counter for blogger
Yavru Köpek Ödül Maması- Köpek Mamaları Sitesi İstanbul

pet heir
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yavru Köpek Ödül Maması

Yavru Köpek Ödül Maması

Yavru Köpek Ödül Maması Yavru Köpek Ödül Maması Yavru köpeğinizi eğitmeyi hiç düşündünüz mü? Ama nasıl yapacağınız hakkında bir fikriniz yok mu? Köpekler aslında eğitilmeye çok yatkın hayvanlardır. Uzman olmayan biri bile kolaylıkla bir köpeği eğitebilir. Köpek eğitmek için yapılacak şeyler aslında bellidir. Ya kendiniz işe koyulup yavru köpeğinizi eğiteceksiniz ya da bir uzmana başvurup […]

Yavru Köpek Ödül Maması

Yavru Köpek Ödül Maması

Yavru köpeğinizi eğitmeyi hiç düşündünüz mü? Ama nasıl yapacağınız hakkında bir fikriniz yok mu? Köpekler aslında eğitilmeye çok yatkın hayvanlardır. Uzman olmayan biri bile kolaylıkla bir köpeği eğitebilir. Köpek eğitmek için yapılacak şeyler aslında bellidir. Ya kendiniz işe koyulup yavru köpeğinizi eğiteceksiniz ya da bir uzmana başvurup eğitmesi için yavru köpeğinizi ona teslim edeceksiniz. Elbette ikinci seçeneği pek seçen olmayacaktır. Çünkü her yavru köpek sahibi köpeği büyürken yanında olmak ve onu eğitenin kendisinin olmasını isteyecektir. Bu durum hem yavru köpek için hem de siz köpek sahipleri için de oldukça önemli bir yeri vardır. Köpeğinizi büyürken izlemek, onunla oyunlar oynamak ve elbette söz dinleyen bir yetişkin köpek haline getirmek isteyeceksiniz. Peki, ama nasıl köpek eğitilir biliyor musunuz? Bu yazıyı okuduktan sonra bir fikriniz olacak artık.

 

Yavru da olsa köpek yetiştirmek aslında diğer bir sürü hayvana nazaran daha kolaydır. Ama onları eğitirken tabi ki bazı şeylere ihtiyaç duyacaksınız. Bunlardan biri de elbette yavru köpek ödül maması olmaktadır. Yavru köpek ödül mamasını bilmeyenler için belirtelim ki bu tür mamalar köpeklerin eğitimde sıkça kullanılan mamalardır. İçerdiği yüksek besin değerlerine sahip olan bu mamalar hem sağlıklı hem de lezzetlidir. Bu yüzden yavru köpeğinizi eğitirken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Bu mamalar nasıl ki bir arkadaşımıza hediye verirken tatlı ve güzel bir besin örneğin çikolata veriyorsak aynı şekilde kullanılmaktadır ve yavru köpeğiniz bu mamaya kavuşmak için her dediğinizi yapacaktır. Köpeklerin iyi beslenmesi gerektiğini her köpek sahibi gayet iyi bilmektedir. Özellikle bu köpek bir de yavru ise daha da büyük önem taşımaktadır. Yavru köpek ödül maması yüksek protein, mineral ve vitamin içermektedir. Yani oldukça sağlıklı bir mamadır. Bu yüzden kullanırken de rahatsızlık duymazsınız.

 

Ödül vererek hayvanları eğitme aslında yüzyıllardır kullanılan bir sistemdir. Hatta aranızda birazcık psikoloji bilgisi olanlar bile skınner’ın edimsel koşullanmasının bu ödül – ceza sistemine dayandığını hatırlayacaklardır. Sirklerde, özel yunus gösterilerinde, dışarda yetenek gösteren hayvanlarda, timsahlarda, aslanlarda, fillerde ve daha bir sürü hayvan eğitilirken yine aynı sistem kullanılmaktadır. Bunun nedeni ise çok bellidir. Bu sistem gayet iyi bir sistemdir. Ağaç yaşken eğilir diye boşa söylememişler. Yavru köpeğiniz daha küçükken eğitmeniz elbette daha iyi olacaktır ve zamanla göreceksiniz ki köpeğiniz sizin her dediğinizi yapacaktır.

 

Peki, yavru köpeğinizi nasıl eğiteceksiniz? İşte sizebir ipucu önce “gel” ve “git” kelimelerine tepki vermeyi öğretin. Tabi önce “Geli” öğrenmesi gerekir. Çünkü bu diğer kelimeden daha kolay bir kelimedir. Köpeğinizin karşısına geçin ve “gel” deyin. Eğer köpeğiniz gelirse önce bir aferin sözüyle onu beğendiğinizi belirtin daha sonra bir adet yavru köpek ödül maması verin ve en son okşayıp sevin. Zamanla mamaları azaltabilir ve sadece aferin sözüyle bile köpeğinize istediğinizi yaptırabilirsiniz. İşte gördüğünüz gibi köpek eğitmek aslında oldukça kolaydır. Yeter ki siz yavru köpeğinizi eğitmek isteyin.

Yavru Köpek Ödül Maması

İçerdiği bol miktarda protein, vitamin ve mineral sayesinde hem köpeğinizin iyi beslenmesini sağlayacak hem de lezzetiyle daha paket açılır açılmaz yavru köpeğinizin saldırısına uğrayacaksınız, yavru köpeğiniz bu lezzetli mama için komutları hemen yerine getirecektir. Söylediğimiz gibi ağaç yaşken eğilir. Köpeğinizi daha yavruyken eğitmek size gelecekte büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bu yüzden eğer yavru köpeğinizi eğitmek istiyorsanız bir köşede mutlaka yavru köpek ödül maması bulundurmanızı öneriyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM