oldukça sevecen ve dostça bir yaklaşımdırlar. Özellikle duygusal ve eğitime açık köpekler insanlar tarafından daha bir seviliyor. Onlar sahiplerinin yapmalarını istedikleri şeylere karşılık veriyorlar. Anlatılmak isteneni kolay bir şekilde kavrayabiliyorlar.

 

Köpek sahiplenmeden önce bilinmesi gerekenler

 

Eğer evinizde köpek bakmayı düşünüyorsanız bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Köpek bakmak kolay gözükse de dikkat gerektiren, bilgi gerektiren bir iştir. Köpek bakmaya başlamadan önce bunları çok iyi bilmenizde yarar olacaktır. Köpeğiniz için en uygun beslenme programını, onun günde ne kadar beslenmesi gerektiğini, düzenli olarak veterinere götürmeniz gerektiğini, sağlığı ve gelişimi için gerekli olan yürüyüş ve egzersizleri, onunla oyun oynamanız, vakit geçirmeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Eğer bir köpek sahiplenecekseniz tüm bunlar için zamana ihtiyacınız olduğunu da bilmeniz gerekir. Yani sizin bunlara zamanınız yoksa ve ille de köpek bakmak istiyorum diyorsanız tüm bunları sizin yerinize yapacak birbirinin olması gerekiyor. Bu kişi evinizdeki bireylerden biri ya da bu iş için özel olarak tutacağınız bir bakıcı olabilir, bu konuda tercih size kalmış.

 

Önemli olan birinin köpeğiniz için bunları yapıyor olması. Size düşen de kalan vakitlerinizde köpeğinizle oyunlar oynamak, onunla hoşça vakit geçirmek olacaktır. Köpeğinizle aranızdaki bağın güçlenmesi için bu çok önemli bir ayrıntıdır. Eğer onunla sıkı bir dost olmak istiyorsanız ara sıra onun ihtiyaçlarını karşılayan olmalı ve onunla her gün bir şekilde oyun oynayacak, gezintiye çıkacak vakit ayırmalısınız. Bu aktiviteler ikinizin dost olması için gerekli ve önemlidir.

 

Parazitlere Dikkat!

 

Köpeğiniz zaman zaman hastalanabilir ya da vücuduna zararlı parazitler bulaşabilir. Hatta hastalanmışsa eğer buna sebep o parazitler olabilir. Köpeğinize ne kadar temiz bakarsanız bakın, dışarıya çıktığında diğer canlılardan ona bit, pire, kene gibi parazitler bulaşabilir. Onlardan biri köpeğinize yapıştığında köpeğiniz huzursuz olacak ve bunu belli edecektir. Fark ettiğinde onlardan kurtulmaya çalışacak, sürekli kaşınacak ve ağlamaklı sesler çıkaracaktır. Parazitler onu fazlaca rahatsız ve huzursuz edecektir. Bu parazitlerin köpeğinize bulaşmasına yapılabilecek pek de bir şey yoktur ancak bulaştıktan sonrası için bazı çözümler vardır. Tabi öncelik olarak parazitlerden birinin köpeğinizin sağlığına zarar verip vermediğini gözlemlemeniz gerekmektedir. Eğer bir hastalık bulaşmış ise bunu farkettiğinizde onu hemen veterinere götürmelisiniz, herhangi bir sağlık sorunu yoksa da olmaması için parazitlerden arındıracak şampuan ya da ilaç gibi şeylerle onu yıkamalısınız.

 

Köpeğinize parazit yapıştığını nasıl anlarsınız?

 

Eğer köpeğiniz bit, pire ya da kene gibi parazitlerden biri bulaştıysa;

 

– Köpeğiniz durmadan kaşınır,

– Vücudundan onları toplamaya çalışır,

– Vücudunda kızarıklıklar olabilir,

– Vücudunun belli yerlerinde şişlik gibi bombeler olabilir,

– Huysuzlanır ve bunu size belli edecek hareketler yapar,

– Havlar, ağlar şekilde sesler çıkartır. Bu gibi belirtiler onun bir ya da birden çok parazit tarafından istilaya uğradığını gösterir. Bu durumda daha önce belittiğimiz şeylerden birini yapabilirsiniz.

 

Beslenme

Tommy Köpek Maması

Böyle olduklarında da mutlu hayvanlar olurlar. Onların sağlığı için beslenmeden yana seçiminizi hazır mamalardan yana yapabilirisiniz. Tommy köpek maması gibi kaliteli markalardan alacağınız hazır mamalar köpeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm besin değerlerini karşılayacaktır.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM